Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kábítózselé kell a német...

Kábítózselé kell a német juhásznak?

Figyelt kérdés
akarok venni egy német juhászt. írtam is a jelenlegi gazdájának hogy elhoznám. 4 éves ivartalanított minden oltás rendben ment nála. de azt írta vissza a gazdája hogy ha elhozom hozzak kábítózselét a kutyának mert kocsiban csak kölyökkorában utazott. de sztem ha nem utazott még kocsiban életében akkor sem kell elkábítani, mert normális esetben nem támad emberekre ha megy a kocsi. mit gondoljak ebből? azért kellhet kábítózselé mert agresszív a kutya? vagy tényleg van ilyen hogy emberekre támad ha szokatlan neki a kocsiban utazás?
2013. márc. 8. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, még jó, hogy az előző tulaj megválik a kutyától. Légy nyugodt, magabiztos, ez át fog ragadni a kutyára akkor is ha nem ismer. Én szállítottam egyedül úgy 48 kilós idegen németjuhászt elöl -úgy értem, hogy én vezettem a kutya meg az anyósülésen-, hogy nekem is osztották a tanácsokat, hogy hogyan szedáljam le a blökit, mert egyszer utazott csak kocsiban, az is egy rémálom volt.

Nekem kb. 8-10 perc után a fejét az ölembe rakva aludt.

2013. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de ha ilyen helyzetekben agresszív akkor az nem nyugodt kutyára vall, nekem meg nem kell egy vadállat. meg ismerem magam, nem vok annyira magabiztos a kutyákkal, mivel még nem is volt, vagy ami volt az is nekem akart esni mert hírtelen elkezdtem félni tőle. szal ha német juhászom lesz, akk mindenképp nyugodt fajta kéne
2013. márc. 8. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is kábítod el, de legalább egy biztonsági öv amivel rögzíted a kutyát, igenis kellhet, vagy ráccsal elválasztott hátsó ülés. Valóban nem tudhatod, hogy hogy reagál, hányhat, lehet, hogy fékezésnél megijed, ha előre akar ugrani balesetveszélyes lehet.
2013. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy mielőtt magadhoz veszed végleg, vidd el sétálni meg autóztathatod is 10 percet és akkor jobban megismered és látod, hogy mire számíthatsz.
2013. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Valletta ***** válasza:

Ha személyautóban fogod hozni, akkor vigyél magaddal valakit, aki tudja fogni kutyát, illetve ha aggódtok, tehettek rá szájkosarat. Még ha nem is agresszív, előreugorhat és annak baleset lesz a vége.


Egyébként én nem adnék ki olyan kutyáért pénzt, amit a mostani gazdája le akar szedálni az utazáshoz, mert ott valami gáz lehet. Tele vannak a menhelyek német juhászokkal és lefogadom, hogy nem mondanák azt, hogy szedáld le, még akkor sem, ha életében nem látott még kocsit a kutya. Persze az is lehet, hogy a kutya rendben van, csak a gazdájával vannak gondok.

2013. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olyan kutyáért pénzt adni, aki 4 év alatt nem utazott autóban? Valószínűleg más ingerek sem érték.
2013. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, akár privátban is, elmesélnéd-megmutatnád ennek a gazdának a hirdetését? Mennyit kér? Mielőtt megveszed, tölts el vele fél órát. Sétával, játékkal. Ismerd meg, ne vegyél zsákbakutyát! Vigyél magaddal valakit, aki vigyázz a kutyára miközben vezetsz. Amúgy mekkora távot tennétek meg?
2013. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak agresszió miatt kellhet a kábítás. Lehet, hogy érzékeny, szocializálatlan kutya, aki pánikol a kocsiban. És ha pánikba esik, akkor nem sokat tudsz segíteni rajta te, mint idegen.


De kérdező, csak akkor adj ki érte pénzt, ha fajtatiszta, tk-es, chipes, garantáltan egészséges, örökletes betegségektől mentes (és ezt papírokkal tudja igazolni a tulaj is), ivartalanított, jó idegrendszerű és legalább minimálisan nevelt, szocializált kutyáról van szó. Az más kérdés lenne, ha befogadnád. De ha a fentiek nincsenek meg és pénzt kér a kutyáért a kedves gazda, akkor inkább ne is gondolj erre. Akkor csak le akar téged húzni. Sokkal többet segítenél így azzal, ha menhelyről hozol ki egy kutyát. Kevesebb meglepetéssel is járhat.

2013. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sippara ***** válasza:
Biztos, hogy első kutyának, úgy, hogy magad is tudod, hogy egyrészt nem értesz hozzá, másrészt saját bevallásod szerint "egyszer csak elkezdtél félni" egy kutyától, szükséged van egy négy éves, ismeretlen előéletű MUNKAKUTYÁRA? Mert a német juci az. Nem Rexfelügyelő, nem kertitörpe, M-U-N-K-A-K-U-TY-A.
2013. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem kér érte pénzt. ingyen hírdette meg. valamilyen szinten ez is furcsa, hogy német juhászt ingyen, meg még a kábítás is hozzájött. már nem tom melyik oldalon láttam a hirdetést, apród expressz vagy jófogás. ezeken szoktam nézelődni.
2013. márc. 9. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!