Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szőlő tényleg mérgező a...

A szőlő tényleg mérgező a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam kutyás oldalon.

Fura, emlékszem mikor kicsi voltam, és szőlőt ettem, a felét a kutyám ette meg, és soha nem lett baja. Pedig elég sokszor adtam neki. És élt 13 évet.

Azt olvastam nem tudja megemészteni a kutya vagy ilyesmi.

De akkor hogy lehet hogy az enyém vagy 200x evett fél fürtnyi adagokat, és semmi?



2013. márc. 10. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincsen baja tőle. Az én kutyám is a kertben végigmegy a lugasok alatt csipkedi állandóan a fürtöket! 7 éves szóval megmaradt tőle.
2013. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a mennyiség sem mindegy. Olvastam itt a gyakorin olyan kutyáról (asszem yorki volt), akinek egy fél zacskó mazsolától leállt a veséje. A mazsola még veszélyesebb, mint a szőlő. Az enyémek is ették a szőlőt, amíg nem tudtam hogy veszélyes lehet. Soha nem volt bajuk tőle, de lehet hogy nem érte el a mennyiség a testsúlyarányosan veszélyeset. Vagy épp arra a szőlőre nem voltak érzékenyek. Inkább nem kísértem a sorsot és nem adok nekik.
2013. márc. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem jó a kutyának, de szerintem semmi baja nincs tőle. Ismerősöm kutyája minden évben lelegeli a lugast.


Egyébként sok másról is írnak, zöldségről, gyümölcsről, ami nem jó, de szerintem kis mennyiségben nem lehet baja tőlük.


Azt mondják, hogy a fokhagyma se jó, én meg ismerek olyan tenyésztőt, aki a kullancsszezon előtt fokhagymakúrára fogja a kutyáit...

2013. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!