Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 8 hetes német juhász...

Van 1 8 hetes német juhász kölyköm . A tápját milyen vizel kell felöntenem hogy puhuljon langyos vagy hideg?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert hasmenése van és mostnem tudom hogy a langyos viztől vagy az új tàptol.
2013. márc. 11. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:

az új táptól.

tápot váltani mindig úgy kell, hogy fokozatosan, néhány nap alatt térjen át a régiről az újra. először csak egy keveset kell bekeverni a régihez, majd egyre többet, míg teljesen át nem tért az újra.

2013. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 hetesnek már nem kell teljesen pépesre áztatni a tápot. Van annak a kutyának rendesen foga.
2013. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi igen tudom de egyenlőre nem sikerült beszerezni . 2 es elé raktam szàrazon de csak beleszagolt a kutya nem hülye meg különben nagy kutyànak se szokàs csont szàrazan adni a kajàt én ugy halottam
2013. márc. 11. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Épp ezért, mivel "nem hülye", úgy manipulál téged ahogy akar. Ha éhes lesz, megeszi szárazon is. Majd iszik rá utána vizet. Öreg kutyáknak szokták beáztatni, akiknek már nincsen foguk.
2013. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is teszek rá vizet de nem hagyom megázni. Amikor kapja rögtön teszek rá langyos vizet és a megfelelő vízmennyiséggel eszi meg a kaját, hogy ne a a gyomrából szívja fel a nedvességet. Régebben én is szárazon adtam de utána rengeteget ivott jól megdagadt a táp szóval ez így nekem biztos...És a kutya sem issza ki utána a dunát :-) Nálam a kölykök és a fenlőttek is így kapják!
2013. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az 5-s válaszoló írja. minden korú kutyának így ajánlatos a táp etetése.
2013. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mhalis válasza:
Én is öntök rá vizet, úgy adom neki. Ahogy már mondták, így nem a gyomrában fog hirtelen felduzzadni a táplálék, és nem terheli meg annyira. A gyomorcsavarodás elkerülése érdekében érdemes így adni. Viszont a hasmenése a tápváltástól van.
2013. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jól írta az előző. Nem a gyomrában dagad meg a táp, ha előtte beáztatjuk vízben vagy húsleveskockából levest csinálni.
2013. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!