Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyussal?

Mi legyen a kutyussal?

Figyelt kérdés

Olyan kb. 1 éve megmentettünk egy utcára kidobott Spániel fiú,olyan 4 év körüli kutyát.Biztos,hogy szobakutya volt.Szobatiszta,nem rág szét semmit,nagyon szófogadó,és még trükköket is tud.Mikor kidobták,az egyik hátsó lába megsérült,és érzékennyé vált,viszont tökéletesen jár.A nyakán is volt seb,de azt rendbehoztuk.Eléggé félénk kutya,biztos hogy megviselte lelkileg ez az egész,velem is csak jópár hónap után kezdett barátkozni,de nagyon kötődik hozzám.Mivel nekünk volt egy kutyánk,már nem szerettünk volna még egyet,mivel a régit is el kellett ajándékozni.

A cégünk telephelyén lett neki helye,ahol már több őrkutyánk is van,viszont nem neki való ez a hely.Neki egy meleg lakás kellene.Hiába adtunk fel hirdetést,hogy fizetés nélkül odaadnánk,hisz az lenne a legfontosabb,hogy jó helyre kerüljön,nem jöttek érte.

Most azon gondolkoztam,hogy szeretném hazahozni.Ti is ezt tennétek?



2013. márc. 11. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha meg tudod oldani, vidd haza. Te írtad, hogy hozzád kötődik. :)
2013. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szeretném magamhoz venni teljesen,csak nem tudom,hogy például hogyan viselkedne a macskámmal,meg pénz szűkében is vagyunk,de mégis jobb lenne itthon neki.A mindennapi ételadagot meg tudnám neki oldani,nem arról van szó,csak a legjobbat szeretném megadni neki mindenből,és tudom,hogy erre nincs lehetőségem.

És igen,imád most már engem,szóval tényleg hazahoznám :)

2013. márc. 11. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan nem tudják mindenből a "legjobbat" megadni a kutyájuknak. Még sincs semmi gond az életükkel.

Azért egy "őrkutya" helyzet nem igazán egyenlő a családi kedvencével. A cég , ha beteg lenne a kutya, állja is az orvosi költségeket? Oltat is? Ha mindezek tartanak vissza, mert nem fér bele az anyagi keretedbe, akkor meggondolandó, hogy elhozzad. Mert, ha befuccsol az egész pusztán anyagi okokból és visszakerülne a kutya a telepre, az azért nem a legjobb megoldás lenne a kutyának.

2013. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben volt valamilyen állatkám itthon, sose tudtam megadni a legjobbat de nem is ez számított. Lehet hippi szöveg de a szeretet a legfontosabb. :)

Persze, legyen meg a napi étel de egyébként melyik gazdi nem járt úgy, hogy elfogyott a táp a kutyának, és 1-2 napig mással pótolta? Van ez így de ettől nem leszel rossz gazda. :)


A cicák meg.. hmm, kicsit nehezebb dolog de nem lehetetlen összeszoktatni őket. Ha egy kis időre külön tudod őket zárni, akkor nem lesz gond szerintem. :)

2013. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezek a kis négylábúak annyi jót visznek az életünkbe,hogy én minden jót megadnék neki,ha lenne rá lehetőségem.Nyernék egyszer a lottón,az biztos,hogy állatkórházaknak segítenék és kutyamenhelyekre adományoznék.

Rendesen be van oltatva a kutya.

Hát igen,mégis csak lakásba való,nem ilyen helyre,ezt én is tudom,pontosan ezért szeretném hazavinni.

Sajnos a cégünk tuti hogy nem fog már meglenni 3 év múlva,most se a legfényesebb a helyzet.

A cicám rengeteget jelent nekem,ezért se szeretném,hogy valami baja legyen neki.Eléggé öreglegény már. :)

Különzárni külön tudnám őket,jó nagy lakásunk van.Csak szeretném,ha előbb vagy utóbb megbarátkoznának egymással.A macskám nagyon jól megvan más állatok közelébe is,a volt kutyámmal se volt konfliktusa.A hörcsögömtől meg egyenesen fél :D

Szóval remélem pár hét múlva már itthon tudhatom a kutyus magam mellett :)

2013. márc. 11. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd meséld el mi történt! Hogy sikerültek neki az első napok otthon!
2013. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az természetes :)
2013. márc. 11. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a macska kijön a kutyákkal, akkor jónak tűnik a helyzet. A kutyára figyelj, ha olyat csinál, ami már sok a macskának, akkor állítsd le. Hamar megtanulja, mit szabad, mit nem.
2013. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okos kutya,és könnyen tanítható,szóval így igen,könnyebb lesz majd a helyzet! :)
2013. márc. 11. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!