Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet jelenteni az ilyen...

Hol lehet jelenteni az ilyen eseteket?

Figyelt kérdés

Múltkor sétáltam a kutyámmal és egy ismeretlen, de ránézésre szimpatikus utcába kanyarodtunk be. Értem ezalatt a masszív kerítéseket.

A járdán sétáltunk és az egyik kerítésnél odarohant a kutya őrjöngve, morogva. Lazán kidugta a fejét a kerítés lécei között! Nem biztos, hogy harapott volna, de lehet, hogyha kicsit lassabb vagyok és nem ugrok félre, akkor most nincs jobb karom. :(

Ezt lehet jelenteni vhova? Hova/kinek? És egyáltalán érdemes?


2013. márc. 8. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem veszett ügy.
2013. márc. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Amíg az önkormányzatok azzal nem foglalkoznak, ha valakinek az utcán kóborol a kutyája, addig ezzel sem fognak.


A minap olvastam, hogy egy kutyáját sétáltató kiskutyát támadott meg egy háztól kirohanó kutya, a tulajdonos 10.000 Ft pénzbírságot kapott!!!!!!!! Hát visszatartó erő ez??? Simán elítéltem volna az emberkét gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt, ami azért már komolyabb tétel.


A magyarországi állattartási kultúra a béka segge alatt van. Erről pedig leginkább az állatorvosok, és a hatóság, önkormányzatok tehet. Mindenki szemet huny minden felett, még ha emberéletekről is van szó, nemhogy az állatokról.

2013. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Aztán a német állattartás nagyon magas szinten van,én mondom.......Az állatokkal való közösülést akarják elfogadtatni...Ez aztán tényleg magas szintű állattartás...Vagy más nyugati országban,a kutya a szabad futkározást nem nagyon ismeri,majdnem mindenhol pórázon kell vezetni,még kint a réten is tilos az elengedése.
2013. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
82%
Sehol, mivel ez nem eset, nem történt semmi. Nem lehet bejelenteni minden olyan kutyatulajdonost, akinek a kerítésén kiférhet a kutya feje, alatta átférhet, felette átugorhat, vagy teszem azt kilát és félelmet kelt. Képtelenség. És ennek nem sok köze van az állattartási kultúrához. Itthon sem szabad póráz nélkül sétáltatni, mégis nagyon sokan megteszik, őket is büntessük meg, mert haraphat a kutya? Pórázon is haraphat. De a gazda ismeri a kutyáját és ehhez mérten hagyja úgy a kerítést vagy viszi szájkosár nélkül, vagy engedi el. Ennyi erővel feljelenthetnénk minden kutyatulajdonost, mert a kutya potenciális veszélyforrás.
2013. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"a gazda ismeri a kutyáját és ehhez mérten hagyja úgy a kerítést vagy...."

Valószínűleg igazad van. Belegondolva a dologba, járnak arra gyerekek, postás.... Csak én tényleg úgy megijedtem. De ha anyám ment volna ott, akkor ő aztán tényleg azonnal meghal, mert szívrohamot kapott volna.

2013. márc. 8. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen kerítés/kutya felénk is van egy. Állandóan örjöng úgy, hogy a fél kutya kilóg az utcára. Egyszer amikor arra jártunk valahogy teljesen kint volt az utcán. Kicsit meglepődtem, de mentünk tovább a kutyámmal, ő szorosan láb mellett, az addig kerítésen át örjöngő kutya pedig több méteres ívben kikerült minket.
2013. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!