Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapdál a kiskutyám?

Miért harapdál a kiskutyám?

Figyelt kérdés

3 hónapos Beagle kanom van és az a helyzet, hogy elég eleven a kicsike és folyton harap. Kezemet, lábamat, és a ruhámat is tépi. Ha odagyújtom neki az ujjamat, akkor is megharap.

Bezzeg, ha leszidom, kicsit megütöm a nyakát, vagy az orrát, már rögtön elkezd nyalogatni.

Mit tehetek, hogy nyalogasson, és nem harapjon?


2009. szept. 14. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Csak játszani akar. Idővel kinövi majd. Minden kölyök kutya ilyen.
2009. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Azért harap, mert odanyújtod neki az ujjadat. Teljesen normális játék kutyakölyöknél. Ne szoktasd se nyalogatásra, se harapásra. Egy kutyának nem kell az ember kezét nyalogatnia. Akkor nyúlj hozzá, ha megsimogatod, ha jutifalatot adsz, vagy ha szükség van rá (pl gyógyszert adsz be neki.)
2009. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
még kicsi, játszani akar ahogy már előttem is írták, majd kinövi. És ne ütögesd a nyakát és mást sem, mert úgysem érti a helyzetet inkább egy határozott fújj-al 'intézd el'.
2009. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi kiskutyánk is 3 hónapos és ugyanezt csinálja. Még ráadásul amstaff ami alapjáraton egy makacs lény:) így hát hiába mondjuk hogy "nem" csinálja tovább. Néha szót fogad de gyakran játssza az alkalmi süketet:D

A lényeg, hogy mi újságpapírral rácsapunk a fenekére közben mondod hogy "NEM" és ez bevált nálunk. Nem fáj neki de tudja hogy rosszat csinált. Újságpapír persze kéznél legyen hogy rögtön akcióba tudj lépni.:) 22/L

2009. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta, ilyenkor mindig az orrára koppintottam , és mondtam hogy nem szabad, ne harapj! És a szájába nyomtam a rágós játékait azt mondtam ezt rághatod, haraphatod. Egy idő után már nem harapdált és ha unatkozott azt rágta amiről tudta hogy arra való.Megérti a kutya...
2009. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!