Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolhapetét ki lehet rázni...

A bolhapetét ki lehet rázni az ágyneműből pl?

Figyelt kérdés
Volt egy bolha a kutyámba, mikor észrevettem megfürdettem irtó samponnal. Másnap megint láttam azt az 1 bolhát, megfürdettem, egy hét múlva megint láttam azt az egy bolhát. Úgy gondolom ez ugyanaz a bolha, és a sampon nem használt. Most végre elkaptam a vérszívót és forró vízzel leengedtem a lefolyón. Mikor először észrevettem kimostam mindent a lakásban, ezért most nem mosok át mindent megint, elég költséges lenne . Ha kirázom az összes holmit, akkor kijön a pete, ha esetleg lepetézett?
2013. márc. 11. 13:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon valószínű, hogy nem mindig ugyanazt az egy bolhát láttad :-D Arra nem is gondoltál, hogy ahol egy van, akkor ott több is lesz? Egyébként a porszívózás is sokat segít. A másik meg, hogy a sampon nem ér semmit, Frontline Combot vegyél a kutyusnak.
2013. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy több is van, mert rendszeresen takarítok, nem az a fajta vagyok, aki talál egy bolhát a kutyában és magyarán sz@rik a takarításra, csak a kutyából szeretné kiirtani.

Köszönöm a választ.

2013. márc. 11. 13:49
 3/37 A kérdező kommentje:

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.


Máskor megtaláltam a kutyában a döglött bolhát fürdetés közben, de most nem ,ezért is gondolom, hogy a sampon nem segített.

2013. márc. 11. 13:54
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az nem ugyanaz a bolha volt. Kirázni nem tudod.


Kezeld a kutyát és MINDENT, amihez csak hozzáfér Neostomosannal, két hét múlva pedig ismételd meg. Utána a kutyára vegyél vagy cseppet vagy nyakörvet, h ne forduljon ez elő ismét.

2013. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

[link]


Mi nekünk ilyet javasolt a doki. Hatásos volt, plusz ugye samponnal fürdetni a kutyát, bekenni, víz alá nyomni, persze a fejét nem és akkor a bolhák feljöttek a víz felszínére. ezzel a sprayvel meg körbefújtuk a lakást.

2013. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy lehet több bolha is a lakásban, hiszen mikor hazahozta azt az egyet, utána lapos takarítást végezetem többször is. Milyen árban van amit írtál? Köszönöm a választ.
2013. márc. 11. 13:59
 7/37 A kérdező kommentje:

Ezzel csak a lakást kezelted vagy a kutyát is?

Köszönöm a te válaszod is.

2013. márc. 11. 14:02
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
A bolha elég ellenálló, nem egy hangya, akit elnyomsz és kész. A takarítás sajnos nem mindig elég, ellenük más is kell, a víz meg a domestos nem méreg nekik. Gondolj bele, én is takarításmániás vagyok, mégis volt csótány a lakásban, mert ezek élősködők, és nem attól halnak meg, mint a baktériumok. Ezeknek spec méreg kell sajnos, ami van a bolhasamponban is, meg a bolha spray-kben is.
2013. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Értem. Én lassan előbb elpusztulok mint ezek akkor, mert elég sok domestost használok, főleg ha találok valamit az kutyában.

Melyik szer a leghatásosabb ellenük? Mert eddig két félét ajánlottak.

2013. márc. 11. 14:11
 10/37 anonim ***** válasza:
A neostomosan 500 Ft körül van ampullánként, egy ampulla 1 liter vízbe kell. Nekem egy ampulla elég volt egy nagytestű kutyára, plusz a lakásra.
2013. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!