Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miniatűr bullterrierrel...

Miniatűr bullterrierrel kapcsolatban lennének kérdéseim (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Nyár elején tervezünk venni egy kutyust, miniatűr bullterrierre gondoltunk, vagy pedig egy menhely. De minden esetre fel szeretnék készülni a jövevényre, ha esetleg emellett döntenénk.

Pár kérdésem lenne minibull gazdiktól, vagy úgy általában.

-Akinek van,melyik tenyésztőt választotta?

-Mennyiért vette a kölyköt?

-Kertben vagy lakásban tartja?

-Hogy megy a tanítás? (nehéz, makacs)

-Mennyit sétáltok vele?

-Mennyire sportos?

A válaszokat köszönöm mindenkinek :)



#tenyésztő #bullterrier #mini bullterrier
2013. márc. 8. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
olyan, hogy miniatűr bullterier, nincse.
2013. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
nincsen*
2013. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De van, elismert fajta.

[link]

Ajánlom figyelmedbe, ez nem egy szaporított fajta. Tenyészetek is vannak Magyarországon, és szerte a világon.

2013. márc. 8. 20:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincsen bullterrierem, csak amstaffom, de azt hiszem hasonló a két fajta. Lakásban is elvannak, csak a napi mozgás kell nekik. Annyira nem makacsok, lehet őket jól motiválni kajával. Sportosak, szeretnek futni hosszabb távon is. Mégegyszer bocsi hogy nem vagyok bullterrieres, de körülbelül az utolsó két-három kérdésre nagyjából tudtam válaszolni.
2013. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
oké, bocsi, igazad van, azt hittem ez is valami szaporítós dolog. Elismerem, hogy tévedtem:(
2013. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Semmi probléma :) mindenki tévedhet.

Az sem probléma hogy staffis vagy, nekünk is volt, bár én kicsi voltam még akkor szóval nem igazán emlékszem rá. De tudom hogy szerettem. :))

A közelben van is egy erdő, szinte közvetlenül mellettünk, megfelel neki az erdei séta?

És van egy kis üres terület az erdőtől kb 1 km-re, ott elszeretném majd engedni futkározni, ez kb 3-4 órás lenne. Megfelel neki ennyi? Persze többsz9r is vinném egy nap :)

2013. márc. 8. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát egy ilyennel találkoztam. Figyelj rá, hogy ne társasági kutyaként kezeljétek! Akit én ismerek, el van kényeztetve, egy bolognesével élnek kettesben, és múltkor neki akart menni egy németjuhásznak... Szóval kicsi és aranyos kinézetre, de jellemre más!
2013. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Következetesen fogjuk nevelni, kutyasuliba mindenképpen vinni szeretném, főleg hogy nyáron több időm lesz. Sulidőben meg hétvégén intézzük a kutyasulit. Nem is akarom elkényeztetni,ezzel tudom hogy vigyázni kell. Sajnos én is látok nap mint nap elkényeztetett kutyákat, akik náluk sokkal hatalmasabb kutyáknak akarnak nekirontani.

És egy bully azért veszélyes ha nekiront valakinek

2013. márc. 8. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nekiront más kutyának,akkor az dominanciaprobléma,nem kényeztetés.

Standard bulljaink vannak,iszonyúan el vannak kényeztetve,mégsem rontanak neki más kutyáknak,embernek meg főleg.

Mini bullal is érdemes kutyasuliba járni.

Mindenképp csak olyan helyről vegyél,ahol a kutyák MINDEN egészségügyi szűréssel rendelkeznek!Nagyon problémás fajta egészségügyi szempontból.

2013. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem még aktuális a téma és el is olvasod azt amit írok. Mondok pár tenyésztot, akiknél érdemes vásárolni: elso mindenképpen a Bikató-parti kennel, minden tiszteletem az ovék,amit megtesznek a minibullikért, emelett színvonalon feluli az Eger-vári mini kennel is. Ill jó még a God save the Majors bull (Katinka Major, így konnyebben megtalálod Fb-n,ja és az o szukája is Bikató-parti...)De van a kevésbé ismert Dombóparti kennel is, meg állítólag még olyanok is mukodnek, amikrol meg weboldal vagy kontakt sincs,pl: Vajáni kennel.


Az ára fugg attól is persze h honnan veszed, és h hobby célra vagy versenyre. En minden kennelt korbekérdeztem anno, Bikato akkor akcióval 150e kínálta a kutyát és még felhozták volna Pestig (hobby célra), az Eger vári is ilyen árban mozog ha jól emlékszem, Majors bull pedig valamivel olcsóbban kínálta a kiskutyát nekem. De én felvettem a kapcsolatot cseh kennellel is (Szlovákiában élek, így kozel van az is), de alapból 2000 euró lett volna torzskonyv nélkul is, és igen elismert kennel,de meg is kell fizetni. De beszéltem holland, finn, angol kennelekkel is, jobb ha árat nem írok, mert hanyatt vágod magad.Szóval rendesen a zsebedbe kell nyúlnod majd. Nem ajánlom az expresses 50e forintos kiskutyákat, mert azokkal tuti valami nem kóser. Szlovák kennelrol nem tudok, így azt ajánlani nem tudom. De az elso ketto magyar kennel mindent visz. De ha ugyes vagy és jó a beszélokéd,akkor a szegedi Bikato kennel tulaja elenged neked 50 ezret,persze ha hobby célra megy a kutya és még nem friss az alom.


Kertben,lakásban mindenhol jól érzi magát. Alapjában lusták, képesek egész nap aludni és kikovetelik a kényelmet. De van h felporognek mint a duracell nyuszi,akkor 2-3 órás foglalkozás után elfáradnak.


Makacs kutyák,az biztos,de kovetkezetes tanítás mellett kituno társ lehet. De az élet móka vele, teljesen más világban él mint a tobbi kutya, éppen ezért szórakoztató. Néha nagyon értetlenek tudnak lenni, most vagy a génjeikben van, vagy tényleg ennyire eszementek. De csak ajánlani tudom. Ja és még azért is jó kennelbol venni,mert ok altalaban kiszurik a betegségeket (sajnos hajlamosak egyes betegségekre, foleg a fehér egyedek), ezek tuti egészségesek lesznek.


A sportossághoz, van amelyik lusta,mint ahogy az imént írtam,de van aki kimondottan szeret futkosni. Ezt majd megtapasztaljátok. Ha az alomból egy nyugodtabbat vesztek,akkor nem lesz vele sok baj. De ha a legaktívabbat akkor le kell majd foglalnotok. Szeretik azt hinni, hogy ok a fonokok,ezt korán ki kell beloluk nevelni.


Remélem sokat segítettem, ha nem akkor nyugodtan írj privátot, válaszolok minden kérdésedre! :)

2013. ápr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!