Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házból panelba. Szobati...

Kertes házból panelba. Szobatisztaság. Megszokja a kutyus?

Figyelt kérdés

1 éves havanese kutyusommal panelbe költöznék, és szeretnék tapasztalatokat hallani, illetve segítségeteket, tanácsotokat kérném. A kutyus sajnos nem egyszerű eset, fajtájához híven kissé hisztis és problémás:) én és a párom is napi 8 órában dolgozunk, ezért kicsit aggódom a szobatisztasága miatt. Jelenleg sem bírja ki napközben, hogy ne pisiljen/kakiljon be, ami eléggé zavaró. Ha otthon vagyunk akkor szépen jelez, hogy ő ki akar menni, de éjszaka és napközben sajnos nem tartja vissza. Ez ügyben mit tehetnénk? Mások szerint egy ennyi idős kutyának már vissza kell tudni tartani.

Kipróbáltunk sok mindent: az almot kikaparja, az újságpapírral játszik... jelenleg egy köves helységbe intézi a dolgát amikor nincs otthon senki, de ezt is nehéz takarítani és szagos:( A panelban meg ráadásul a köves helyiségeknél ablak sincsen.

Valószínű kiskorában rontottunk el valamit. Légyszi adjatok tanácsot.



2013. márc. 13. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem tartja vissza, mivel rosszul csináltátok a dolgot! Amúgy nem igazán a fajta a hisztis, ezt fajtát elkényeztetik.


A lakásba semmilyen körülmények között nem szabad elvégeznie a dolgát! Se alom, se újság, se pelus...

Elég nagy már ahhoz, hogy vissza tudja tartani. Sok függ az etetéstől is. Mielőtt elmentek otthonról, le kell vinni vagy fél órára, nem szabad előtte hagyni semmilyen ételt/italt. Etetés pedig mindig a séta előtt legyen.

2013. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az összes létező dolgot vegyetek fel, amit arra szántatok, h oda kakiljon. Ugyanis így soha nem lesz szobatiszta.

2-3 óránként vigyétek le és hatalmas dicséret, ha lent elvégzi a dolgát, ha látjátok, h készülődik, ismét rohanjatok le.

2013. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ja, meg elég neki napi 2x enni adni szerintem. Amúgy is kicsi kutya, nem eszik olyan sokat. Javaslom, hogy reggel munka és séta előtt etessétek meg, valamint munka után vacsi időben, majd séta.


A szobatisztaságnak az a kulcsa, hogy bent nem szabad, kint viszont igen, de ehhez sokat le kell vinni eleinte. Amúgy mivel már 1 éves, hamarabb rá fog jönni a dologra-legalábbis kéne.

2013. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon el van rontva a dolog, ha bármikor bepiszkol. Próbáld meg boxba, ketrecbe szoktatni amíg dolgoztok és éjszakára is. Persze, ha hisztis eleve, nem nagyon fogja tolerálni. Viszont egészséges idegrendszerű kutya nem fog maga alá piszkítani.
2013. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Kaja ELŐTT kell vinni, nem szerencsés teli hassal sétáltatni/futtatni/játszatni a kutyát. Ha nagytestű kutyáról lenne szó, még a gyomorcsavarodás veszélye is hatványozottan fennállna. Kaja után pihi van.
2013. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kaja előtt??? De ha reggel felkelsz, elmész dolgozni, akkor mégis hogy?? Ha úgy hagyod otthon a kutyát, hogy kapott enni, inni de nem ürítette ki valamennyire, akkor garantált az ajándék a lakásban....


Felkelsz, megeteted a kutyát, addig készülődsz. Majd leviszed, aztán mehetsz dologra. Nyilván nem kaja után 2 perccel kell levinni. Amúgy is várni kell, hogy emésszen, ahhoz meg kell azért vagy 20 perc....

2013. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azt üríti ki, amit most evett meg, hanem az előzőt... :) Amit most eszik annak idő mire végigér benne, szóval kaja előtt a mozgás hatására kikakilja az előző kaját. Utána lehet ismét etetni és ki kell bírnia 8 órát.
2013. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megelőztek, úh a választ feljebb találod :)
2013. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi program:

Felkelsz, lemész vele sétálni, aztán megkapja a reggelit (evés mindig séta UTÁN van, teli hassal tilos kutyát sétáltatni!)

Amíg nem lesz szobatiszta, 2-3 óránként lemész vele, és ne azt várd, hogy ő "szóljon".

Este 6-7 körül egy nagy séta, utána vacsi. Lefekvés előtt is vidd le annyi időre, hogy pisiljen egyet.

2013. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én soha nem így csináltam, mégsem volt gond a szobatisztasággal. Én sem azt mondtam, hogy rögtön kaja után... 20-30 percet várni kell a sétával és aztán. Logikus, hogy ébredés és evés után jön az inger, mivel minél több az input, annál inkább van output. :D

Ha csak abból indulok ki, hogy én reggel bezabálok és utána bírjak ki 8 órát...tyűha!

Ha reggel felkeltek, ti is kimentek pisilni nem? És ha utána kajáltok és mentek valahova? Akkor evés/ivás után is pisiltek, mielőtt elmentek otthonról, nem??


Na mindegy, a kérdező azt a tanácsot fogadja meg, amelyiket akarja. :)

2013. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!