Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az, hogy a kutyám egy 6x1...

Az, hogy a kutyám egy 6x1 m-es erkélyre van kizárva 8-9 órára 3 hete, okozhatja ezeket: agresszívebb, neki megy (menne) kutyáknak, morog a kajájára, nem jön vissza, ha hívom?

Figyelt kérdés

Másfél éves lesz, keverék kutyus, 2,5 hónapja van nálunk. Elég nyugis kutya volt, de egyik nap megrágott ezt azt a lakásban (a (ex)barátomé a lakás), ezért kizárta. Sajnos egyik napról a másikra nem tudtunk elköltözni, de elvileg 10-én mentünk volna a kutyussal albérletbe, de sajnos tolódik a dolog 2 hetet, úgyhogy holnap hazaköltözöm, de eléggé aggaszt a viselkedése.

Ma pl. majd kirántotta a karomat, úgy el kezdett ugatni egy kutyára, egyáltalán nem jön vissza, ha elengedem (nem volt tökéletes, de mondjuk 10ből 6szor visszajött régebben), ráadásul ma a kajájára is morgott, mikor készítettem. Aztán szépen megvárta, amíg letettem és beleettem.

Ez lehet a bezártságtól?



2013. márc. 11. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a bezártság a probléma, hanem az hogy magát tekinti falkavezérnek.

Olvasgass a témában, sok melód lesz vele.

www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

Mellesleg ha 10-ből 6-szor jön vissza hívásra miért engeded el?

2013. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem tekint falkavezérnek, ezzel tisztában vagyok, sokat olvastam ilyen jellegű dolgokról, és úgy éreztem, jól haladunk. Ajtóban előreenged, megvárja, míg hívom. Egyre szebben sétált pórázon, már csak 1-2szer előzött meg. Eleinte kiverte a kezemből a kajás tálat, de már megvárja, amíg ott hagyom neki a "maradékot". Ha elküldtem, nem kunyerbált az asztalnál.

Amúgy hogy tanítsam meg neki, hogy vissza kell jönnie, ha hívom, ha nem engedem el? :D Nyilván nem az M0-s közepén engedtem el.

De MÁR nem engedem el, mert egyáltalán nem jön vissza.

Mivel 3 hete van ilyen kis helyre kizárva, arra gondoltam, ez közrejátszhat.

2013. márc. 11. 20:18
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon vigyázzatok, mert jogilag erkélyen NEM LEHET kutyát tartani...és a 9 óra kizárás már annak minősül!!!

Az, hogy nem engeded el pórázról, csak olaj a tűzre, mert egyre frusztráltabb lesz a mozgáshiánytól. Zárt futtatóba vagy kutyaiskolába kéne vinni, és gyakorolni vele a visszahívást. Ha ilyen sok probléma van vele, mindenképpen kutyasulit vagy házhoz járó oktatót javaslok

2013. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, húzunk is el innen.


Kijártuk az alapfokú kutyasulit, haladtunk is szépen, ezért nem értem, mi ez most. Sajna nem sikerült a vizsga, mert a kirakott csalikajára ráment.

2013. márc. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!