Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PITBULL gazdik, lenne egy pár...

PITBULL gazdik, lenne egy pár kérdésem válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve kaptam az akkori barátomtól egy pitet ( minden vágyam az volt, de ez az embertelen szakításunk után elvitte tőlünk mikor nem tartózkodtunk itthon és eladta. :( a rendőrség nem sok mindent tett az ügy érdekében nem találták meg) Visszatérve kiheverve lassan újra belevágok. Senki ne beszéljen le a fajtáról csak ez kell nem más fajta, félreértés ne essék nem vagánykodásból akarom másrészt lány is vagyok csak ez a fajta áll közel hozzám. Újra kezdbe már semmit nem akarok elrontani. Az előző kutyámat rendszeresen hordtam sétáltatni aminek meglett az eredménye hogy a helyi romák ellopták ami sikeresen visszakerült. Ez még a szakítás előtt történt. Ezt is megváltoztatom nem viszem olyan helyre ahol sokan látják az útcám környékére,rétre,mezőre. Nem akarom elrontani a nevelését, és azt sem akarom,hogy erőszakos kutyus legyen. Ti hogyan tanítottátok meg arra,hogy mit szabad és mit nem? Mennyire származhat abból bajom,hogy nagyon babusgatom kiskorába az ölembe alszik,minden időmet vele fogom tölteni. Már így is alig várom,hogy megszülessenek és pár hétre rá hazahozzam. Édesanyám fél,hogy agresszív lesz, az előző kutyám az volt kissé de őt nem jól neveltem. Sok mindent rá hagytam mert nem volt szivem ráütni ha rosszat csinált. Kérlek titeket amiben csak tudtok segítsetek :) Köszönöm! 18/L

2013. márc. 13. 15:20
1 2 3 4 5
 1/41 Valletta ***** válasza:
96%

"Sok mindent rá hagytam mert nem volt szivem ráütni"

Szerintem ha így gondolkodsz a nevelésről, akkor az legyen az első, hogy keresel egy normális kutyaiskolát, ahol megtanítanak kutyát nevelni.

2013. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érned kéne lelkileg a kutyaneveléshez.


Amúgy meg kutyaiskola+könyvek. Olvass és tanulj sokat, mielőtt belevágsz.

2013. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Előszön nem tudtam, a kérdésnek a családi kapcsolatokban a helye, vagy itt...


Amúgy a pitbull emberszerető kutya, de keményen kell fogni, szerintem nem neked való.

2013. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 neger ***** válasza:
41%
az a gond hogy én is bajban vagyok egy dologban kutyaügyben.de!egy biztos a kutyának ugy is kialakul egy saját egyénisége amit majd szeretni fogsz akármilyen.erélyesen rászólsz és kis erőt mutatsz neki az kell,a többi szeretet mint mondtad.amugy meg kedves valetta,te csak oltani tudsz mindenkit?te kutya kiképző vagy?esetleg könyvet irtál erről?és neked vannak a világ legtökéletesebb kutyái?mert annyira flegmázol mindenkit hogy az elképesztő.te biztosan tudod mindig hogy mit kell tenni nem?cesar milan sehol nincs hozzád.mindenkinél vannak gondok a legtapasztaltabb embereknél is,amikkel nem mindig tudják mit kezdjenek.szépen feltett egy kérdést,normális válaszokra,tapasztalatokra várva.és gúny megy egyből.hát hagy gratuláljak.
2013. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hogy nem szavad ráhagyni dolgokat. Nekem amstaff-pitbull keverékem van. Iszonyú szelíd kutya, szóval ha kölyökként babusgatod az nem gond, mert szelíd lesz. Én a kutyát ha rosszat tesz egy kicsit mindig megbököm. Nem verem meg, maximum kap egy kicsit a farára. De általában már tudja hogy rosszat csinált és nem nagyon rongál. Nagyon keményen kell fogni, ez a kulcsa mindennek. Vinni kell kutyák közé, hogy szocializált legyen.
2013. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Sok szeretet törődés,kutya ovi,kutya suli.Nyugodtan babusgasd a pitbull ezt nagyon szereti és nem árt neki.Folyamatosan emberek és kutyák közé vinni hogy szocializálódjon.

Nagyon alaposan válaszd meg hogy honnan veszed,nem ajánlom a 6 hetesen morgó,acsarkodó,rongyozó kis méregzsákokat.

Csak kiegyensúlyozott szülők kölykeiből válassz.

2013. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

nos én egy 28 éves pit gazdi vagyok. nagyon gondolkoztam hogyan fogalmazzam meg ami egész biztos sokaknak nem fog tetszeni... először is véleményem szerint egy ilyen erős fajta gyerek kezébe nem való. Tudom magyarországon sokaknak van, de elnézegetve a kifeszült pórázon tartozkodó pit/amstaffokat vagy azok keverékét nem hiszem hogy ennek így kellene lennie. bizony ide az sem elég ha a kutyával eljárunk suliba de az ott hangzottakat nem tudjuk alkalmazni legrosszabb esetben felfogni sem.


azt írod hogy az édesanyád fél hogy agresszív lesz, nos elmondom hogy az is lesz. ugyanis te fiatal vagy, babusgatni akarod, szíved nem lesz nevelni keményen, félni is fogsz a cigóktól, kerülni is fogod őket, és ezért a kutya védelmezni fog téged. ha kell a saját édesanyádtól is, akár meg is harapja ha hozzád túl közel megy vagy ér. nem egy olyan elkényeztetett kutyáról lehet látni videót ahol a saját férje a saját felesége közelbe nem mehet mert a kutya nem engedi oda. és ez még csak egy dolog ami már most egyértelműen megjövendölhető. EZ EGÉSZ BIZTOS HOGY ÍGY LESZ.


ott van az a probléma is hogy a cigók valszeg ellopják, amihez nem kell hogy az utcában mellette sétálj el, elég ha a háznál meglátják, vagy a réten amikor jönnek vissza teszem azt a falopásból.


"Ti hogyan tanítottátok meg arra,hogy mit szabad és mit nem?"

bizony ez egy olyan alap amit egy kutya után már az ember tud. nem kell ehhez cesar millan. ha ezt te nem tudod egész biztos hogy az előző kutya is full neveletlen volt, amit úgy gondolok egy pit esetében nagyon nem vicces, ha mindent rongál, ha azt tesz amit akar stb. stb.

véleményem és tapasztalatom szerint a pit egy olyan fajta ami mellett már szó szerint mester fokon kell űzni azt hogy mindenben és mindenkor te légy a vezér, ugyanis ha ez a kutya megindul valamire kétlem hogy sikoltozással bármit el lehetne érni.


érdekes elgondolkodnom azon is hogy egy tenyésztő egész biztos hogy nem adna ki a kezéből ilyen kutyát egy 18 éves gyereknek, tehát valószínűleg a kutyus szaporítótól lesz. igaz én nem magyarországon élek, de nekem még így is hogy 28 éves vagyok, tapasztalatom is volt, úgy adta ki a tenyésztő hogy a kutya hat hónapos korára várt személyes tréningre. egyépként épp nemrégen olvastam azt is hogy magyarországon sem adhatják csak úgy akárkinek ezeket a kutyákat. sőt a 2013as zsaru szerint a pit és a bandog tiltott :

"

A kanári-szigeteki dog és a strafordshire terrier nem tartozik a tiltott, speciális harci kutyák körébe, mint az amerikai pittbul vagy a bandog, amelyek előzetes provokáció nélkül is megtámadhatják az embert. A két lelőtt állat a szigorított tartási feltételű kutyák kategóriájába tartozik, vagyis zárt, őrzött, figyelmeztető táblával ellátott helyen tarthatóak, szakfelügyeletet igényelnek, nemcsak gondozásuk, de például sétáltatásuk, mozgatásuk is csak kiképzett tréner jelenlétében lehetséges." ( [link] )


szóval ezek után még megkockáztatom azt is hogy simán büntethető ha valaki tartja vagy nem megfelelően tartja, tehát pl. egy gyerek kezében van a kutya.


egyépként egy ilyen kutyához nagyon sok időt kell áldozni, igaz ez rámondható szinte az összes többire ugyanúgy, hiszen minden kutya kezelhetetlenné válik fölös energiája teljében. amit én pl. logikusan gondolkodván egy 18 éves gazdijelöltről korántsem tudom feltételezni hogy valóban tudná biztosítani azt az életformát ami a kutyának megfelel. (suli, kapcsolatok, barátok, bulik, stb stb)


és most lehet lepontozni nyugodtan, mindenkinek szíve joga, de úgy gondolom hogy pontosan az ilyen és hasonló gazdijelöltek miatt félnek manapság annyira ezektől a kutyáktól. én megértem hogy ez a kutya a kedvenc, én is imádom, de nem hiszem hogy egy ilyen kemény fajtával kellene kezdeni a kutyatartás ismerkedését. persze van még egy lehetőség, kutya nélkül alaposan kitanulni a tartás csínját bínját, a nevelést, a kutyák testbeszédét, majd egy jópár hónap múlva végigjárni a kutyussal alaposan a kutyasulik minden fokát. de az a baj hogy ha már azt alig tudja megvárni a kérdező hogy a pár hetes kutyát elvigye ( "Már így is alig várom,hogy megszülessenek és pár hétre rá hazahozzam") nem hiszem hogy rááldozna időt és esetleg pénzt arra hogy legalább egy fél évig jó alaposan megtanulja mindezt kutya nélkül, és megfigyelje a kutyák testbeszédét. de persze ahogyan azt már írtam, eleve egy felelősségteljes tenyésztő ki sem adná a kezei közül így a kutyát, főleg nem ennyi idős gyereknek.


egyépként még annyit hozzátennék annak a válaszolónak aki megszólta valettát hogy igen, FELNŐTT emberek is küszködnek jólnevelt kutyáikkal (amibe nem kis melót és időt feccölnek nekem elhiheted!) akkor gondolod hogy egy 18 éves kislány, egy pitbullal a kezében, aki azt sem tudja hogyan tiltható le a kutya arról amit nem szabadna, gondolod hogy majd megállja a helyét és főleg úgy hogy kutyasuli nélkül?? ehhez meg én gratulálok neked!

2013. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 neger ***** válasza:
30%
xd.legalább te részletesen leirtad a gondolataidat,tapasztalataidat,véleményedet.és köszönöm a gratulációt ahhoz hogy nem próbálok meg lebeszélni senkit ilyen tipusú kutyáról.lehet véleményt mondani természetesen mint ahogy te leirtad az elöbb.na de ugy mint valetta?tedd a szivedre a kezed és szólj meg nyugodtan,de nincs egy kis igazam hogy pár illetőt csak ilyen flegmán tudott leszólni?
2013. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 neger ***** válasza:
30%
u.i részemről ennyi,köszönöm hogy elmondhattam a véleményem.és elnézést kérek ha bárkinek belesértettem az önérzetébe.
2013. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Nos, én 21 éves vagyok, ami alig több, mint a 18.

nekem 10 hónapos kutyám van(nem pit, még csak nem is bull típusú), DE, nem kell egy kalap alá venni minden fiatalt, oké, mi is bulizunk, de pl általában a bulik nálunk vannak, és kulturáltan viselkedünk, nem úgy mint a többiek...

Na de mind1, eltértem a témától. Szóval, én amikor magamhoz vettem a kutyámat, úgy vártam már, hogy mehessek érte, hogy előtte két napig szinte nem is aludtam...Amióta ő meg van nekem teljesen megváltozott a napi rendem, mert mindennap tanulunk, sétálunk, annyi trükköt tudunk már, hogy néha eszembe se jut, teljesen szocializált, jártunk oviba, most is járunk suliba, agilityzünk, bemutatóra fogunk menni, szóval, én amikor kitaláltam, hogy nekem kutyám lesz, akkor eszembe se jutott volna, hogy ennyit fogok változni miatta.

Nagyon sok könyvet elolvastam, interneten folyamatosan olvasok kutyákról dolgokat, etológiától kezdve mindent.

A kutya neveléssel se volt baj , bár, ha lehet ilyet mondani, sokszor mintha ösztönből jönne az, hogy mikor mit kell csinálni, hogy tanításnál hogyan lehet legjobban rávezetni, ha rajtakapom valami csínytevésen hogyan szidjam,büntessem, meg minden...igazából megfogalmazni se tudom olyan jól, mint szeretném.

Van 2-3 olyan ismerősöm, akik 16-17 évesek, és már kutyasuliban segédek, mert annyira jól értenek a kutyákhoz. Egyiküknek egy boxerje, és egy staffja, és olyan jól neveltek, szocializáltak, hogy sokan csak ámulnának.

Szóval, azért mondom, hogy nem kell a skatulya, igaz, sokan tényleg olyanok, hogy én se bíznék rá még egy plüss kutyát se, de nem mindenki.

Bár, igaz ami igaz, szerintem is feltétlen szükséges a jó neveléshez a sok elmélet, és a nem kevesebb gyakorlat.

2013. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!