Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 és fél éves keverék kan...

3 és fél éves keverék kan kutyám miért rohan el a lányok után? Eddig soha nem csinálta. Hogy szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés
Nem megy messzire, látótávon belül marad, ha hívom visszajön, de újabban ezt csinálja.

2013. márc. 11. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha visszajön, akkor nem vészes a dolog. :)


Gondolom menne ismerkedni. Egyébként oda szoktad engedni más kutyákhoz?


A lényeg, hogy vissza tudd hívni és ne verekedjen össze más kutyákkal.

2013. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Vissza tudom hívni, persze, csak eddig a járdán maradt, de mostanában ha tüzelő lánykát lát (valamiért csak a magyar vizsla lánykák izgatják fel ennyire:D), kb az úttesten is átszalad.


Oda szoktam engedni más kutyákhoz, szukákkal, kölykökkel, ivartalan kanokkal semmi baja, még némelyik ivaros kannal sincs. Balhét nem kezdeményez, ha esetleg mégis összeugranak, elég rászólni.

2013. márc. 11. 14:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán már akkor meg kellene állítanod, amikor el akar futni. Erre igen remek módszer a "nem" szó használata.
2013. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor mondanám neki, már rég útban van, de próbálok majd gyorsulni. :) de köszi.
2013. márc. 11. 14:30
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor szoktam elengedni a kutyámat, ha olyan helyen vagyok vele, ahol tuti nincs másik kutya. Vagy akkor, ha játszik egy másikkal.


Pontosan ezért nem sétálunk póráz nélkül, mert volt már rá példa a Városligetben, hogy tüzelő kutyát hozott ki a kedves gazdi póráz nélkül... mikor én megláttam, már akkor 6 kani ment utána. :S


Vagy ne sétáljatok póráz nélkül, vagy vedd észre hamarabb a kutyát te... de ez nem egyszerű dolog. :D

2013. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem figyelni fogok rá, meg vigyázok, ha magyar vizslát látok :D
2013. márc. 11. 14:35
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Úttest mellette te komolyan próáz nélkül mész vele? Ezzel az erővel oda is dobhatnád a kocsik elé, h ne kelljen várni rá, míg megtörténik, hanem essetek rajta át gyorsan.
2013. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jól van, sok sikert. :D Amúgy az én kutyámnak is van úgymond kiszemelt kedvenc fajtája. :D:D:D Ha meglátok egy vizslát, yorkie-t, uszit, német juhászt, collie-t... akkor tudom, hogy ott már tutira nem lesz gond feltéve, hogy a másik kutya is normális. :) Viszont egyre több westie van, amelyik idegbeteg és őket meg már inkább kerüljük, biztos ami biztos.
2013. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Little Red, mivel nálunk sajnos nincs bekerítve a kutyafuttató, ezért igen. Eddig ezzel nem is volt gond, mivel nem megy le a járdáról. Ahogy a többi másik kutya sem.
2013. márc. 11. 14:46
 10/19 A kérdező kommentje:
Enyémnek inkább ilyen nyomorr orrú kutya fóbiája van :D Vagy fél tőlük, vagy morog rájuk, szerintem azt hiszi, hogy morognak, ahogy kapkodják a levegőt szegények :D
2013. márc. 11. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!