Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükkök? Valami "extrém"

Trükkök? Valami "extrém"

Figyelt kérdés

Sziasztok.

szeretnék a kutyámnak látványos trükköket tanítani, mert az egyszerűbbek már mennek(hempereg, szégyelld magad,8-as, szlalom, és társai(32 db trükk) már meg van,) de szeretnék neki valami látványosabbat tanítani.

Tudnátok olyan videókat, képeket, oldalakat linkelni, amin trükkök vannak, és amit ti is szívesen megtanítanátok(vagy tudtok)?

Végül is bármilyen trükk lehet, csak ne olyan, amit kb minden képzett kutya tud, hanem valami egyénibb, ha lehet így mondani:S

Remélem érthető a kérdés, mert a fejemben kicsit összerakottabb volt, de így leírva és elolvasva, hát valahogy máshogy képzeltem el, csak nem tudom jobban kifejezni.:)

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. márc. 10. 10:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia:) van egy ismerősöm, aki olyat tanított a kutyájának , hogy jobbra forog 2-t , balra forogj 3-at meg ilyenek,de persze ezt a kutya a mutogatás alapján értette meg. :) Nagyon aranyos volt:) Megpróbálkozhatsz vele, ha szeretnbél:D
2013. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gördeszkázni tud már? Amikor fekszel a földön háttal és az égben van a lábad, már ráugrik a talpadra? Stb..
2013. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

zokni lehúzás


testen dobbantás:

https://www.youtube.com/watch?v=eMcSgYEZRTw


Mondja hogy nem:

https://www.youtube.com/watch?v=EAH960qp-0c


cross-paw

https://www.youtube.com/watch?v=QczoZywIUIM


bicegés:

https://www.youtube.com/watch?v=leo-9ZVkO7w


Most ennyi jutott az eszembe de én is örülnék neki ha valaki nekem is tud szolgálni néhány jó ötlettel :)

2013. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Emeli már a hátsó lábát vezényszóra?

és paralelben - jobb első, bal hátsó - bal első, jobb hátsó?

és csak az egyik oldalt - jobb első, jobb hátsó?

"Kézen"állás?

Két lábad között kinéz és rááll a lábfejedre a két első lábával és együtt lépkedtek?

Buborékokat tud már fújni egy tál vízbe?

2013. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem ez nagyon bejön csak tudnék rá jönni hogy tanította ezt neki


https://www.youtube.com/watch?v=0skrJg3l1MI

2013. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Valletta ***** válasza:
Buborékfújás.
2013. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak:) igazából nekem tervbe egy két trükk van, de nagyon sok ötletem nem volt, úgyhogy most adtatok egy párat. Nagyon köszönöm!

Amúgy, amiket tudunk, azok ezek(engedelmességi dolgokat is beleírom, meg az én vezényszavaimmal, amiket használok):

Ül

Fekszik

Marad

Hozzám

Lábhoz

Pacsi(megkülönböztetve a jobb és a bal oldal)

Hozzad

Vedd el

Kérem

Pitizz(ülve)

Hangot

Hemperegj

Bumm

Kukucs(két lábam közt kinéz)

Közte(két lábam közé áll, és úgy megyünk előre)

Hátra(két lábam közt áll, és úgy megyünk hátra fele)

Tolat

Puszi

Karolj

Szégyelld magad

Csússz(ez a kúszik lenne, csak nem akartam,hogy az agilitys kúszikkal keverje)

Szia(integet)

Érint(a lábammal egyszerre emeli az azonos lábát)

Hopp(bármit átugrani)

Szlalom(a lábaim között)

Hajol

8-as

Tánc(két lábra áll, és előre hátra járkál)

Befelé(házba, kocsiba, kutyaólba)

Kifelé(ugyan az, csak ki onnan)

Ölelj

Lépj(két lábam közé áll, rá áll a lábfejemre, és úgy menetelünk

Karika(kezemmel,lábammal karikát formázok, és azon ugrik át)

Forog

Be(velem szemben áll, azt mondom, hogy Be, és betolat a két lábam közé)



Azt, hogy rá álljon a talpamra nem tudom, hogy hogy vezethetném rá, de ha annak, aki írta van ötlete, szívesen fogadom.

tervbe van mostanra véve az oldalazás, és az ötös(két lábra állva bele csap a két kezembe)


A videó, amin a halált játszotta a kutya nagyon komoly, de nem hiszem, hogy azt annyira meg fogom neki tudni tanítani, mivel ha jól láttam a videóban, akkor az egy Border volt, nekem meg nem borderem van.


Még nagyon szívesen fogadok ötleteket, jó sokat, mert imádunk tanulni:)

És még egyszer köszi az eddigieknek, meg majd a későbbieknek is;)

2013. márc. 10. 13:55
 8/11 A kérdező kommentje:

ja, még a buborékfújásról... az milyen?

mert vizuális képem nincs róla:S

2013. márc. 10. 13:56
 9/11 Valletta ***** válasza:
2013. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon cuki, és még annyira talán nem elterjedt trükk a lábkeresztezés. A kutya lefekszik és egyik mellső mancsát átrakja keresztben a másikra...ez akkor a leglátványosabb, mikor váltogatja így a mancsokat oda-vissza :)

Nekünk még csak az van meg, hogy a jobb lábát pakolja át a balon, a másikat majd később tanítom.


Egyik kedvencem a betakarózás egy pléddel :)


Kutyám nagyon apportos, pikk-pakk megtanulta, hogy mindenféle játékot pakoljon át egyik vödörből a másikba, illetve kis labdát rakjon bele egy kis fém tálba. Utóbbit azzal kombináltuk, hogy utána a tálat oda is hozza. Igen ám, de ugye a kutyának úgy kényelmesebb megfogni a tálat, hogy a tőle távolabbi szélét fogja meg, tehát felé néz a tál belseje, ergó a labda kiesik belőle...egyszer véletlen viszont úgy fogta meg, hogy a hozzá közelebb eső szélénél a peremet fogta meg és így kifele nézett a tál belső része, majdnem vízszintesen hozta, mint egy pincér...és a lényeg, hogy A LABDA NEM ESETT KI! Úgyhogy azóta erre kondicionáltam klikkerrel és már tudatosan így fogja meg a tálat a labdával...egy bemutatón a közönségnek nagyon tetszett :D

2013. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!