Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farkasköröm eltávolításának...

A farkasköröm eltávolításának mi értelme van?

Figyelt kérdés
Ha nem egészségügyi (gondolok itt arra, hogy megsérül stb.) okokból csinálják, hanem már egész kis korban eltávolítják? Ettől mért lesz nekik jobb? Még nem igazán hallottam arról, hogy valamiféle baleset származott volna ebből, vagy tévedek?
2013. márc. 11. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Ez az emberi h*lyeség. Egy szadista eljárás, mint pl. a farok/fül csonkítása... És minden jót belemagyaráznak.
2013. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A farkasköröm csak a briardnál megkövetelt, amelynél fajtajelleg. Más kutyafajtánál az a kutya jár jól amely enélkül születik. Műtéti elávolítása indokolt, mert a rajta lévő karom túlnőhet, rendszeres rövidítéséről, különösen ha hosszú szőr veszi körül, elfeledkeznek, belenő a bőrbe, de ugrás, telepen való mozgás közben könnyen beleszakad, sérül, gyulladásba jön és sántaságot okoz. Pici kutyáknál 4-7 napos korban ajánlatos a farkaskörmöt eltávolítani. Ha eltávolításra később kerül sor , mindenéppen forduljunk vele állatorvoshoz, mert nehezen csillapítható vérzés jöhet létrea tökéletlenül végrehajtott eljárás során.
2013. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Bezzeg ha nevelési célzattal lekeversz egyet a kutyának, azért mindenki hisztizik, de ha esztétikai csonkításról van szó, az teljesen normális! Kb. ennyi a véleményem ezekről a dolgokról.
2013. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Én mondtam, hogy mindent belemagyaráznak... (-.-') Baromság, aminek ott kell lenni, annak ott kell lenni, és kész... az ki is nő!
2013. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem esztétikai csonkítás.Megelőzés. Ahogy az ivartalanítás is megelőzés. Egyiknél sérülés lehet, a másiknál betegség. Mindkettőnél csak "lehet", de nem biztos, hogy lesz is.
2013. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a briardnal kovetelmeny, hanem az osszes francia pasztorkutya es terelokutya fajtanal. de naluk nem csak a dupla farkaskarom meglete a kotelezo, hanem csontosnak is kell lennie, mig a tobbi fajtanal elofordulo szimpla farkaskarom altalaban csak egy borfuggelek, csont nelkul, ezert konnyen serul. ezert szoktak lecsipni kolyokkorban.
2013. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van? Megakadályozni, hogy beakadjon valahová és leszakadjon. Lehet, hogy ti nem láttatok még ilyet, de bizony előfordul, és nem is olyan ritkán. Akkor leszedni pedig sokkal rosszabb, mint 1-2 napos korban.
2013. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
100%
Amelyik kutyánál nagyon laza, érdemes eltávolíttatni, mert elég sérülékeny.
2013. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg, h az én kutyámnak hogy állt.

[link]

A másik lábán is dettó ugyanez. Mivel neki a csípője tropa, így a két hátsó lába rendkívül közel van egymáshoz. MINDEN EGYES LÉPÉSNÉL egymásba akadt a két farkaskarom. Válaszhattam: leszedetem, vagy megvárom, míg leszakadnak.


Ebben semmi esztétikai megfontolás nem volt, csak és kizárólag egészségügyi. A mellsőn jól állnak, ott hagytam is, ugyanúgy használja kapaszkodásnál azokat is.

2013. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!