Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz rágása elleni jó taktika...

Póráz rágása elleni jó taktika 5 hónapos kölyöknek?

Figyelt kérdés

Légyszi csak az írjon, aki segíteni tud és akar, aki meg kötekedni, az menjen a kocsmába! Mert már lassan minden kérdésnek veszekedés a vége, szoval én a kérdésemre szeretnék választ kapni normális emberektől!

Köszi!!! :)))


2013. márc. 8. 08:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutya számára ismert tiltószó.
2013. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Namost az a helyzet, hogy van tiltószó, amit ismer. És engedelmeskedik is rá. Azonnal elengedi. Csahogy, amint újra elindulok, megint bekapja a pórázt. És mindannyiszor elengedi, de amint újra elindulok, megint ráharap... aztán végül én nyerek, mert csak abbahagyja úgy, hogy utána már úgy indulunk el, hogy nem kapja be, csak számomra frusztráló, hogy kb 15x rá kell szólni és csak utána tudok tovább menni! Ez az egyetlen, amiben ilyen kitartóan újra próbálkozik.
2013. márc. 8. 08:27
 3/19 anonim ***** válasza:

Próbáltál már láncos pórázt? Nekem a "pit-kém" szokása volt ez kölyökként,és kellemetlen volt,hogy kb 5-jére sikerült is elharapnia a bőr pórázt...így soha nem haladtunk messzire a sétával.A láncos póráznál már nem szívesen harapott rá,meg nem is tartotta értelmét.

Amúgy annyira a kutya temperamentumától függ ez az egész,mert anno a boxerem 2-hónaposan már gyönyörűen közlekedett pórázon és eszébe nem jutott volna,hogy ráharapjon,egyszerűen elfogadta a helyzetet.

2013. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Na a tiltás nem megy, próbáld meg valamivel bekenni a pórázt. Bors, erőspaprika, citrom vagy valami. Amitől nem lesz kedve rágcsálni. De próbálhatod jutalomfalattal is. Elkezdi rágni, letiltod, és ha abba hagyja akkor jutalomfalat és dicséret.
2013. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is láncos póráz, lehet mindenféle méretben kapni. Aztán egy idő után megpróbálhatsz visszaszokni a másik pórázra, ha már leszokott róla.
2013. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ő egy boxer! :D Csak a legmakacsabb fajtában... :)))

Mondom, a tiltásra elengedi, csak újra rácuppan. Jutalomfalat meg úgy megy, hogy falat, bekap, majd póráz bekap, vagy pedig derekam kettéhajtva a falatot elé tartva, nyalja a kezem, és így haladunk, amíg el nem felejti. Szoval akkor bekenem egy kis erős pistával a pórázt, köszi! Lánc pórázt meg nem szereti a kutyasuliban sajnos!

2013. márc. 8. 09:43
 7/19 anonim ***** válasza:

egy rossz beidegződést ,nem igazán jó ,pozitív megerősítéssel javítani:)

jöhet a negatív megerősítés .

ráharap,és jöhet a tiltó szó azonnal keményen .

ha nem reagál a tiltószónak nincs értelme, és más szót keress, de ezek után már össze kell kapcsolni az új tiltó szót egy komolyabb negatív cselekvéssel , ez lehet : egy erős határozott pórázrántás ,NEM HÚZÁS ! RÁNTÁS .

vagy egy gyors és határozott "tockos" a kutya nyakára .

a lényeg ,összekösse a szót valami rosszal .kellemetlennel. persze működik az erős pista is ,bekened és kész, de ez nem megoldás, ez probléma elkerülés:)

a határokat most kell meghúzni,és ehhez kell a kemény határozott viselkedés ! a következetesség,és a nyugalom.

egyszerű dolog amit sokan nem értenek.

2013. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na kérem szépen, a kiskutyám IMMUNIS az erős pistára!!! ez van.... paprika darabok lógtak a pórázon s csak rágja.
2013. márc. 8. 13:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Miért frusztrál az, hogy valamit tanítanál a kutyának és nem elsőre működik?? Hova sietsz, amikor elindultok? Addig nem indulsz el, amíg eszébe sem jut ráfogni.Mivel tudod is, hogy a tiltás utáni eresztésnél újra ráfog, akkor készülj fel rá és előzd meg.Majd megtanulja, hogy nem megy addig sehova, amíg nem viselkedik úgy, ahogy te akarod. 5 hónapos, ahogy írod. Mégis, mit vársz tőle? Elsőre úgy működjön, mint egy felnőtt kutya?Neked kiskorodban hányszor mondta el az édesanyád, hogy mosd meg a kezedet?A kölyköt türelemmel, kitartással kell megtanítani az elvárásokra.

A láncos póráz meg nem biztos, hogy működne. Láttam én már kutyát, amelyik ugyan úgy csócsálta a láncot, mint bármilyen más anyagú pórázt.

2013. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Újra a boxeres vagyok: A 7.-s egyébként jót ír.Azt szeretném kérdezni,hogy kezdődött ez az egész póráz rágás?

Persze kölyök és szertelen még,de ezek a kutyák nagyon okosak-nem értem miért nem figyel rád? Írod,ha tiltod elengedi a pórázt,indultok újra rá harap >>> - Mint ha magát sétáltatná,vagy esetleg húz is?

Szoktatok húzós játékkal játszani?

A másik kutyám dominencia problémák miatt csinálta ezt és a láncos póráz azért volt hasznos,hogy ne bírja elharapni a pórázt,én egy gumi csontot adtam a szájába,(Játék jelzővel)-amit szépen hozott magával,ha letette és a pórázzal foglalkozott megálltunk,egy idő után megunta hurcibálni a játékot,de haladni akart mert külterületen szabadon futhatott így egy idő után elhagyta a póráz rágását. Szerintem egyszerűen csak próbálgatja a kereteit a boxosod,makacskodik és játszik egyszerre...-olyan "nem akarok szót fogadni"-kölyök.De ha kutyasuliba jártok ott biztosan tudnak segíteni.

2013. márc. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!