Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy találjak neki megfelelő...

Hogy találjak neki megfelelő gazdát? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Van/volt(?) egy kutyánk, most másfél éves labrador keverék. 8 hetesen fogadtuk örökbe menhelyről. Rettenetesen szeretem és büszke vagyok rá. Sajnos el kellett őt egy időre vinnünk rokonokhoz ezért: ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3567636-mi-to..


Iszonyatosan tanulékony, örökmozgó, játékos, jó kereső kutya. Rengeteget foglalkoztam vele magát úton és kutyaiskolában is. Az alap engedelmességet tudja, bármilyen tárgy nevét megtanulja, megkeresi, odahozza, rengeteg lehetőség lenne benne. Bármit meg tud tanulni, fantasztikusan kommunikál az emberrel. Ezért van óriási lelkiismeret furdalásom. Megszületett azóta a kisbabánk, most 3 hónapos, viszont egy nagyon kicsi lakásba kellett költöznünk. Egyszerűen semmilyen körülmény nincs arra, hogy visszahozzuk. Neki és nekünk sem lenne jó. Azon a helyen viszont már nem maradhat tovább, ráadásul ott sem foglalkoznak vele semmit. Még akár munkakutya is lehetne, és úgy vagyok vele, hogy a legjobbat szeretném neki megtalálni. Olyan gazdát, aki tudna vele annyit és úgy foglalkozni, ahogy azt ő igényli és ki lehetne használni a képességeit! Sajnos én ezt most nem tudom neki garantálni, a párom meg nem támogatja, hogy visszajöjjön ebbe a kicsi lakásba a baba mellé, mert megbolondul, ha nincs szellemileg és fizikailag rendesen megmozgatva.

Hogy találjak egy ilyen gazdát? esetleg itt nincs valaki? Vagy ismerős? Kérlek segítsetek! Nagyon bánt ez az egész, és iszonyatosan szeretem őt. De úgy néz ki, hogy nincs más út...nem szeretném, ha elkallódna. Tényleg fantasztikus kiskutya!



2013. márc. 8. 20:36
1 2
 1/12 Valletta ***** válasza:
38%
Ha még mindig fennállnak nála a problémák, szerintem a Cerberos alapítványát próbáld meg.
2013. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Náluk érdeklődj, mit ajánlanak.

2013. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt elfelejtettem írni, hogy utána jött ki hozzánk egy oktató. Az a baj, hogy akkor csinálja ezeket, ha nincs vele eleget foglalkozva. Én ráadásul a terhesség végére veszélyeztetett terhes lettem, szóval fel sem kelhettem, a párom meg munka és a háztartás teljes vezetése mellett szintén nem tudott vele úgy foglalkozni. Így nem múltak el a gondok, szegény elkezdett kikészülni. Ezért vittük el a párom szüleihez, ahol most kertben van, hogy amíg fekszem, meg a baba első pár húzós hetére ne legyen így, aztán meglátjuk. Aztán jött ez a költözés, ráadásul a párom eléggé elvesztette a bizalmát is a kutyusban, nem szeretné, ha ebbe a kis lakásba visszajönne a baba mellé...
2013. márc. 8. 20:46
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

Őket ajánlom.:) Csak jókat hallottam róluk.

Sajnálom, hogy meg kell válnotok tőle.

Off: Képet mutatsz róla? bocsi, csak még nem láttam dobi labrador keveréket és nagyon érdekel. Fúr a kíváncsiság.

2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához! és persze sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Esetleg megkérdezheted Őket:

[link]

(igaz ők pont menhelyes állatkáknak keresnek gazdikat, de hátha tudnak valakit, aki ilyen kutyusra vágyna)

2013. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A dobi csak a mi tippünk, az nem biztos, de szerintem van benne. Nem is annyira kinézetre, mint megmozdulásra látszik. De róla van szó:


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.


url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2013. márc. 8. 20:58
 7/12 A kérdező kommentje:

bocsánat, rosszul linkeltem.


[link]


[link]

2013. márc. 8. 21:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg köszönöm a linkeket és a segítséget, megnézem ezeken, hogy tudnak-e segíteni. Tényleg annyira jó képességű kutya (nem azért, mert az enyém :), hanem kiképzők és hozzáértők szerint is), és nem akarom, hogy rossz élete legyen.
2013. márc. 8. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes kutya, nem is gondolná az ember róla hogy probléma volt vele. Nincsen egy utolsó esélye? Jön a jó idő, majd ha a babával sétálsz ő is menne veletek, sok ilyen kisgyermekes anyukát látok. Hátha megjavulna, azért mivel egy ilyen ró kutya nehogy később megbánd amit most teszel. Esetleg szüleidnél nem maradhat?
2013. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy megbolondul? én megpróbálnám megtartani, a párod a kulcsszó, mert, ha jól értem o nem támogatja az ötletet és nem támogatna abban, hogy a kutyust megneveljétek(nem tudom milyen gondok vannak vele), de ha olyan okos és így szereted, nem látom, hogy miért kellene megválni tole, a baba az nem lehek ok, a fél világ bab-kutyás életet él, nincs is annál szebb dolog és valóban, mikor no a pici es setalni jartok, remek tars lenne a kutyus, gondold meg jobban mielott megvalsz tole!!ez olyan szomoru amikor lakascsere gyerek szuletese stb miatt egy kityat elhagynak:((((((( ne ertsd felre, latszik h szereted es a legjobbat akarod neki, de ezert irom pont amit irok..
2013. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!