Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha hanyatt fekszik a kutyám,...

Néha hanyatt fekszik a kutyám, ha például a helyére akarom küldeni, vajon miért?

Figyelt kérdés
vagy ezt csinálja vagy játssza a süketet. még fiatal.
2013. márc. 8. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A hanyattfekvés, vagyis a has feltárása azt jelenti, hogy abszolút bízik benned, és aláveti magát a te vezetésednek. És azt is, hogy ő most azt hiszi, hogy esetleg megszidod valamiért. Milyen hangnemben küldöd a helyére? Kedvesen kérve, vagy inkább utasítva?
2013. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom megadó pózt vesz fel. Talán mert nem érti, mit kérsz tőle, talán amikor erélyesen kéred, hogy menjen a helyére azt hiszi fenyegeted (nem értik az emberi beszédet, csak pl. a hangsúlyt és hasonlókat, ami dominanciát sugározhat).

Ha viszont olykor nem is figyel rád, akkor valószínű nem következetesen nevelted. Érdekes ez a két dolog együtt, még az is lehet, hogy nem tekint falkavezérnek.

Előfordulhat, hogy csak azért fekszik hanyatt mert így akar kijátszani. Igazából így látatlanban nehéz megmondani, még az is lehet, hogy épp túl "cukormázasan" beszélsz hozzá és azért nem megy a helyére sem.

2013. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

mikor hanyat fekszik: így akar behízelegni hogy ne kelljen azt csinálnia amit mondasz. (illetve lehet hogy rosszat csinált és azt hiszi azért szidod)


az én kutyám legtöbbször ilyet akkor szokott mikor a fürdöszoba előtt állok és hivm őt (nem szereti a fürdést) akkor minden egyes mm után hanyat dobja magát hogy "lécci neeee"

2013. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem megadás, hanem tiltakozás, legalábbis amikor a helyére küldöd. Az enyém is utálta ha kezdetben a helyére vezettem, úgyhogy végül jutalomfalattal tanítottam meg neki hogy magától menjen be. Pár méterről a helyére dobáltam a falatokat és mondtam neki a vezényszót. Mikor már megtanulta, csak utólag kapott falatot és nagyon szívesen ment a helyére. A helybenmaradást is ott kezdtem neki tanítani. Szerintem ez nektek is beválna.
2013. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

ez afféle passzív dominancia. nem akar a helyére menni, és így éri el, hogy ne is kelljen. ha hagyod neki, az annyit tesz, hogy engedsz a hisztijének.

a kutyák nem csak úgy tudják a gazdára erőltetni az akaratukat, hogy nyíltan szembeszállnak vele és morognak, vagy a jól ismert módszerekkel dominálnak, hanem bizony hisztivel is. a kaukázusi kanom egy tipikus hisztigép volt (most is próbálkozik néha) soha egy agresszív(nak látszó) megmozdulása nem volt felém, viszont mikor olyan szituba kerültünk, mikor megmutatkozott az én fölényem, és ez neki nem tetszett, akkor rögtön jött a hiszti. vagy alkalmi süketség, vagy hanyatt vágódás, vagy szó szerinti hiszti, visítva. ez ugyanaz, mikor a neveletlen kisgyerek elvágódik a boltban, hogy vegyen neki az anyja csokit... nem azért teszi, mert ennyire alárendeli magát az anyja akaratának, hanem mert tudja, hogy így eléri a célját.


ha hagyod neki, hogy ezzel a módszerrel irányítson, akkor egyre gyakrabban fogja alkalmazni. ilyenkor tekints rá úgy, mintha agresszívan lépett volna fel, tehát határozottan küldd a helyére, és ne hagyd ellenkezni.

2013. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hanyatt fekvés lehet annak a jele, hogy elismer téged vezetőnek. Lehet, hogy túl kemény vagy hozzá és ő ezért inkább megadja magát.


Viszont az is lehet, hogy nem akarja teljesíteni a parancsot...

2013. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm Mindenkinek a választ.

én is úgy gondolom, hogy így meg akarja úszni, hogy pl. a kennelébe menjen, de nem szoktam ráhagyni, ilyenkor vagy felállítom és akkor már elindul, vagy ha közelben van a nyakörve, akkor ráteszem és akkor szintén újra indul.

ezt még nem hallottam, hogy hisztiznek a kutyák is, végül is valamilyen szinten igen, sajnos parancsot tagad meg.

következetesen nevelem, csak pár dolgot nem szabad neki, de azokat sosem.

volt már kutyám, de Ő elég makacs természetű.

azt hiszem kérnék Tőletek pár linket nevelési tanácsokról, hogy jobban elmélyedhessek a témában.

2013. márc. 8. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

szerintem szivat. eljátssza, hogy megadja magát, mert tudja, hogy akkor békénhagyod.

az enyém legalábbis a rossz időszakunkban simán eljátszotta büntetéskor ezt. lefeküdt, azt hittem, elég volt, végeztünk, erre felpattant és ment tovább.

2013. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

mondjuk, hogy ez a ravasz kutyák módszere :)

nézd csak meg a válaszokat, mennyi ember gondolja úgy, hogy alázatos a kutyád... őket mind megvezetné egy ilyen furmányos hisztis jószág.

főleg makacs kutyáknál látok ilyet én is, akiknek egyébként jó kapcsolatuk van a gazdájukkal, de azért még ragaszkodnak a saját akaratukhoz. kaukázusi, bull típusú terrierek és hasonló fajták.


ragaszkodj az elveidhez. amit csinálsz, az szerintem rendben van, egy idő után - ha már rutinná alakul - úgyis meg fogja csinálni, nyakörvön ragadás nélkül is.

2013. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!