Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon sokat lépcsőzi...

A kutyám nagyon sokat lépcsőzik. Tartok a dysplaziától, szedessek vele valamit? Pl. Zöldkagyló kapszulát?

Figyelt kérdés

Pontosan mire jó ez a kapszula?Gondolom nem előzi meg a dysplaziát,de akkor mégis miért hasznos?Érdemes neki adni,vagy valami más készítményt?

Mert nagyon félek,hogy dyspláziás lehet a sok lépcsőzés miatt!!


2009. szept. 15. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is vizsgáltasd ki az orvosoddal, hogy egyáltalán van-e displáziája, és milyen fokú. Ő megmonja azt is, hogy speciálisan a te kutyádnak van-e szüksége valamire.

A zöldkagyló kivonat az izületek "kenőanyagának" termelődését segíti, diszplázia esetén tüneteket csökkentő hatása lehet, magára a diszpláziára nincs hatása.

2009. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, mennyi idős a kutyus, milyen fajta, és mennyi az a sok lépcső (milyen gyakran megy le-fel, naponta hányszor)?


Egy jó leírás a zöldkagylós táplálékkiegészítőkről (ez konkrétan a GF-600-ról): [link] (az én dp-s, műtött kutyusom ezt kapja és remekül van)


A diszplázia alapvetően egy örökletes genetikai eredetű betegség, tehát ha a te kutyusod egy fajtatiszta, szűrt és dp-re mentes felmenőktől származó, már nem növésben lévő kutya, elvileg nem lehet dp-s. Szerzett dp-ről akkor beszélnek az orvosok, amikor egy, a dp-re eleve hajlamos egyed, kölyökkortól fogva rossz tartási, etetési körülmények között nevelkedik, és a csontozata nem a szükséges módon fejlődik ki. Pusztán a sok lépcsőzés nem fog dp-t okozni.


Ha nagyon aggaszt a kérdés, nézesd meg a kutyát egy szakorvossal, és ha nagyon precíz szeretnél lenni, csináltass meg egy dp szűrést - egy rtg felvétel az egész.

2009. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nos,ő egy 14 hónapos boxer,menhelyről hoztuk,nincs törzskönyve és így gondolom nem is szűrték. Azt olvastam,hogy ez a fajta hajlamos a dp.re,ezért izgat ennyire a dolog.

Szóval az a sok lépcsőzés,az tényleg sok lépcsőzést takar: olyan napi 100X fut föl és le is a bejárati ajtóhoz vezető lépcsőn,ami 15 fokból áll és még egyszer ennyit a lakásban is(3 emeletes ház,néha teljesen felmegy)!!!Egész nap megy! Mindenhol ott akar lenni,mert minden olyan rohadt érdekes!:(

Már fél éve nálunk van,meg is akartam csináltatni a szűrést,de a doki azt mondta,hogy várni kell 2 éves koráig! De én már úgy látom,hogy jobban ring a feneke,mint kéne,de az is lehet,hogy ez a fajta így megy,nem tudom...

2009. szept. 15. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
A végleges szűréssel tényleg várni kell, de előszűrést már most is lehet csináltatni, azután, ha úgy látszik, hogy gond van, akkor nem tudom mi van. Ahogy leírtad, a lépcsőzést nem tudjátok elkerülni.
2009. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ragaszkodjak a röntgenhez? És ne kezdjem el csak úgy adni neki a zöld kagylós kapszulát?
2009. szept. 15. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző hozzászóló is írta, előszűrést már lehet csinálni, pláne, hogy már 14 hónapos, ez ad egy képet. Ha már látni a dp jeleit, lehet adni neki pl a GF-600-at, vagy más, hasonló porcerősítőt, ill. kímélni, ha szükséges, esetleg úsztatni, ha szereti a vizet.

Én a helyedben a biztonság kedvéért elvinném egy előszűrésre.

2009. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el és erőltesd, ha ő nem csinálja meg, vidd el máshoz, olyan nincs hogy nem lehet, mostani képen is látni hogy fejlődik a csípője!! Én nagyon sajnálom, hogy fiatalabb korában nem csináltattunk röntgent a kutyusomnál. Törzskönyves, 6 éves, és múlthéten kiderült pár hét sántítás után hogy közepes dysplasiája van. Nagyon elkeseredtem, hisz direkt megmutatták a szülők dysplasia mentességről szóló papírokat a tenyésztők amikor vettük, eszembe se jutott, hogy ő az lehet. A dysplasia szűréshez el kell altatni a kutyust, csak így ad kézzelfogható eredményt a felvétel, az ébredést borzalmas végignézni, de mindenképpen megéri (természetesen a pénzt is), főleg ha korán "elkapják" és időben kezelni kezdik. Ha nincs semmi baj, akkor legalább megnyugszol :)

Most mi is ott tartunk, hogy mindenhol lépcső van a házban, mindenhova felmehetett eddig, egyszerűen nem tudjuk megtiltani neki, hogy lemenjen a helyére (szuterinba) vagy feljöjjön az én szobámba, a teraszon heverésszen ne a füvön, ilyesmik. Kapja a porcerősítőt egyelőre, aztán lesz ami lesz.

Szerintem addig amíg nem tudtok biztosat fölösleges ilyeneket adni neki, főleg hogy úgy tudom nem is két forint egy havi adag (nekem is kellett volna szednem, de megfeküdtem az árától). Rám ütött a kutyusom. :D Ha baj van, akkor úgy is kaptok porcerősítőt :)

2009. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a zöldkagyló az izületre hat. a diszplázia örökletes betegség, ha hajlamos vagy van neki, akkor az műtéti beavatkozással korrigálható, de ez csak rtg vizsgálattal derül ki.

Ha nincs akkor a szimpla lépcsőzéstől nem fog kialakulni.

2009. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is boxerem van, és ugyan ez a gondom, de egyszerűen nem lehet neki megtiltani h ne lépcsőzzön voltatok vele dokinál, mit mondott a? árt neki a lpépcsőzés?
2009. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

légyszíves válaszolj ha van időd

nagyon kíváncsi vagyok , hogy nektek mit mondott az állatorvos...

2009. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!