Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harci kutya támadás?

Harci kutya támadás?

Figyelt kérdés
Ma hallottam a hírekben, hogy két "harci kutya" gazda nélkül kiszökött az utcára, és megtámadott egy kis testű kutyát, majd a gazdáját is megharapták, amikor védeni próbálta. A hölgyemény elmondása szerint úgy menekültek meg, hogy "megijedtek a kiabálásától, és elszaladtak". A kicsi kutyán nem látni komoly sérülést. Szerintem ha két sztaffi agresszív, és támad, akkor komolyabb következménye lesz. Vagy szerintetek így volt igaz a sztori, ahogy előadták?

2013. márc. 8. 19:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

valószínűleg a hölgy az ijedségtől és az intenzív érzelmi állapotában kissé eltúlozta a dolgot.


ettől független egy támadás az támadás.

2013. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ha csak alapból azt veszem számításba hogy a terrier vér miatt az "áldozatot" szájba veszik és elkezdik ráncigálni míg az ki nem múlik... hát nem tudom, furcsa ez a sztori, egy bevadult agresszív staffi nem fog megijedni egy hölgy gondolom pánikos kiabálásától sőt szerintem az még csak jobban hergeli. lehet hogy csak helyretették a dominánsan viselkedő antiszoc kis kutyut amire már mindgyárt az a válasz hogy agresszív kutyák támadtak. sokan egy szimpla territoriális védelemre már rákiáltják hogy agresszív. azt se tudják mi fán terem a kutya.
2013. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Ezek a támadások mindig el vannak túlozva...
2013. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez relatív, próbálj meg úgy végigmenni az utcán hogy melletted egy ember mindenkinek beszólogat pl. hogy "nah gyere szétütlek", "simán leverünk itt mi ketten" meg ilyenek. kb ilyen amikor egy elkényeztetett kutyával mész az utcán aki mindenfele domináns jeleket közvetít te pedig ezt nem tiltod le. és mint a példában van aki erre nem válaszol de van aki megelégeli és igen. odamegy és lekever egy pofont pl. a "beszológatónak".
2013. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Mi az, hogy "harci kutya"? Milyen fajta az? Mert ismereteim szerint ilyen fajtájú kutya nincs.

És miből gondolod, hogy staffik voltak egyáltalán?

2013. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szóval nem csak én látom így. Szerintem ha tényleg támadtak volna, akkor már nem élne az a kiskutya.

Tapasztat, mert nekem pitem van, és a szomszéd beagle átjött, és összekaptak, hát leszedni elég volt a kutyámat, mikor már fogta a másik kutyát, pedig a sajátom. Szerintem ha a másik kutya gazdája lett volna csak jelen, nem tudom, mi lett volna a vége. És ő egyedül volt. Nem párban, ami a kutyáknál már falka, és akkor "magabiztosabbak".

Sajnálom, mert az ilyen TV riportok miatt hiszik az emberek gyilkológépnek ezeket a kutyákat.

Persze az sem normális, hogy kiszöknek,és felügyelet nélkül lófrálnak kutyák, az enyém sem megy az utcára még ha nyitva a kapu akkor sem...

2013. márc. 8. 19:55
 7/25 A kérdező kommentje:
Így volt a riportban, hogy két harci kutya támadt, és mutattak is két sztaffit, mondták is aztán, hogy azok voltak.
2013. márc. 8. 19:56
 8/25 Valletta ***** válasza:
100%
Szerintem ha két "harci" jellegű kutya igazán megtámad egy kutyát és a gazdáját, akkor ott maradandó sérülések keletkeznek és mehet az intenzívre mind a kettő. Támadó kutyákat lefutni egyébként is lehetetlen. Szóval ez megint egy felfújt hülyeség, valószínűleg megugatták a hölgyikét, esetleg felugrottak rá pusziért.
2013. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőeknek igazuk van, de ezt leszámítva akkor is gondatlanság a gazda részéről, hogy a kutyái kimehetnek. És ha egy gyereket kapnak el csak játékból? Az meg egész életére retteghet a kutyáktól, mert nem tduja megfelelően értelmezni még, hogy mit akar a kutya, csak azt látja, hogy fut felé.
2013. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát mehetne a TV-be a telefonok özöne, hogy ne harcikutyázzanak.
2013. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!