Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják megnevelni a kutyáikat? Hogy tehetik ezt?

Figyelt kérdés

A kiskutyám csak játszani akart, farok csóválva, majd alázatosan közeledett egy staffi szuka felé, játszani akart.

Gondoltam hagyom, hiszen ott volt mellette a gazdája is aki nem figyelmeztetett, hogy a kutyája egy agresszív rohadt féreg.

Éppen nagyban mesélte a parkban a többieknek, hogy ő mekkora kiképző és szájba rúgással mutatja meg a kutyájának hol a helye és mutatta a kezét ami hogy fáj mert a kutyájának olyan kemény a feje (ez az előzmény)

hangosan nagyképűen mondta ezt a másik 2 stafford tulajdonosának akikkel körben álltak, és azon röhögtek, hogy milyen kemény a magát kiképzőnek nevező f*szi.

Közben az én kis kutyám (aki egy csupaszív, beagle) mindenki szereti, sosem volt agresszív nem kezdeményezett soha verekedést, és nem is keveredett verekedésbe.

Szal odament és játékra hívta az egyik kutyát. (történetesen a kérkedő emberét)

az egy pillanat alatt nekirontott és elkapta a torkát.

Rázta,cincálta szegényt. Rohantam oda, kiabál nekem az ember, hogy fogjam a kutyámat. Fogtam, de nem mertem húzni mert leszakadt volna a füle. (már azt is harapta az a sz*rrágó dög) közben keservesen sírt.

a végeredmény, egy halál rémült kutya, a fülében a porc belül felhasítva kívül a bőre szó szerint átlyukasztva.

Az ember mondta h miért nem fogtam hamarabb a kutyámat, nézzem meg a kezén sérülés lett... na pont leszartam. Vittem a kutyámat onnan el. Tudom, h rossz döntés volt, mert a nevüket sem tudtam, és be kellett volna rajta vasalni a holnapi állatorvosi számlát, ha lesz. Most betadinoztam a kicsim fülét, nem tűnik nagyon komolynak, de ok nélkül kapta és lógatja a fülét :( gondolom fáj neki.

már kisírtam magam, remélem reggelig nem lesz semmi, ha mégis megyünk az ügyeletre.



2013. márc. 11. 22:52
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
92%

Hogyan engedhetted oda ismeretlen kutyához a tiedet? Ráadásul hallottad , amit beszéltek.

Miért is gondolod, hogy mindenkinek csupaszív, játékos kutyája van?Egyszer majd, talán csak játszani akaró kutyákkal lesz a világ tele. De ott még nem tartunk.

2013. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Láttam ahogy a kutyám közeledett a másik felé, és ki gondolta volna, hogy az is olyan hülye mint a gazdája...sőt én naiv azt hittem, szegény kis staff, na majd a kutyámmal játszik egy jót. Mindenre számítottam, csak erre nem. Az én hibám is.
2013. márc. 11. 23:03
 3/59 A kérdező kommentje:
Mellesleg Budapesten minden nap találkozol a ligetben ismeretlen kutyákkal, eddig soha nem történt baj.
2013. márc. 11. 23:05
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jobban lesz a kutyusod. Az ilyen embereket és a kutyáikat pedig messziről is nagyívben kerüld el.
2013. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 sippara ***** válasza:
100%

Itt már nem sok mindent tudsz tenni, holnap majd a doki tájékoztat, hogy milyen lépéseket tehetsz az ügyben - már ha tehetsz.

Amire viszont érdemes később figyelni: Mindig, minden alkalommal, kivétel nélkül kérdezd meg a már a futtatón lévő kutyásokat, mielőtt elengeded a tiédet! Sosem lehet tudni, melyik kutya "idegbeteg" idegenekkel, melyikük bírja/nem bírja, ha játékra hívják, stb. Persze őket nem is kéne elengedni pórázról, de ahol agresszív/idegbeteg kutya van, ott szokott lenni egy minimum hozzá nem értő (de sok esetben egyenesen hülye, arrogáns, vagy éppen a kutyájához hasonlóan agresszív/idegbeteg) gazdi is, nem szabad kockáztatni. Ilyen gazdi kutyájához inkább egyáltalán ne is engedd a tiédet. Persze, fontos a szocializáció, de igenis válogasd meg, kivel engeded össze.

Figyelj arra is, hogy ne "lihegd túl" a dolgot - komoly törést okozhatsz a kutyában. Holnap menjetek el dokihoz, de ne bánj vele "hímes tojásként". Hidd el, ő fel tudja ezt dolgozni magában. Ha ismertek más, normális staffikat, továbbra is találkozzatok velük és benned se legyen gátlás akár a fajta, akár a hozzá hasonló méretű/alkatú kutyákkal szemben.


Ettől függetlenül sajnálom, ami szegény kiskutyával történt, neked meg pláne iszonyú élmény lehetett. Nyugi, valószínűleg az ég világon semmi baja nem lesz, jól tetted, hogy le betadine-oztad, éjszaka még figyelheted, de szerintem teljesen felesleges :)

2013. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
:(( borzasztóan érzem magam. A kutyám depressziós lett szerintem. Azóta összerezzen mindentől. Igyekszem növelni az önbizalmát,gyakorlatokat, trükköket csináltatok vele amiket szeret, jutalmazom dicsérem, holnapra megbeszélek találkozót a kutyabarátaival akikkel szeret játszani, és akik szeretik őt.
2013. márc. 11. 23:15
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutyád? Most hogy viselkedik? Milyen a kedve?
2013. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ki kellett volna verni a balhét a helyszínen de én is sokkot kaptam :S Ez am, nem futtató, hanem egy bazi nagy park. Ez jó tanulópénz volt, az ügyben hogy ne engedjem oda akárkihez, de az a helyzet, hogy nem a kutyámnak kellett volna elszenvednie ezt... az én baromságom miatt
2013. márc. 11. 23:22
 9/59 A kérdező kommentje:

evett ivott aludt, most éppen rosszat álmodott (sírt álmában) az alaphangulata elég nyomott, azaz lelkileg van szarul ez látszik. Ha játékra hívom játszik, csinálja a trükköket amit csak kérek tőle megteszi. Ismerem azért merem ezt írni, h lelkileg K.O., nem csak belemagyarázom.

Am 8 hónapos.

2013. márc. 11. 23:26
 10/59 anonim ***** válasza:
87%

jajj szegény pici kutyus :(

Nyugi, mára mindent megtettél érte, amit tudtál. Holnap megmutatjátok dokinak és minden rendbe fog jönni. Gondolj arra, hogy ez még viszonylag olcsó tanulópénz volt. Sokkal nagyobb baj is történhetett volna, de mindketten egyben vagytok és többször nem történik veletek ilyen.

2013. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!