Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiatal kutya és baba! Hogyan?

Fiatal kutya és baba! Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy hihetetlenül lele, örök gyerek, folyton vigyorgó, lelőhetetlen, pörgős border collie-nk. Mindennél jobban imádjuk a párommal! Amikor megvettük tudtam mire számíthatok, anyukáméknál is volt két kutyánk, akkor szerettem bele a fajtába.

Mi imádjuk a lököttségével, pörgősségével együtt, sok mosolyt és boldogságot okoz nekünk. :)

Ámde,nyár közepén születik meg az első kisbabánk. Egy kicsit aggódom. Szeretném, ha jóban lennének, ha a babánk állatbarátként nőhetne fel és szeretném, ha a kutyánk is elfogadná őt jó barátnak, szeretné és vigyázna rá.

Szeretnék már most elkezdeni dolgozni a kapcsolatukon. Hogyan lehet türelemre tanítani egy kutyát?

Hogyan lehet majd megtanítani neki pl, hogy a babán, ne gázoljon át, ne menjen neki, ne feküdjön rá, stb? Persze nem hagynám őket magukra sosem, rátudok szólni, de most olyan természetes a kutyánknak hogy sürög forog, gázol át mindenen, söpör le a farkával mindent és stb, hogy jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy jól fog működni a dolog! Tudnék már most tenni valamit? Már itthon leszek többnyire mindig, ráérek tanítgatni, minden tanács jól jön! :)



2013. márc. 9. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem feltétlenül kell. a kutyák általában normálisan viselkednek a kisgyerekekkel, és türelmesen inkább ha nagyobb lesz a baba akkor kell figyelni hogy ne történjen olyan dolog ami őt megijeszti (pl arcon nyalja a kutya)
2013. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anyósomnál egy elég neveletlen, pörgős kan vizsla él, de még ő is tudja, hogy bánjon a 1,5 éves unokával. Nem dönti fel, óvatosan közelíti meg, vigyáz vele. Szóval szerintem ezt tudják maguktól is, mint ahogy a kölyökkutyákkal is máshogy bánnak. Figyelj majd oda rá, és nem lesz gond szerintem.
2013. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató! :) A gyerekekkel nincs problémája, de azért ilyen közelségből még nem is találkozott egyel sem, az fontos mozzanat szerintem. Elfogja fogadni, ez biztos, szerintem ez a kutya nem tud mérges lenni, nem lehet kihozni a sodrából, még legalábbis nem sikerült, de a szelessége miatt félek. Fajtája miatt sem egy nyugis kutya, szerintem ő lesz 5 éves is mire kicsit megnyugszik. :) Ami neki játék, az egy pici babának könnyen fájdalmas lehet, ezt pedig szeretném elkerülni. Remélem igazatok lesz és tényleg a vérében van, hogy a picivel óvatosan kell bánni. :)
2013. márc. 9. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk "csak" sima collie-nk van, de nála sajtkukacabb, hiperaktívabb kutyán nem nagyon ismerek, de a totyogós babákkal hihetetlenül türelmes. A környék sztárja, még a legapróbb gyerekek is odamennek hozzá, a lökött kutyánk, meg szépen leül és adja nekik a pacsit. Még véletlenül sem löki fel őket, tehát emiatt ne aggódj. Tudják, hogy meddig mehetnek el, nagyon okosak....
2013. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt nézz körbe:

[link]

Borókának 3 bordere van az 1 éves fia mellett. ;o)

2013. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!