Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kutyám komolyan vegyen? Amikor rosszat csinál, mindig megszidom, és tisztában van vele, hogy azt nem szabad. Mégis újra és újra megteszi.

Figyelt kérdés
Olyan érzés, mint amikor a gyerek kiröhögi a szüleit. Nagyon bosszant! Pedig igyekszem mindent bevetni, hogy én legyek a falkavezér.
2009. szept. 14. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Na ugyanez van az én kutyámmal is. Tudja, hogy rosszat csinált, mert úgy lapít :D Ilyenkor mindig odamegyek hozzá odavezetem ahhoz a dologhoz amit nem szabad. pl. ha valamit megrág vagy van, hogy kiborítja a szemetest, felugrik az ágyra stb. , de persze nem rángatom oda, hanem mondom neki, hogy gyere ide stb. és ha már odajött akkor rámutatok és szépen komolyan, nem kiabálva mondom neki, hogy nem szabad és ha félre néz akkor addig csinálom amíg nem koncentrál teljesen rám, mert sokszor van az ha leszidom akkor mindig oldalra néz, mert el kezd lapítani és utána mint ha semmit sem mondtam volna neki, de ha addig nem hagyom békén amíg meg nem érti akkor beszokott válni. Ja és utána mindig jön oda nyalizni :D de ilyenkor próbálok vele kimért lenni és mindig mondom neki, hogy nem, rosszat csináltál, nem szabad és megérti, mert olyankor mindig elsunnyog vagy még néha bepróbálkozik. Na szóval remélem érthetően írtam le. Nekem ez módszer jött be eddig a legjobban. Egyre kevesebb rosszaságot csinál és már nem mindennaposak.
2009. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Önmagában a falkavezéres módszerek nem minden kutyánál hatnak, ha nem vagy vele párszor igazán szigorú, és természetesen következetes, akkor nem fog komolyan venni. Gondolom még soha nem fenyítetted meg, tehát ne csodálkozz. :)


Az én kutyusom minden szavamra hallgat, és sétánál is betartja a szabályokat, amiket állítottam (pl. nem lép le a járdáról, csak ha hívom). Édesanyám viszont kényezteti, és soha nem szídja le komolyan, nem következetes, mindig panaszkodik, hogy ilyen-meg olyan rossz volt ma a sétán, én meg csak elképzelni tudom, mert ha jelen vagyok, fegyelmezett és fél szemmel az én reakcióimat lesi...

2009. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Mégis honnan tudná, hogy rosszat csinált? Ha nem kapod rajta a bűntetten, hanem később viszed oda és "magyarázod el" neki fogalma sem lesz róla hogy miért szidod. Naná hogy bűnbánó képet vág, de ettől még nem tudja, hogy mondjuk az a bűne hogy 2 órája széttépte az újságot (ez csak egy példa mivel nem írtál konkrétumot...). Egyszerűen érzi hogy haragszol és azért lapít.

Büntetni csak rajtakapásnál lehet, csak akkor érti meg hogy amit épp csinál az rossz!

Második válaszoló: nincs olyan hogy elmagyarázod hogy rossz dolog kiborítani a szemetest és ő meg majd szépen felfogja hogy most azért kapott ki (persze ha épp az orrod előtt túrkált a kukában az más...) És a kutya nem azért néz félre mert nem figyel rád/ nem akar komolyan venni stb. hanem mert fél/behódol és ilyenkor egy kutya sem néz a szemedbe mert az túl stresszes (általában kihívást, agresszíót jelent aközvetlen szembenézés)ezért teljesen felesleges erőltetned.

2009. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A konkrét probléma az, hogy mindig szétcincálja a cserepes virágokat a teraszon. És mivel nem szobakutya, nem lehetek folyton mellette hogy nézzem mit csinál. Úgy hogy csak akkor tudom megszidni, mikor már megvan a baj. Odahívom, rászólok hogy nem szabad.. De előfordul, hogy egy óra sem telik el, és ugyanazt a virágot kiborítja újból..
2009. szept. 14. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy rosszat csinál, mert már nem egyszer rajta kaptam és olyankor mindig lapít és elbújik valahova. Amit korábban két órája csinált ahogy írtad azért nem szidom le, mert úgysem tudná, hogy most mi a franc történt. Elnézést ha rosszul írtam le. Arra gondoltam, hogy ha látom ha épp rosszat csinál. Meg a kutya se hülye, mivel ha rosszat csinál és leszidom, de később mondjuk nem értem rajta attól még tudja, hogy az rossz csak nem képes ellenállni a kísértésnek :D Hidd el tudom, hogy tudja :)
2009. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Pff, a lényeg ugyanaz. Kétszer el kell kapni, amikor csinálja, alaposan leszídni, és hidd el többször nem fogja megtenni.

Azt hitted a jó kutya csak úgy hullik az égből? Akár kert- akár szobakutya IDŐT szánni kell rá. (És nem csak az utyulu-putyulura.) Ha meg ezt nem teszed ne panaszkodj. :S

2009. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem értem hol olvastátok, hogy nem szánok időt a kutyára, és nem kap kellő fenyítést.. kap.. csak lehet nem jo modszert választok.. tanácsot vártam, nem kioktatást

Többieknek köszi a válaszokat

2009. szept. 14. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A tanácsot már megkaptad, rajta kell kapni. MÁS MEGOLDÁS NINCS.
2009. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!