Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Border Collie, Goldi, Szamojéd

Sokat szoktam futni, szóval egy "futótárs" legyen.:D

ne bántsa a többi állatot pld: macska

és tanulékony legyen.:D

nektek mi a véleményetek a fenti 3 kutyafajtáról?



2013. márc. 12. 14:53
 1/10 anonim válasza:
51%
A border collie jó választás lenne a futáshoz. Csak mivel terelőkutya ösztönénél fogva a kisebb állatokba bele-bele kap nem ajánlott kis állatok mellé. a goldi ink családi kutya. Kevés goldi szeret aktívan futni, de nagyon okosak, akárcsak a colliek. inkább a szamojéd lenne jó választás. Nagy a mozgásigényük, szépek, és nagyon jól szocializálható.
2013. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. márc. 12. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A border collie nem kap bele a kisebb állatokba, mivel neki más a terelési stílusa. És nála nem ér semmit a futás, ha nem tudod lefárasztani agyilag is.

Én is a szamojédet ajánlom

2013. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek megy a zöld kéz.:D

most hallom, hogy Szamojéd állítólag nagyon hangos és makacs kutya igaz ez? :oo vagy a makacssága neveléstől függ?

2013. márc. 12. 16:31
 5/10 Fannybaba8 ***** válasza:
Szamojédem van eléggé makacs kutya bár nagyon jó vele futni. Az enyém történetesen ki nem állhatja a cicákat..A Border Collie nagyon tanulékony és sportos. De túlságosan volt egy Colliem de nagyon nehéz volt vele sajnos 2 éve elpusztult. De a Collie-val napi 5-6 órát kellett foglalkozni (futás,séta,játék) + hétvégén 2x agility. Viszont nagyon okos kutyák. Szerintem Golden legyen okos, sportos kutya nekem nagyon tetszenek.
2013. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, hát most, hogy már nincs felvételi meg ilyenek sokat tudnék vele foglalkozni szóval az a napi 4-5 óra rendben van.:D

Köszönöm ment a zöld kéz.:D

többiek tapasztalatát, véleményeit is várom.:D

2013. márc. 12. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Border Collie egy értelmű nagyon nagy mozgás igényű fajta és ha te szeretsz futkározni kiváló társad lehet a border
2013. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sippara ***** válasza:
A következő 15 évben folyamatosan lesz napi 5-6 órás a kutyára? Ha most még csak felvételiztél, előtted van még legalább egy iskola, aztán pedig ki tudja milyen munkát találsz. A golden és a szamojéd is jó választás.
2013. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:D
2013. márc. 16. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a Golden-t ajánlanám, mert aktív, értelmes, de ha úgy adódik, hogy nincs rá időd, akkor is elégedett lesz , ha csak mellette vagy. A samoyedet első kutyának semmi féleképen nem ajánlom, makacs, öntörvényű fajta, és igen hangos is. A border tényleg nagyon okos nekünk is azok vannak, de munkamániás, nálunk éjszaka bent vannak, nappal kecskékkel, de még így is sétálni, agilityre járunk velük és szerintem még így sem fáradtak:-(
2013. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!