Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek? A kutyánk...

(L) Bella (L) kérdése:

Mihez kezdjek? A kutyánk rámászik a mászni tanuló kisbabára és közösülést imitál rajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy 3 éves máltai selyemkutyáról van, aki mindössze 3 kg, de mostanában (mióta gyerek is van)eléggé megkeseríti az életünket. A kutyát eddig nem tiltottuk ki a nappaliból, ahol a baba is játszik napközben, mivel eddig a közelébe se ment, viszont nem figyeltem egy percre, és azon kaptam magam, hogy rámászott a kisbabára hátulról. Tudom, hogy ez annak a jele, hogy ő magát rangsorban feljebbvalónak érzi, de nem tudom mit kezdhetnék ez ellen anélkül, hogy kitiltanám a közösségi helyiségből. Nekem is sokszor lelkiismeretfurdalásom van a kutya miatt, mert egyszerűen nem lehet egyedül hagyni itthon, mióta baba is van, mert vonyít, sír egyedül, mindenhova vinni kell kocsival magunkkal, mert panaszkodnak a szomszédok, és sajnálom, hogy ezt mondom, de egyre inkább tehernek érzem a jelenlétét, ugyanis így a közös kertet sem használhatjuk (mert oda nem jöhet ki a kutya). Most költöztünk ebbe az albérletbe és nagyon szeretnénk itt maradni. És esetleg aki még tud segíteni, mit lehetne kezdeni ezzel a vonyítós ugatással? Mert eléggé bosszantó, hogy felriasztja a babát édes álmából, amikor rájön az ötperc. Egyébként a kutyát szeretgetjük, naponta négyszer sétál, mellettünk a réten és a patakparton Apával órákig elvan, úgyhogy én úgy érzem, hogy mindent megteszünk. Előre is köszönöm.

2013. márc. 7. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
a legjobb egy kutyasuli lenne. mindenesetre ledominálja a babát. nem kitiltani kell hanem azonnal elkapni a kutyát miközben rászólsz hogy "FÚJJJ" és lenyomod a földre. sőt egyszerűen tanítsd meg hogy a kutya a kicsi közelébe ne merjen menni . tisztelje a kicsi körzetét. de ahogy már írtam a legtökéletesebb az lenne ha a kutyasuliba mennétek a kutyával mert bőven lenne ott mit helyrehozni a gazda kutya közti viszonyban!
2013. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen tiltani kell és minél hamarabb rendezni a viszonyt közöttetek, illetve a gyereket is a kutya fölé helyezni a rangsorban. Ajánlom Cesar Millan könyveit sürgősen beszerezni és elolvasni. Vagy megnézni a műsorait, azok között van olyan, amiben elmondja, hogyan teheted ezt meg!
2013. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Totálisan elkényeztettétek...már a gyerek érkezése előtt hónapokkal el kellett volna kezdeni helyretenni a rangsort.

Azonnal kutyaiskola.

(Csak zárójelben jegyezném meg, hogy grabancon fogtam volna, repült volna egy sötét fürdőszobába pár órára, az tuti)

2013. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek Szilvivel.

Ha nem viszitek suliba, nem fog megoldódni.

2013. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Egy igazán tökös válasz jön, lepontozzák...Miért nem lepődök meg :D


Egyértelmű, h már a baba előtt is voltak problémák, hsiz egy jól felépített rangsorba bármikor beléphet egy új tag, főleg a vezető "kicsiny", nem lesz változás.


És ebben is egyetértek Szilvivel, velem történt volna, nem tette volna zsebre a kutya, amit kap.

2013. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mégis hogy reagáltatok,amikor a kutya a kisbabán volt?
2013. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Little Red, én már meg sem lepődök :)


Utolsó: erre én is baromira kíváncsi lennék

2013. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!