Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért csinálja a 3 hónapos...

MIért csinálja a 3 hónapos staffom azt, hogy ha meg fegyelmezem akkor utána el telik pár óra, és nem jön oda hozzám ha hívom?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy fegyelmezed, órákig tart? Ezt nem értem. Vagy megbünteted valami miatt és utána órákig nem is foglalkozol vele? Le tudnád írni, hogy pontosan hogyan zajlik ez az egész?
2013. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
PLd : valami rosszat csinál, és mondom neki hogy NEM SZABAD !! utána úgy tesz még órákkal később is mintha nem is lennék ott :( ha hívom, akkor nem jön oda hozzám!
2013. márc. 7. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rászólsz, utána mindig ki kell oldanod az okozott feszültségből. Ahogy abbahagyta az adott viselkedést, akár szóval, játékkal, simivel, akármivel dicsérj erre rá. A kioldás sokszor fontosabb, mint maga a büntetés. Azért, mert egy érzékenyebb kutya esetében ha csak fegyelmezés van, de nincs kioldás, az a kutya-gazda kapcsolat rovására mehet!
2013. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akar újabb "pofonért" "házhoz menni".


Nálunk a kutyák családtagok, szépen belenőnek a környezetbe, tudják-érzékelik, ha valami nem tetszik nekünk, rájönnek mi az ami tetszik és tkp. szabadon élik életüket. A kölcsönös szeretet az, ami elegendő a tisztes viselkedéshez, akár otthon, akár közterületen. Egy halk "nana"? nyakának, hátának megérintése tudatja vele, hogy mi is tudjuk, hogy nem kéne azt és úgy tennie, amivel próbálkozik.


Egy nemrég történt esetet írok le. Előző és mostani kutyánk is óriási boldogsággal fogadták, ha havat lapátoltam dobáltam az udvaron. Türelmetlenül várták a következő adagot és nagy élvezettel ugráltak utána. Soha eszükbe nem jutott bármilyen szerszámtól, géptől félni. Sejtésük sem lehet arról, hogy a kéz nem csak simogat, hogy egy szerszám megütheti, fenyegető lehet.

Egy kutyáját saját dicsekvése alapján nagyon hozzáértően, szigorúan nevelő férfi mögöttem jött a kutyájával a járdán, hátulról közelítettek, csak akkor vettem észre, mikor már közel voltak. A havat nem akartam eldobni a lapátról, nehogy a kutya akár ijedtében, akár játékból az árokba rántsa gazdáját. Megemeltem a lapátot, hogy a kutya kényelmesen elsétálhasson alatta. Az pedig összegörnyedve, farkát behúzva, éktelen visító vonyítással ment át a lapát alatt. Szomszédok kijöttek, ablakot nyitottak. Volt, aki később elmondta, hogy azt hitte autó ütött el kutyát és az vonyít a szenvedéstől. Az a fegyelmezett kutya valószínűleg másképp ismeri a szerszámokat, mint a mi kutyáink.

2013. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A második nagyon jól írja, ki kell oldani a kutyát a büntetésből. Nem kell túlzásba esni és bűnbocsánatért esedezni, hogy 'édes kiskutyám, megbántott a gonosz gazdi', hanem egy simivel vagy játékkal tudatni vele, hogy nem azért kapta a büntetést, mert nem szereted őt, hanem csupán a rossz cselekedetéért.
2013. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!