Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit kéne tennem?

Hgfkj kérdése:

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segíségeteket szeretném kérni. Van egy 3 éves keverék szuka kutyám, akit szeretnénk ebben a hónapban fialtatni, viszont akadályokba ütköztünk, miszerint a kutyának nem jó ha kölyke van, mert ösztönből neveli fel és ő ha dönthetne akkor nem akarna kölyköt, ja és a lehetséges szülési gondokról ne is beszéljek. Dilemmába kerültünk, az állatorvosok véleménye is megoszlik. Úgy terveztük, hogy fialtatjuk, majd ősszel ivartalaníttatjuk. Kérlek segítsetek!!
2013. márc. 9. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne fialtassátok, hiszen írtad, hogy keverék, keverék kölyköket pedig manapság szinte lehetetlen elajándékozni. Mit csináltok, ha mondjuk születik 10 kiskutya? Megtartani nyilván nem tudjátok mindet, ennyi kutya etetése, ellátása nem kis költség és idő. A szuka bele is halhat az ellésbe, nem éri meg kockáztatni az életét és az ellés, kölyöknevelés nagyon lefárasztja. Szerintem ivartalaníttassátok a kutyát, úgy jobban jártok ti is, ő meg pláne.

Ha szeretnétek kiskutyákat, akkor menj el a menhelyre és hozz haza párat, gyakran kerülnek be árva kölyökkutyák, akik ápolásra szorulnak. Így mindenki jól járna.

2013. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Éppen elég keverék kutya van a menhelyeken, ha fialtatjátok, előlük veszitek el az esélyt, h aki kölyköt szeretne, onnan fogad örökbe. Egyébként keverék kölyköknek baromi nehéz jó gazdit találni, nem beszélve az oltási, chipezési stb. költségekről.

Azért szeretnétek elletni, mert egyszer ajánlott? Ha igen, ez baromi nagy tévhit! Ivartalaníttassátok, ezzel tesztek neki a legjobbat!

2013. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hol itt a dilemma? Mi szól mellette? Szerintem nagyjából semmi. Egyértelmű, hogy sem a szukádnak, sem pedig a leendő kölykeinek nem lenne jó, ha bevállalnál neki egy almot.
2013. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bármit tennél, kérlek ezt olvasd el: [link]
2013. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Remélem meg lehet így nyitni.

2013. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kéne, nem szaporítani... felelősséget kéne vállalni a kutyádért. Ha szaporítod, pont nem ezt teszed. A kölykök pedig ki tudja, hol kötnének ki. Árok parton, vagy hajléktalanoknál... sintérnél. Akármi lehet velük. Gondolom ezt te sem akarod!
2013. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, tisztában vagy a költségrészével, nem azért szerettük volna fialtatni, mert egyszer ajánlott, tudom hogy az hülyeség. Csupán kérdés volt, mivel mint írtam, az állatorvosok véleménye is megoszlik, akik tapasztaltabbak már, hisz jó 30 éve biztos a szakmában vannak. Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat. Ja és a kutyámnak 6 emlője van, maximum 6 kölyke lenne, és mivel mindenre felkészültünk, a gazdik már megvoltak, méghozzá olyanok, akik nem menhelyről szerettek volna kutyát, ez akármilyen furán hangzik is. Sajnos ezen a környéken nincsenek bent kölykök. Köszönöm a segítséget, megfogadom a javaslatokat!
2013. márc. 9. 18:34
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves Vikicca666 !

Nem értem a hozzászólásod, miszerint felelősséget kéne vállalnom...ha felteszek egy kérdést, mert segítséget várok, akkor ez felelőtlenség? Nem írtam semmi konkrétat, úgy hiszem.

2013. márc. 9. 18:38
 9/20 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 6 emlője van bőven lehet 10 kölyke, a kettő között semmi összefüggés nincsen, maximum nem fogja tudni őket rendesen etetni és neked kell majd 2 óránként felkelni, hogy ne pusztuljanak éhen a kisebb kölykök. Én továbbra is azt mondom, hogy ne. Persze, mindig vannak jelentkezők, aztán majd a kiskutyák 6-7 hetes korában kiderül, hogy mégsem kell és ott marad a nyakadon 6-7 kutya.
2013. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanítani akarjátok, akkor miért akarjátok befedeztetni? Ne tegyétek, nincs rá szüksége, és a menhelyeknek sincs, van épp elég szerencsétlen sorsú kutya!

Teljesen elavult már az a dolog, hogy egyszer fialnia kell a kutyának, ahhoz, hogy ne legyen beteg... Inkább ivartalanítsátok, de ne szaporítsatok, kérlek!!!!!!

2013. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!