Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a lábhágással?!...

Mit kezdjek a lábhágással?! Nem tudom a megoldást.

Figyelt kérdés

Van egy német juhászkutyám. Engem sem tekint 100 %-ban falkavezérnek, de az idegeneket meg aztán végképp. Ha bejön valaki a kapun, egyből a lábánál van erőszakosan szaglászik, felugrik és meghágja. Tök mindegy hogy egy 10 éves kislányról vagy egy 120 kilós 2 méteres benga állatról van szó. Hogy lehetne ezt kezelni? fegyelmezzem le? Vagy cibáljam le az érkezőről és tiltsam le nem-mel? Vagy erre nincs is megoldás, csak az hogy kikötöm, ha valaki belép a kapun?

Bizony félek is, vannak gyerekek a családban ha rájuk felugrik, könnyen felboríthatja őket és megsérülnek, de bőven sok maga az ijedség is.

Mit tegyek vele? Vagy ne is én tegyem, hanem az érkező tiltsa le és lökje le magáról? Vagy elég az, ha ilyenkor hátat fordít az illető akire épp felugrik?

Segítsetek kérlek, ez egyre égetőbb probléma, komolyan kezdek félni, hogy a kutyám sérülést fog így okozni. Harapni még nem próbál, morogni sem morog ha bejönnek az emberek, de a felugrálás és az erőszakos szaglászás és láb közé furakodás megvan, és már ez épp eléggé ijesztő lehet a vendégeknek.

Köszi a segítséget előre is.



2013. márc. 9. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

bizony, ez nagy probléma.

semennyire sem tekint Rád falkavezérként.

én egy kiképző segítségét kérném, 1-2 alkalommal kihívod és szerintem meg is tudja oldani a gondot.

azért gondolom jobbnak, ha szakembert hívsz, mert úgy nem rontasz tovább a dolgokon.

egyébként mennyi idős kutyáról van szó?

egyébként kan kutya?

2013. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kan kutya, másfél éves. Ivartalanítását április-május köról tervezzük.
2013. márc. 9. 15:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Habár kétlem hogy a herélés bármit segítene, de azért a remény hal meg utoljára.
2013. márc. 9. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

és mióta vannak ezek a gondok?

másban is megnyilvánulnak a problémák: behívás, stb?

2013. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire sem tekint rád vezetőként. Sőt, minden ilyen alkalommal csak kifejezi feléd, hogy még nem vagy alkalmas főnöknek.

A kikötés a lehető legrosszabb megoldás, amit tehetsz.

A valódi orvoslás az lesz, hogy helyre teszed a viszonyodat vele és tekintélyt szerzel. Sajnos én is azt mondom így látatlanul, hogy egy hozzáértő segítségét kell kérned ehhez. Mert nem pont ennek a viselkedésnek a megszüntetése a nehéz, ezt legfeljebb két komolyabb büntivel (nem verés!) el lehet tüntetni. A kihívás az lesz, hogy elérd, hogy a kutya beálljon mögéd, elfogadjon teljes mértékig főnöknek. Én inkább egy normális kutyasulit ajánlanék a háznál képzés helyett. Sokkal hatékonyabb. Persze olyat kell választani, ahol a gazdát tanítják és ahol nem a munka áll az előtérben.

2013. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is olvass utána a falkavezérségnek. A kutyád semennyire sem tisztel téged. Ezzel is azt akarja kifejezni, hogy ő az úr a háznál.

Lehet egy kutyasuli is sokat segítene.

Miden esetre törekedj arra, hogy a kutyád tiszteljen és falkavezérként fogadjon el (ajtón előbb mész be, nem megy eléd séta közben stb.)

2013. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Az ivartalanítás nem fogja megoldani a problémát. Sürgősen el kell kezdeni átvenni az irányítást a kutyától. Ajánlom a tükör módszert, felkeresni egy tükör iskolát, vagy kiképzőt, minél hamarabb. A hágást pedig azonnal tiltani!
2013. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!