Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hetes kiskutyám,...

Van egy 9 hetes kiskutyám, állandóan megeszi a saját ürülékjét, meg mindent amit a földön talál. Mit csináljak hogy ne tegye ezt?

Figyelt kérdés
Persze nem engedem neki de van mikor későn veszem észre. Ma macska ürüléket csócsálta el, sajnos is későn vettem észre. Hogy tudnám leszoktatni erről a szokásáról mert hiába szólók rá hogy "nem szabad" "fujj" vagy húzom el a fejét hiába. És félek hogy ettől a macska ürüléktől is valami baja
2013. márc. 13. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Több oka lehet.

Mit eszik a kutyus? Ha tápot, milyen tápot?

Volt rá példa, h leszidtad, amikor bekakilt?

2013. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Friskies juniort tápot, és nem szidtam meg sosem azért mert bekakilt.
2013. márc. 13. 17:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ösztönös, nekem most 7 hetes kölykeim vannak és 2 közülük különösen nagy "szarevő". Kérdeztem más tenyésztőt is h ez normális-e, és azt mondták igen - kinél jobban kinél kevésbé, le kell tiltani róla.
2013. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kutyavitamint. A vitaminhiány miatt is lehet.
2013. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy kis pénzt spórolni máson és ennek a 9 hetes kicsinek pedig valami normális, egészséges kölyöktápot venni. Volna ötletem, jobbnál jobbak kaphatóak, de jó lenne tudni, hogy milyen fajta, vagy ha keverék kb. mekkora testű lesz felnőttként.

Lényeg, hogy a Friskies táp nagyon silány minőségű, tele van minden féle cukrokkal, ízfokozókkal ami már elfogyasztva, megemésztve és kikakilva is nagyon csábító lehet. Ez normális kaján nevelkedve ritkábban fordul elő.


Még annyit tennék hozzá, hogy most próbáld meg leszoktatni róla mert ha ez a rossz szokás rögzül akkor felnőttként ezerszer nehezebb.

2013. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Német juhász kölyök .
2013. márc. 13. 20:01
 7/15 anonim ***** válasza:

Az enyém az acanával is ezt csinálja...a nagyobbak is acanát kapnak, és azok is csak a 12 hetes kölykök ürülékét eszik meg.


Tehát a 12 hetes kölyök ürülékét eszi a kölyök is, és a nagyok közül az egyik is. Igazából nem tudok mire gondolni, csak arra, hogy a kiskutya nem teljesen hasznosítja a tápot, ezért "szeretik" megenni.

2013. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kiskutyánál állandó odafigyelés kell, hogy leszoktasd a nemkívánatos dolgokról. Rászólsz, nem engeded póráz nélkül, ahol idegen dolgokat felszedhet, udvaron pedig odafigyelsz, mi van a földön.
2013. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sippara ***** válasza:
A ízfokozóknak, színezékeknek, amikkel a Friskies (és a többi reklámtáp) dugig van, emésztés után is marad valamicske vonzó illatuk, így simán feleheti a kutya. Első körben válts rendes tápra (ami amúgy is fontos egy kölyöknél), közben pedig figyelj rá, hogy minden alkalommal ugyanúgy, következetesen tiltsd ("Nem szabad/Fujj", és azzal a lendülettel távolítsd is el a kis kakazabáló fenekét a célpont környékéről :))
2013. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló!

Egyes kutatások szerint az is állhat a háttérben, hogy a kutya élő enzimekhez jut az ürülék elfogyasztása által.

BARF-on nem gondolkodtál esetleg? Ennek pont az az egyik lényege, h nyers étrendnél élő enzimek jutnak a kutya szervezetébe.

2013. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!