Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos a kutya, lehet még...

5 hónapos a kutya, lehet még törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés

Szülei tk-esek, csak nem kértünk, mikor elhoztuk, mert azt monták 20-30 ezerrel több úgy (én meg úgy hallottam, h 4-5 ezer egy tk).

Utólag kérhetem? Milyen jogaim vannak? Mit mondjak, ha csak 20ezerért akarja adni?


2009. szept. 14. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyvet a tenyésztő kérhet.

Elvileg, ha azt mondta, hogy adhatna törzskönyvet, az azt jelenti (elvileg), hogy leadta a fedeztetési jegyet, az alombejelentőt, tenyészszemlések a kutyái, megvannak a kötelező szűrései.

Ezt azért nem nagyon hiszem, hiszen, ha ezek meglennének, akkor kaptál volna törzskönyvet.

Kérhet így is, DNS vizsgálat szükséges hozzá a szülőktől és a kölyöktől. (Különben ki igazolná, hogy az ő kölykükről van szó)

2009. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérdezte anno, h kérek-e, de mondtam, h nem.
2009. szept. 14. 13:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sajnos ez a séma. Azt mondják, hogy adhatnának és mondanak egy nagy összeget. Erre - sajnos - a legtöbb ember azt mondja, hogy nem kérem. Aki esetleg azt mondaná, hogy kérek, annak pedig valahogy nem jutna kutya.

Aki kérhet törzskönyvet, az hidd el ki is kéri.

De próbáld meg, mondd meg, hogy mégis kell a törzskönyv, kérje ki, hozza a számlát állod a költségeket.

Csak a tk. 5000 forintját és az 5000 forintot a chippre kérheti tőled. Ne legyen igazam, de nem fogja megcsinálni.

Kérhetsz DNS vizsgálatot is, de az 30 ezer forint + legalább mégegyszer ennyi az adminisztáció.

2009. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Chip már van, a DNS vizsgálatot kihagynám :S
2009. szept. 14. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül nem kaphatsz törzskönyvet, hiszen nem tudod igazolni, hogy a kutya a szülei kölyke. A "becsszóra" az itt nem érv. (Főleg, ha ahogy gondolom nem volt fedeztetési jegy és alombejelentő leadva, tehát a MEOE nem is tud az alomról)

Ha törzskönyves lesz akkor a chippet is cserélni kell MEOE-sra.

Mondom első körben próbáld meg a tenyésztőt, a második kör csak a DNS.

2009. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Cserélni kell a chipet? Nem egy szabvány van? Azt se tudni, hol jár a chip a kutyában...
2009. szept. 14. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyves kutyákba a MEOE által kiadott a fajtaklub által számozott csippet tesznek. A másikat ki tudják sütni, nem kell kioperálni belőle.
2009. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de a chippet utólag kell regisztrálni. Tehát módosítani is ehet(?).

Akkor minek új?

Amúgy köszönöm az infókat.

2009. szept. 14. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A chippnek van egy száma. Ez a szám ami bele van égetve a chippbe. A szám alapján már látni lehet, hogy milyen fajtú állatról van szó, melyik európai országból, mikor adták ki a chippet és az is, hogy törzskönyvezett-e. A chippet a törzskönyvvel együtt adja ki a fajtaklub.
2009. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya tk-t 6 hós korig lehet lekérni ajánlom a meoe honlapját! 6hó után kell a dns vizsgálat! A bunkó tenyésztőm tőlem is 20-ast kért, bár én tudtam mennyibe kerül pontosan, de nekem mindenképp kellett a tk!
2009. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!