Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a boltokban...

Mit gondoltok a boltokban kapható nyakörvekről?

Figyelt kérdés
Csomó bőr/műbőr nyakörv, amit állatfelszerelési boltban lehet kapni, merev, nem hajlik, nem simul a kutya nyakára, amikor meg már igen, akkor a festése vagy a felülete össze-vissza töredezik. Mégis miért ilyen nyakörveket árulnak? Amit pl a fressnapfban lehet kapni, kb mindegyik ilyen. Hol lehet olyan bőr nyakörvet kapni, ami puha és használat után is szép marad?
2013. márc. 11. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon találtam még ilyen nyakörvet, több bőrt is vettünk már, de végül mindig visszatértem a Fressnapfos textil nyakörvre, ami kényelmes neki és megbízható!
2013. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ezekkel a textil típusúakkal az a bajom, hogy ha vizes lesz, sokáig nyirkos marad na meg koszolódik rendesen. De jobb híján mi is textilt használunk.
2013. márc. 11. 09:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Bőrművessel kell csináltatni egy jót. Amúgy a bőrt ápolni kell, hetente 1x lekenni bőrolajjal, illetve első használat előtt is. Ettől a bőr puha lesz, nem szárad ki és évtizedekig használható marad.
2013. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak textil nyakörveim vannak, Fressnapfes, k9-es meg van a vagus-dog tól teljesen egyedi.. ami nagyon bevált amíg ők csinálnak nyakörvet addig csak őket(vagyis őt) fogom ajánlani mindekinek.
2013. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sima Cora-s bőr nyakörvem van, 650 Ft volt. Most is szép, nem túl puha és nem túl kemény, pedig nem is ápolom.

Műbört hülye lennék venni.

Textil volt, de kinőtte, illetve utána az egyik idis kutyám megsemmisítette :D

2013. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Valletta ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb sima bőrnyakörvvel, ami nincs festve, ez nem törtéhet meg. Néha le kell ápolni, mert a nedvességtől, nyáltól kiszárad. Meleg vízzel lemosni, majd bőrolajjal vékonyan lekenni és hagyni, hogy beszívja. Nekünk volt, szépen rápuhult a kutya nyakára, csak egy kis időt kell neki adni.
2013. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Igaz ezt még senki nem írta, de szerintem a legpraktikusabb a fojtó. Csak lekapod róla, vagy feldobod rá, nem is szorítja őt, hanem lazán lóg, és a fejét sem tudja kihúzni belőle (kivéve ha ki van kötve pl. bolt elé). Ápolást sem igényel. Lusta gazdik ideális nyakörve.
2013. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet kapni paraffin olajat, én azzal szoktam néha bekenni a bőr nyakörvet és a pórázt.
2013. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha bekenem olajjal, nem lesz a kutya szőre is tiszta olaj tőle?

A fojtóval az a bajom, hogy hosszú szőrű a kutyám, emiatt nem tartom praktikusnak. Simán meghúzhatja a szőrét.

2013. márc. 11. 15:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Hamar beissza a bőr az olajat. Persze arra a fél órára vedd le a kutyáról. Baja nem lesz tőle.
2013. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!