Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lépcsőzés?

Kutya lépcsőzés?

Figyelt kérdés
Nemsokára 5 hónapos a kutyusom, eddig lépcsőzőtt és szerintem még szereti is mert jó gyorsan fut, de félek, hogy baja lesz később. 4-en lakunk és nincs lift, ráadásul már most közel 10 kilós a kutya tehát nehezen cipelném fel napi többször is...szerintem van benne tacskó is (keverék kutya), mivel rövidebbek a lábai. De mondjuk az átlag tacskók lábánál azért jóval hosszabb neki. Szerintetek lesz baja?
2013. márc. 8. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alapból ők nem olyan hajlamosan a diszpláziára, de én lehet, hogy nem engedném annyit lépcsőzni...
2013. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem kérdezni, hogy a lefelé és fölfelé lépcsőzés is ugyanolyan rossz a kutyáknak?
2013. márc. 8. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kutyának se tesz jó a lépcsőzés. A rövid lábúnak a gerincét terheli nagyon. A nagyobb testűnek pedig az ízületeit jobban... Nem biztos hogy lesz baja. De simán lehet belőle probléma
2013. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
most még valahogy csak felhozom...bár kutya nélkül is elfáradok:D...na de később ha 15-20 kilós...:/
2013. márc. 8. 15:15
 5/13 anonim ***** válasza:
a tacskóknak komolya problémái lehetnek a lépcsőzéstől, viszont ha ez a kutya ~10 kilós, akkor szerintem nagy baj nem lehet (kivéve, ha kistestű, csak elhízott), mivel általában csak a kistestűeket és az öregebb kutyákat viseli meg a sok lépcsőzés
2013. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs elhízva :)
2013. márc. 8. 15:17
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Amellett, amiket írtak a többiek, hogy gerincet terheli stb. még sérvet is kaphat a kutya. Bár ez függ a méretétől mert tudtam ez inkább a kisebb kutyákra veszélyes.


Az enyém is imád lépcsőzni, ha olyan házaknál megyünk fel, akkor mindig felmegy az ajtóig, bekukucskál, leszalad. Következőnél megint. :)


Ha emiatt aggódsz, maximum annyit tehetsz szerintem, hogy valami féle csonterősítőt vagy ilyesmit adsz a kutyának. Orvos biztos tud valamit javasolni.

2013. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2 hét múlva megyek vele orvoshoz, mindenképp megkérdezem róla. Vinném én szívesen ha könnyebb lenne, de így nem hiszem, hogy bírnám.
2013. márc. 8. 15:22
 9/13 Valletta ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy, hogy mekkora a kutya, a napi mondjuk négyszeri fel le-út, vagyis napi 32 emelet nem tesz jót neki. 10 év alatt több, mint 100.000 emelet nagy valószínűséggel meg fog ártani a kutyának. Ezen még a kutyaválasztás előtt kellett volna elgondolkodni. Még ha nem is lenne semmi baja tőle, ha idős lesz, kézben kell majd vinni.
2013. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező, ezt előbb kellett volna átgondolni, mielőtt még beszerezted a kutyát! Ha már ott van, akkor cipeld, ha jót akarsz! Ennyi..
2013. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!