Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindig kaparja a...

A kutyám mindig kaparja a bejárati ajtót. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha kintvan megállás nélkül kaparja az ajtót.Mikor beengedem,rámnéz majd megint rákezdi.Ilyenkor elviszem sétálni hátha sétálni akar,de mikor visszajövünk ujra rákezdi.Miért csinálja?.Már az ajtónkon szinte semmi festék mert lekaparta.Hogy szoktssam le az ajtó kaparásáról?
2013. márc. 8. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ne így, ha utána elviszed sétálni, teljesen rádicsérsz a kaparásra.
2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami ötlet?
2013. márc. 8. 20:48
 3/9 fersk ***** válasza:
100%

A fizikai erőszak-ugyebár-elítélendő.

(Bár egyesek szerint néha célravezető.)

Türelemmel.

Állj az ajtó és a kutyád közé.

Toldd el.

Mutass jutalomfalatot, de ne add oda.

Távolodj el, adj neki feladatot, azért jutalmazd.

Ismételd.(Vigyázz, mert előbb-utóbb Téged fog kaparni.DD)

2013. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tiltsd le. Ha abbahagyja, juti falat, dicséret. Semmiképp se hagyd, hogy elérje a célját, tehát ne vidd sétálni meg ilyenek, mert ahogy az első is mondta azzal csak azt éred el, hogyha kapar foglalkozol vele. Játssz vele sokat, taníts neki trükköket, fáraszd le. A séta ne egy 10 perc pisi/kaki kör legyen.
2013. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sippara ***** válasza:

Rászólni próbáltál már? Annyi ilyen kérdés van, kapar a kutya, ugat, vonyít, harapdál, és egyik kérdezőnek sem jut eszébe RÁSZÓLNI arra a szerencsétlen állatra.

Kapar, határozott "Nem!", majd - ha abbahagyta - jutalom. Ennyire marha egyszerű az egész, nem hiszem el, hogy magadtól ez nem jutott volna eszedbe.

2013. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a fejedre nőtt,ha jól értem családi házban tartod.Jön a jó idő próbáld meg annyira nyitva hagyni az ajtót,hogy tudjon közlekedni,lehet akkor okafogyottá válik a kaparása.Én a következő képen jártam 6 évig tartottam kutyát lakásban(első és utolsó volt soha többet)utána elköltöztünk csházba.A kutya bent volt de 10percenként oda állt az ajtóhoz kikellet engedni.Nem tudta eldönteni kint vagy bent legyen.Meguntam kizártam az udvarra 1hét alatt megszokta,persze bejöhet de esze ágában sincs max. szétnéz.
2013. márc. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rászoltam,már nem is tudom hányszor de szinte levegőnek néz.Akkor már elkezd ugatni.Egyébként egy tacskóról van szó.Köszönöm a tanácsokat
2013. márc. 9. 08:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?
2013. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2 éves
2013. márc. 10. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!