Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megférnek majd...

Szerintetek megférnek majd egymás mellett?

Figyelt kérdés
Most van egy 1éves kan amerikai pitbull terrierünk,de szeretnénk mellé venni egy kan staffordshire terriert! Jól ismerem a kutyám,tudom h domináns a kan kutyákkal,de csak azokkal amelyik ellenségesen lép fel vele szemben a többi kan kutyával szépen eljátszik! A legjobb barátja is egy kan sztafi aki 2éves! A kölyökkutyákat kedveli és mivel mellette nőne fel a kan sztafi nem biztos h lenne gáz köztük! Amennyire ismerem a kutyám,de előfordulhat! Tehát a kérdésem az h szerintetek meglennének egymás mellett???balhé párszor biztos lesz ez fix,de úgy h megférnek egymás mellett lehetséges? vagy inkább maradjak a szukánál?
2009. szept. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy egy idegen kutyával elvan nem azt jelenti hogy ha hazaviszel mellé egy másikat azzal is így lesz.


Ha a kutyád domináns, akkor először ezt a problémát kellene megoldanod és csak utána hazavinni egy másikat, mert két kutya mellett fele annyi időd lesz rá mint most!


Gondold át mi van ha nem férnek meg?

Én inkább várnék a helyedben...

2009. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez előre megjósolhatatlan. Nincs rá szabály, hogy milyen kutyák jönnek ki majd egymással. Van aki azt mondja, hogy a kanok az összeférhetetlenek, van aki a szukákról mondja ugyanezt. Pár éve egy testvérpárt hoztunk el, egy szukát és egy kant. Gondoltuk velük nem lesz baj. Hát tévedtünk. Határozottan utálták egymást, el is kellett ajnándékoznunk, mert napi szinten ment a verekedés. Most két szukánk van, imádják egymást, együtt alszanak, játszanak, még kaján se vesztek össze soha. Egészen addig, amíg nem vagyok ott. Sajnos még rá néznem se szabad egyikre sem úgy, hogy a másik észrevegye, mert akkor összeugranak. Szerencsére eddig nem volt véres harc, csak erőfitogtatás, de az is félelmetes.
2009. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

OFF

Kedves utolsónak a rangsorral van baja... Mindig a legfelül lévő kutyával kell a legtöbbet fogalkozni és neki kell elsőbbségben lenni. Ha rangsorral nincs baj, akkor kötelező eltűrniük, hogy te ezzel vagy azzal foglalkozol. Da ha verekednek, vagy nincs eldünteve a rangsor, vagy te nem tartod be, mert mondjuk az egyik kisebb és te sokat ajnározod mert aranyos, de a rangsorban az idősebb van fölül... Nekem 3 szukám él együtt gond nélkül. Ha simogatom az egyiket és odajön a másik, akkor gond nélkül átadja a rangosabbnak a helyet.

On

Kérdező szerintem ezt nem lehet előre megmondani én inkább várnék egy másik ilyen magabiztos fajta kutyával vagy legalább szukát és/vagy ivartalanítás. Mert ha véletlenül nem jönnek ki abból nagy baj lesz.

2009. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért egy eleve domináns kutyával sanszosabb a balhé ha egy másikat beviszünk a területére....a megoszló figyelmet az ilyen kutyák nagyon rosszul tolerálják.
2009. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 15:36-os!

Igazad van a rangsor nincs eldöntve. Az egyik egy kb 60 kg-os nagy melák, nyugodt természetű, félrevonul ha kell, de nem hagyja magát. A másik egy izgága németjuhász. Valahol mindkettő domináns, egyik se adja meg magát ha bunyó van. Tudok nekik parancsolni,hallgatnak rám, de a falkavezér a férjem. Nála nincs is balhé. Én csak egy mindentől és mindenkitől megvédendő objektum vagyok, akitől kapják a reggelit/vacsorát. :-)

2009. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de jöhetnek még mert kiváncs vagyok más véleményére is! Szal nagyon jó indulatú a kutyám és miután ha hoznék még egy kant mindig az idősebbet részesíteném előnyben(kaja,játék,simi,dicséret behívásnál is) stb.. ahogy kell nem hagynám h a kisebb részesüljön bármikor is előnyben! Nagy öszhangban mozgok a kutyámmal szinte ugyanolyanok vagyunk én úgy érzem tudnék bánni még egy kannal,de itt nem rajtam van a hangsúly sokat gondolkodtam már ezen és sztem menet közben az idősebb kutya mindig éreztetné h ő a főnök,meg persze én is! de sokat fogok még gondolkodni rajta,lehet végül maradok a szukánál! várok további válaszokat még!
2009. szept. 14. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a fiú kutyusom mellé próbáltam hozni fajtabéli, ugyancsak fiú kutyát, nagyon kicsi kölyköt.

Sajnos a vége az lett, hogy el kelett ajándékoznom a kicsit, annyira agresszív volt vele a nagy.

Aztán próbaképpen átjött barátném, szintén fiú kölyökkutyusával, hát vele sem volt valami barátságos.

Nosza, gondoltam egy merészet, szereztem egy lánykutyust, fajtatársat, 6 hónaposan, és láss csodát, Vele még csak nem is morog, hatalmasakat játszanak, még kajánál sincs féltékenység.

Így én azt tanácsolnám, ha már társban gondolkodsz,ellenkező neműt válassz mindenképpen, aztán valamelyiket ivartalaníttasd.

Üdv.

2009. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!