Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék venni,...

Mony kérdése:

Kiskutyát szeretnék venni, tudnátok segíteni abban, hogy tudom megkülönböztetni a kutya szaporítókat és a tenyésztőket?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam,hogy szaporítótól semmiképp nem szabad kutyust venni,de akkor mégis egy hirdetésből hogyan tudnám kiszűrni,hogy szaporító vagy tenyésztő?

A kennelek viszont úgy tudom jóval borsosabb áron kínálják?

Egyébként egy Yorky kutyusról lenne szó,ha esetleg tud valaki megbízható helyet.



#tenyésztő #kutya szaporító
2013. márc. 7. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Amelyik hirdetésben azt látod,hogy mini/extra mini babucik eladók...na az szaporitó. Ez a minizés annyit tesz hogy fejlődésben visdzamaradott,genetiksilag selejtes. Van rgy fajta standar aminek megfelelő kutyák a normális ebek. Ami attol eltér az mondjuk úgy hogy hibàs,de a szsporitot ez nem.érdekli, a lényeg hogy doljon a lé ezert annyiszor ellet ahányszor tüzel a kutya.

2. Szapiritonal 5-50ezer ft körül találsz kutyát...nem vsgyok otthon ebben a fajtàban,de ha a többit vesszuk alapul akkor lehet kettővel szorozni a legmagasabb szaporitói árat.

2013. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesztes tenyésztő nem expresszen és társain árul kiskutyát 30 000ft-ért. A yorki nagyon el van rontva vigyázni kell honnan veszel kiskutyát.

Magyar kennelek: [link]

Drágábbak a kiskutyák 80-100 000ft-tól a csillagos égig (fajtafüggő).

De garantáltan fajtatiszta kiskutyát kapsz, törzskönyvvel, díjnyertes, szűrt szülőktől. Nem olyan betegesek, nincs (vagyis nem kéne hogy legyen) örökletes betegségük.

Mikor kennelt választasz ne azt nézd melyik van hozzád a legközelebb, hanem azt hogy melyik a legígéretesebb.

Sok sikert!:)

2013. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Tenyésztő csak és kizárólag törzskönyvvel adja a kiskutyát, a tk nem alternatíva nála. A kölykök legalább 8 hetesek, oltva, féregtelenítve, regiszteált tk-vel, chippel, adásvételi szerződéssel kerülnek az új tulajdonoshoz.


Hobbi kutyáknál egészségügyi garanciát vállal, kiállítási és tenyészkutyáknál ennél többre is vállal garanciát, pl. Foghiány.


A szülők legalább tenyészszemlével rendelkeznek, de a legtöbb tenyésztőnél számos kiállítási eredmény is mutatja a minőséget. A fajtára jellemző egészségügyi problémákra kutyái szűrtek.


A tenyésztőt minden esetben érdekli, hogy hová, kihez kerül a kölyök.


Egy ilyen kiskutya ára akár a 3-4-szer többe kerülhet, mint a szaporító által kínált, de hidd el, sokkal jobban megéri egy ilyen kölyök az árát. Egy lelkiismeretes tenyésztőhöz bármikor fordulhatsz, ha problémád van.


Az én kutyám tenyésztője ilyen, bár más fajtáról van szó.

2013. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az a baj hogy ez borzalmasa nehéz leírni és nem is szeretném a legokosabb szaporítók jellemzőit leírni nehogy itt valaki még jó ötlethez jusson. bizony a szaporítók is "rendelkeznek" kennelnévvel, honlappal is akár... szerintem a legegyszerűbb ha kinézel magadnak kennelt akár többet és azokat rakod fel hogy a hozzáértők meg tudják neked mondani ha mégsem tanácsos onnan kutyust venni. egyépknt elég kellemetlen ellentmondásba vagy, ugyanis egy jó kutyát szeretnél de szaporítós áron. ez sajnos sehogy sem fog összejönni hogy párezerért neked egy jó minőségű kutyit eladjanak.
2013. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Valletta ***** válasza:
85%
A kérdésre már az előttem lévők válaszoltak. Ha anyagilag nem engedheted meg magadnak, hogy legalább 80 ezer forint körüli összeget szánj a vételárra (plusz oltások, plusz kezdőcsomag, plusz pár tízezer vésztartalék), úgy a legjobb megoldás, ha mentett kutyát veszel magadhoz. A legtöbb népszerű fajtát ki lehet fogni menhelyeken vagy fajtamentőknél.
2013. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát, szerintem ha valamiféle kiállítási eredményt találsz róla, ha odaenged a kiskutyákhoz, láthatod a többi alomtársat és a szülőket is, az már egy szint. Én szeretem tudni, hogy pontosan honnan jön, hol nőtt fel a kutya.
2013. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ,nagyon sokat segítettetek!Ezek szerint lehet jobban járok,ha gyűjtök még egy kicsit és kennelből veszem meg a kutyut.Nagyon nem szeretnék egy beteges kutyát,akit azután minden hónapban dokihoz vihetek.Esetleg még annyi kérdésem lenne mivel azt is írtátok,hogy szaporítónak is lehet honlapja,úgymond kennelként adja őket.Mik azok a kérdések,amit érdemes megkérdezni?Örökletes betegséget vagy egyéb mást hogyan bizonyít?Papírja van róla?Vagy hogy képzeljem el ezt?
2013. márc. 8. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Akár a wikin is rákereshetsz a yorkira, és ott fel lesz/lesznek tűntetve a jellemző betegségek. Ezekre a betegségekre lehet a szülőket szűrni, az erről kapott papírt (minősítést) mindenképpen személyes látogatáskor kérd el. Feltölteni ugye bármit lehet. Pl nagy testű kutyáknál a legsűrűbben előforduló betegség a diszplázia.

Ajánlanám, hogy próbáld meg leszűkíteni a kört mondjuk 5-10 kennelre, és mindegyikbe személyesen látogass el. A leghíresebb kennelben is tarthatják álló nap ketrecben a kutyát, ami engem jobban érdekelne, mint a világ összes kiállítási eredménye.

2013. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
6-os vagyok. Igen, ezért írtam, hogy a kutyák tartási körülményei ÉS a kiállítási eredmények együtt már érnek valamit. Én megnéztem a vemhes szukát és kb 3x meglátogattam a kiskutyát, amire elhoztam. Van tenyésztő, aki nyafog emiatt, mondván megfertőzheted a kutyát, de szerintem 8 és 12 hetes kora között igenis meg lehet már látogatni a kölyköket, legalábbis a leendő gazdinak. Én szeretem, ha a kutyákat (főleg az ilyen piciket) lakásban, emberek között tartják és nem valami elkülönített épületben emberek nélkül. Persze a szűrési papírjait se árt megnézni, na meg a szülő kutyák állapotát.
2013. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok korrekt választ és a segítséget!Most már kicsit okosabban tudok majd dönteni! :)
2013. márc. 8. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!