Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agilityt ellehet kezdeni 10...

Agilityt ellehet kezdeni 10 éves kutyával?

Figyelt kérdés

csivava jó formában van, szoktam lábam kozott ugráltatni meg kint is és simán bírja, csak tobbet es jobban alszik

a tobbi kutyás szerint is jó formában van

nagyot is tud ugorni, és furge is tud lenni ha motivált



2013. márc. 13. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem ajánlanám, az ízületei nem olyanok már, mint fiatal korában, hiába nem látszik rajta még semmi. Könnyebben történhet baleset, nem túlzottan ajánlott ugrabugrálni és nagyon megterhelni egy ennyi idős kutyát.
2013. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha semmi olyan betegsége nincs, akkor persze, hogy el lehet vele is kezdeni az agility-t! De csak hozzáértő segítségével, nehogy valami gond, baleset legyen.
2013. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb szinten már nem ajánlatos,idős már hozzá,oké hogy fitt,de ahogyan előttem is írták,az ízületei sem olyanok már,mint fiatalabb korábban.Mozgásnak,energialevezetésnek attól még jó,főleg ha élvezi is a kutyus,de csak odafigyeléssel és kevésbé terhelve.
2013. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább olyan feladatokat végeztetnék vele, amik inkább az agyát tornáztatják. Pl. szlalom, azon a kukacon átmenni.

Fizikailag is lehet terhelni, de a rámpára pl. nem mennék vele. Ha leesik sokkal nagyobb baja is lehet, mintha egy fiatalabb kutyával történik ugyanez.

De tetszik, hogy foglalkozol vele ;)

2013. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

agilityben van olyan verseny is ahol csak ugarni kell meg alagut van csak nem vagy roszul tudom??

vagy van veteran korosztaly vagy valami hasonlo?

2013. márc. 14. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg jó formában van simán, lehet h nem lesz egy nemzetközi versenygyőztes, de arra tökéletes hogy te is kikapcsolódj a mindennapokból és ő is, az emberek, a kutyák, a játék nagyon jó hatással lehetne rá. Pláne hogy kistestű, ők annyira nem ízületesek, dp nem sűrűn fordul elő, főleg ha rendes tenyésztőtől, és nem szaporítótól van. Néha többet segít ez, mintha otthon punnyadna és enne. Nekem 10 éves elmúlt a keverék kutyám, német juhász szerű, és olyan mint a babakutya, semmi sem látszik rajta, és a csivavák a kis testük miatt, még tovább is élnek mint a nagytestűek.
2013. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha elkezdesz vele edzeni, lehet, hogy nem ártana valami ízületvédőt adni neki (például GF 600)
2013. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!