Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tápot váltanom?

Érdemes tápot váltanom?

Figyelt kérdés

Eddig Brit Care adult medium breed-el etettem,de csak akkor eszi meg ha husi vagy valami más is van benne.

Nagyon szereti a vörös husos dolgokat ezért gondoltam váltanék az Acana Ranchlands-re. Viszont tartok tőle,hogy hasmenése lesz a magas tartalmak miatt.

Vélemény?


2013. márc. 8. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell husit rakni bele. Fel ajálnod neki az evés lehetőségét ha nem eszik elveszed tőle a kaját. 3-4nap és úgy fogja enni mint ha szín hús lenne :)
2013. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bizony!

nagyon sok gazdi ott rontja el, hogy hozzátesz a táphoz ezt azt.

odaadod neki max 5-6 percig legyen előtte és elveszed.

a két etetés között eleinte semmi jutifalat se.

pár etetés és mindent megeszik, ha éhes.

mellesleg a brit és az acana beltartalmi értékei között tényleg nagy a különbség, ha váltassz is legyen 1,5-2 hét átmenet.

2013. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több lépcsőben át állíthatod,akkor nem fog a hasa menni.

Keverd őket először kevés Acana,aztán növeld az arányát majd végül a Brit-et elhagyod.Egyébként a hús nem árt a kutyának szerintem nem gond ,hogy"csak akkor eszi meg"ha van benne hús is.Sokan itt úgy írnak a húsról mint valami mumusról.Pedig a kutyának húsevő mivoltára utal a fogazata is.

2013. márc. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hús etetése önmagában nem probléma. A probléma az, hogy a kutyád elkezdett a "válogatós kutya" irányába menetelni. Ha a későbbiekben szeretnéd hússal is etetni, akkor nem probléma, de előbb-utóbb már csak a húst fogja megenni, a tápot pedig ott fogja hagyni.


Ezt elkerülve rá kell szoktatni, hogy ne csak akkor egye meg a tápot, ha van hús is. (persze alkalomadtán kaphatja úgy is, ha akarsz neki adni, de ne ez legyen az evés feltétele).


Ha a kutya szépen fejlődik, a széklete megfelelő mennyiségű és minőségű, akkor szerintem ne válts csak azért, mert válogat.


Ahogy írták, egy darabig mellőzd a húst és kapjon csak tápot. Eszi-nemeszi, 10-15 perc múlva vedd el tőle. Pár nap alatt rájön, hogy ő bizony szereti a tápot. :)


A kutyák bármit képesek megtenni, hogy érvényesítsék akaratukat a szerető gazdin.

2013. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!