Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor labrador keverék, hogy...

Kóbor labrador keverék, hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Hajdúnánáson van egy kutyus, szerintem labrador keverék, vagy labrador. Nagyon hasonlít rá, zsemle színű, szuka. Láttam többször már kóborolni, közel még nem jött hozzám. Szegény nagyon sovány, és az egyik hátsó lába fájhat, mert sántít rá.

A probléma az, hogy most párom nagymamájánál lakunk, panelben 2. emeleten. Befogni nem tudom, mert nincs hova vinni. Viszont 4 műszakban dolgozom, tehát, általában vagy a gyárban vagyok, vagy egy másik városban(ahol eddig laktam, anyukámnál), vagy alszok éjszakás után. Hogy tudnék rajta segíteni? Nem ismerem még annyira a várost, de azt tudom, hogy van sintértelep. de azt azért neeee...


valami ötlet? Nincs időm utána járkálni, nem is tudom, mikor hol van. De sokszor jön a sétálóutcához.


Esetleg gondoltam arra, hogy ha néha adnék neki enni, akkor megismerne.


2013. márc. 9. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nánáson sok a kóbor kutya. Én ugyan Hajdúböszörményi vagyok, de ismerem az ottani helyzetet. Ha enni adsz neki lehet hogy nagyon hozzád nő és esetleg követni fog. Bár ha meg tudnád fogni akkor esetleg egy állatorvoshoz elvinnéd és megmondanád hogy ez egy kóbor kutya most fogtad be és kezelje már. Utána vagy elviszed a menhelyre vagy valahova.
2013. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mátyás97 ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van! És nagyon kedves tőled, hogy így figyelsz szegény állatokra. Több ilyen ember kellene mint te!
2013. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Majd ha meglátom, adok neki enni. Legszívesebben befogadnám, csak nincs hova.

Különben most itthon vagyok, (Kisvárda) és itt sokkal több a kóbor szerintem...Az előbb futottunk haza a sétából a mudimmal, mert egy németjuhász volt az utcán, mögötte 2 nagytestű keverékkel. A múltkor egy pitbull rohangált...szörnyű a helyzet mindenhol gondolom.


Az a baj, hogy a menhelyek tele vannak.

Anyukám óvónő, az óvoda szomszédjába betettek egy dobozt a múlt héten 3 kölyökkel. Az ott lakók felhívták a helyi menhelyet, ott nem fogadták őket...azok meg áttették a szomszédba a kicsiket. Ennyit az állattartási kultúráról...

2013. márc. 9. 16:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Kiderült a kutyusról, hogy valószínűleg fajtatiszta. Írtam a fajtamentőknek, most már csak rajtuk múlik, elviszik-e. Remélem, igen, mert nagyon rossz bőrben van, és közeledik a párzási időszak...
2013. márc. 24. 15:47
 5/9 Mátyás97 ***** válasza:
Nagyon kedves ember vagy. Minden tiszteletem a tiéd!
2013. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem a kutyust, szerintem gömbölyödik. Nem jó hír...
2013. márc. 27. 13:06
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos, nem viszik el a fajtamentők, mert túl messze van Hajdúnánás-gondolom-Pesthez. Nem örülök neki, mert én befogadni nem tudom.

Ha valakinek lenne lehetősége rá, őróla lenne szó:

[link]


[link]

2013. márc. 29. 12:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek vemhes?
2013. márc. 29. 12:54
 9/9 A kérdező kommentje:

Megetettem a kutyust, és csináltam új képet. Tényleg nem tudja senki befogadni? nagyon sajnálom szegényt! én nem vihetem a panelbe, de befogadnám, ha tehetném.



[link]

2013. ápr. 11. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!