Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök (szuka) labimnak első...

Kölyök (szuka) labimnak első sétánk alkalmával nekirontott egy tacskó. Fel kellett kapnom, mert a gazdája nem tudta megfogni a kutyát. Mit kell tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Azóta nagyon fél a kistestű kutyáktól, és az kerítéseknél ugatóktól. Hogyan bátorítsam, hogy ne féljen? Bár még csak pár napos az élmény, nem szeretném ha félős lenne.
2009. szept. 15. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress jófej játékos kistestű kutyákat és hagyd, hogy játszanak. Egyébként hülyeség volt felkapni, a kölyök kutyákat nem bántják a nagyobb kutyák, főleg nem egy tacskó. Annak csak a szája nagy!
2009. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg keress valakit, akinek kistestű kutyája van és menjetek együtt sétálni. Ez azért lenne fontos, hogy ne maradjon meg az a kutyádban, hogy félni kell más kutyáktól. Sajnos én is jártam már így, akkor komolyan meg is támadták a kutyámat és azóta sem sikerült elvinni sétálni, csak akkor ha volt másik kutya is. :( A lényeg az, hogy ne add fel.
2009. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nekem tacsim van, mindenre ráront, hogy aztán halálra nyalogassa....Macskára, kutyára egyaránt. Persze megijed tőle, főleg a macsek, de csak játszik, és azért nem ereszti, mert nyalogatja :DDD Hagyd, hogy más hasonló termetű kutyulival barátkozzon, akkor talán feloldódik, és csak az agresszívabb fajtákkal ne ereszd össze!

2009. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd sokat olyan helyre ahol más kutyák is vannak, pl kutyaovi.
2009. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azért nem gondolnám, hogy az a vicsorogva ugató tacskó csak barátkozni,és nyaldosni akarta volna.
2009. szept. 15. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem bántotta volna, az én kutyum se nagyon szereti a kutyákat, egyszer befogadtunk pár napra egy kölyköt, eleinte féltünk hogy mi lesz, de hihetetlenül jópofa volt a kiskutyával. A pici kutya feküdt az ő hatalmas párnáján, ő pedig mellette a metlakin, együtt játszottak stb... Nem tudom mi volt az indítéka, viszont fontos, hogy ne maradjon benne ez a "trauma", hisz utálni fogja a sétákat, és ez nagyon nem jó! Próbáld olyan helyekre elvinni ahol vannak más kutyák esetleg ismerkedj kölyökkutyás társaságokkal, menjetek el kutyasuliba, ahol már egész jól nevelet kutyák vannak, és barátkozósok is :) Az enyém kölyök korában a lovaktól ijedt meg, mert rányerített egy, utána az ölemben kellett hazahoznom, úgy reszketett, hogy nem volt hajlandó megmozdulni, de elfelejtette, és ma már gond nélkül elmegy mellettük :)
2009. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!