Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozott már valaki közületek...

Cukikutyus kérdése:

Dolgozott már valaki közületek kutyamenhelyen, vagy állatvédő szervezetnél?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék,hogy mik a tapasztalatok,és hogy milyen feltételekkel lehet bekerülni ilyen helyekre!

2013. márc. 9. 15:03
 1/6 Valletta ***** válasza:
100%
Dolgozni nem dolgoztam - mármint pénzért, ha úgy érted - csak önkéntesként egy sérült, bántalmazott, beteg kutyák számára létrehozott alapítványnál. Önkéntesnek mehet szinte bárki bárhová, ha elmúlt 18, felelősségteljes, megbízható és konyít valamennyit a kutyákhoz.
2013. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.Elsősorban főállásban érdekelne a dolog,mert akkor végre azt csinálnám,amit szeretek.Itt a környékbeli menhelyre nemrég kerestek dolgozókat,de csak bentlakással,az pedig nekem nem jó.

Amúgy milyen volt a beteg állatok közt lenni?

2013. márc. 9. 15:10
 3/6 Valletta ***** válasza:
100%

Azt gondolom tudod, hogy főállásban ez a munka gyakorlatilag segédmunka, konkrétan etetés-itatás, szarkaparás, minimálbérért.


Én nagyon szerettem, de mivel külföldön dolgozok csak akkor tudok menni amikor itthon vagyok pár hónapot. Ez egy 15-20 fős kis panzió, a kutyák nagy része állandóan szabadon van. Amikor napi szinten jártam, akkor reggel hatkor kiengedtem a kenneleseket, begyújtottam, kicseréltem a vizeket, megcsináltam az ágyakat, felsöpörtem, felmostam, kakát szedem, ez kb. egy óra és csak ezután kezdődött a kutyákkal való foglalkozás, ami tulajdonképpen simogatás, szőrápolás vagy ha olyan kutya volt, akkor egyszerűbb kötéscsere, stb. Volt, hogy koradélután is kimentem egy órára kicsit kiengedni/rendbeszedni őket.

Én nagyon szerettem, főleg azért, mert tudtam, hogy ott a kutyák maximálisan és még annál is jobban el vannak látva, szinte családi a légkör. Ideiglenest is szoktam volt kihozni, főleg a szocializálatlan, félős kutyákat. Nagyon jó érzés látni ahogy javulnak, fejlődnek és tudni, hogy ennek - bár csak nagyon kicsit - de én is a részese vagyok. A körülmények viszont nagyon fontosak. Fogalmam sincs, hogy meddig bírnám idegekkel 100 kutya napi szintű ellátását...

2013. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Biztos nem könnyű.Én is szívesen szocializálnék bántalmazott kutyusokat,mert a szelidítéshez aztán igazán értek,fogadtunk már örökbe rossz sorsú kutyusokat :)

De mondjuk napi szinten sok kutyussal törődni nem lehet egyszerű,a fizetés mondjuk más munkahelyeken se jobb,csak ha van protekció.

2013. márc. 9. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 15 éves vagyok, a helyi menhelyen vagyok önkéntes. Etetés,itatás,takarítás, játék és sétáltatás a dolgom. Mivel mostanában elég sok kiskutya kerül be, nekem a dolgom az ő szocializálásuk. Mert elég félénkek, mindentől félnek, ezért próbálom őket emberekhez és más állatokhoz szoktatni. Kicsit nagy feladat ez nekem, de ha kell kapok segítséget. De én csak a kölykökkel dolgozom, az idősebb kutyusokkal más foglalkozik :)

Én szeretem ezt csinálni, mert tiszta a lelkiismeretem, hogy minden rendben és meg tud élni majd az új családjával.

2013. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked,hogy 15 évesen ilyen jó gondolkodásod van! Én is leszek egyszer önkéntes,ha főállásban nem tudok menhelyi munkát vállalni! Csodálatos lehet kutyusokkal foglalkozni,főleg neked,hogy kölykökkel vagy,biztos nagyon aranyosak!
2013. márc. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!