Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutyust szeretnék...

Rottweiler kutyust szeretnék befogadni. Sokan mondják, hogy rengeteg tapasztalat kell. Volt már kutyusom, de nem rottweiler! Szerintetek ha kellően odafigyelek, és a kutyával " együtt tanulok " enis, akkor így működhet a dolog?

Figyelt kérdés

Volt már egy golden retriever keverek kutyusom. Nagyon aranyos , kedves jószág volt. 12 évesen el kelett altatni szegényeket :( sokat , torodtem vele. SSosem volt elhanyagola . Régóta szeretnék egy rottweiler kutyust .

Sokan mondják , hogy a rottweiler -ek könnyen meghulyulnek és agresszíva válnak ha nem törődnek velük rendesen..

Tehát a kérdés az, hogy tényleg annyira máshogy kell velük bánni mint bármi más kutyával ? Vagy csak annyira nagy dobra verik ezt? ( persze sok törődést igényel egy kutyus, csak ahogy leírják úgy tűnik mintha 5 ször annyi figyelmet kell nekik adni )


Vittük kutyasuliba a kutyusom pici kora óta , a kutyus is meg mi is sokat tanultunk belőle . Ugyan ezt tervezem a rotival is.

Szerintetek kellő figyelemmel és odaadással bele vaghatok?

Előre is köszi :)



2013. márc. 11. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj a rotikkal h agyon vannak tenyésztve és nagyon nagyon nehéz jó vérvonalút találni,szinte lehetetlen!

Én a helyedben más fajta után néznék.

Nekem is volt rotim,120ezer forinttért vettem (!!!) aztán másfél év után kiderült h idegrendszeri problémája van a végén annyira meghülyült h nekem is jött.

Hozzá teszem,Ő is tanítva volt,foglalkozva volt vele.vittem mindenhova.

Aztán elkellett altatni.... :(

Szerintem válassz másik fajtát.

2013. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kifoghatsz egy nagyon kedves, nem domináns rotit is és pusztán annyi a dolgod, h szeretetben, következetesen neveled. De kifoghatsz olyat is, h vért izzadsz, annyi szabály és szigorítás kell, h minden rendben legyen.

Olyan helyről fogadj be, ahol jól ismerik a kutyákat, ismerkedj vele te is, járj ki hozzá sétáltatni és eldöntöd, h egymásnak valóak vagytok-e vagy sem :)

Egyébként a hétvégén láttam egy gyönyörű szuka roti hirdetését, leadták egy menhelyre, mert telepőrnek vették, de ő túl barátságos volt mindenkivel.

Megkeressem neked a hirdetést?

2013. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó kedves vagy :) de kanadában élek . Szóval sajnos hasznát nem tudom venni :) de azért köszönöm :)

Most néztem a hirdetéseket . Lenne mégegy kérdésem . Jobb egy fiatalabb rotit menhelyrol vagy egy 4 éves tanított rotit egy családtól ?

Előre is köszi

2013. márc. 11. 09:17
 4/15 anonim ***** válasza:
Attól függ,h melyik kutyus milyen. Én személyiség alapján választanék.
2013. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tehát beszéljek a menhelyel meg a családdal , hogy had menjek el többször , had legyek a kutyussal , mert kíváncsi vagyok , hogy hogyan viselkedik velem ?

Lehet ilyet ? :)

Köszi a választ megint :)

2013. márc. 11. 09:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen még örülnek is, hogy nem meggondolatlanul viszel onnan kutyát. Nekik se érdekük, hogy aztán egy hét múlva visszavidd, mert kiderül hogy mégse passzoltok egymáshoz. A család már neccesebb, hogy mennyire örülnek majd neki, ha odajársz kutyázni, de tőlük legalább megtudod pontosabban, hogy milyen, hiszen ők éltek vele együtt 4 évig. Szóval szerintem nincs akadály:)
2013. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) megy a zöld pacsi :)
2013. márc. 11. 10:36
 8/15 anonim ***** válasza:
M.-H. Alexandra@: megmutatnád azt a rotis hirdetést? köszi!
2013. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2013. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bárki vehet magához rotit, ha kellőképp beleadja azt, amit kell. Csak ez az emberek 90%-ra nem igaz.


Nővérem 17 évesen rotit vett. Nem kevés időt és energiát feccölt bele (semmi buli, vagy délutáni program, csak kutya), csodájára is jártak (még kiképző is megdícsérte, h otthon ilyen szintre fejlesztette a kutyát). Imádtam azt a mackót.


De túl sok ellenpéldát is láttam már. Megvette, mert azt hitte h majd ő megmutatja, aztán lesz@rta a kutya igényeit magadról, lett is baj belőle.


Tehát magadhoz veheted nuygodtan bármelyiket, ha képes vagy azt nyújtani a kutyának, ami kell neki.

2013. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!