Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Beagle kutyát....

Viki69 kérdése:

Szeretnék egy Beagle kutyát. Véleményetek a fajtáról, vagy tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] itt minden megvan
2013. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is nem mindegy, mennyi időd lenne rá, és mennyire vagy elszánt.

Én kettőnek is a tulajdonosa vagyok, és még mindig nem tökéletesek. Baromi nagy a mozgásigényük, a nagyobbik, amikor bicóztunk, több, mint 3 km-en keresztül képes volt úgy "húzni" a bicót (nekem kutyafuttató karom van a bicóra, így mindkét kezem szabad és ő se tud elrántani", hogy csak fékeznem kellett, tekernem semmit, 1 óráig bicajoztunk és meg se kottyant neki.

Ezen kívül nagyon nagyon ügyesen túljárnak az eszeden, és lazán átvernek, tudják mikor bújjanak, és tényleg bármikor kijátszanak, nagyon következetesnek kell lenni velük.


Amennyiben van elegendő időd és energiád foglalkozni vele, és nem megterhelő számodra, hogy minden nap rengeteget kell mozogni vele és fárasztani mentálisan is, nyugodtan vegyél magadhoz egyet:) de ezeket gondold át alaposan:))

2013. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen körülmények közé vinnéd? Mennyi tudsz vele foglalkozni?
2013. márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kutyára vágysz teljes életmód váltásra lesz szükséged . Ha kielégíted az igényeit mentálisan es fizikálisan lesz egy kedves mokÁS hű szerető kis tarsad. Sokan mondjak h buta, de inkább öntörvényű . Nagyon könnyen tanul es szereti is dolgoztatni az agyát. Kemény kéz kell hozzá. Igen fontos, h milyen a jellemed es mennyi időd lenne ra? Nekem egy 8 hónapos kislány beagleöm van, nagyon okos es jól nevelt. Itt egy album róla : [link]
2013. márc. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha a kutyat nem mozogtatjuk rendszeresen es ahogy kene, konnyen megesik, hogy ellustul, elhizik. Erre jobb odafigyelni.
2013. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a beaglenél nem feltétlenül az ellustulás, hízás lesz a probléma, ha nem mozog, hanem a fölösleges energiáját másban fogja levezetni, ami nem biztos, hogy a gazdinak tökéletes lesz.
2013. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. márc. 11. 14:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Kertes házba lakunk
2013. márc. 11. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
De bemehet majd veletek a hézba ugye mikro otthon vagytok?
2013. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem beagle-m volt. Azt mondják nagyon buta, de nem! Csak kicsit önfejű, és amikor olyanja van akkor hagyjuk és később tanítsuk. Érdemes kettőt venni, mivel társas kutyus nekünk két kislány volt, nagyon jól elvoltak együtt. Csak az a baj, hogy ha szép kertetek van... Nekünk mindent szétdúrtak, de mivel nem volt olyan nagy virágoskert így nem is látszott. Azt mondják mindent felás, de nekünk volt homokozónk, így semmit sem ásott fel.

A Beagle baja: Nagyon szökős kutyus... A kerítést ajánlom, hogy nagyon biztosítsátok be!!!! Főleg (lány esetében) tüzelési időszakban. (Nekünk is akkor tűntek el, Jan. 20. óta nincsenek meg) :(

De annyira aranyos! Mindig vidám, jó természetű, és mindig ha szomorú voltam kimentem és rögtön feldobtak. Nagyon bolondok :D Kedves kutyák, kiválóak családi kutyaként.

Ps.: Ha Beaglet vesztek nagyon vigyázz rá! :(

2013. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!