Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever, labrador...

FannaL kérdése:

Golden retriever, labrador tartók! Milyen ennivalót, és mennyit?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy Goldent vagy Labradort(attól függ, hogy megszerettetem e anyummal a hosszú szőrű Goldent.) Csak nem tudom, hogy megengedhetném-e magamnak(vagy inkáb maradjak a Beagle-nél) . Arra vagyok kíváncsi, hogy egy kifejlett kutyának milyen ennivalót adjak(pl. száraz táp Chappi és stb.), és mennyit eszik milyen időnként?

Nem az első kutya lenne. De ilyen nagy fajtából igen. De ha ez most nem jön össze akkor is lesz nagyobb koromra egy Golden és mellé a Labrador, szóval emiatt is kíváncsi lennék rá.


2013. márc. 15. 23:13
 1/6 sippara ***** válasza:
Hát Chappi biztosan nem. Túlnyomó része növény - ha megszagolod, konkrétan rothadt növény szaga van az egész zacskónak. Nem sokkal többért (400-450 Ft/kg) már egész normális tápokat lehet kapni, ha nagy kiszerelésben veszed (mi Brit premiummal etetünk, 430 forint környékén vesszük kilóját, egyszerre általában harminc kilót). Hogy mennyi kell belőle, azt az etetési táblázat leírja, aztán majd igazítod a kutya igényeihez. A megfelelő száraz táp mellé folyamatos vízellátáson kívül semmi nem kell, néha érdemes (már csak a változatosság kedvéért is) hússal, zöldségekkel is kiegészíteni az étrendet (mi nagyon sokat tanulunk, így én jutalomfalat formájában oldom meg a dolgot, viszont ilyenkor figyelni kell, hogy ne etesd túl - az enyém épp ezért kevesebb tápot kap a javasoltnál)
2013. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2013. márc. 16. 15:03
 3/6 vinchenso válasza:
44%
szia nekem egy 1.5 éves zsemle labim van neki egy 15 kilos darling vagy chappi mind1 az majdnemm 1 hónapig tart reggel adok neki mikor megyek melóba 7körül egy üres savanyúságos műanyag edénnyel ugyan ezt este 10 körűl igy van szoktatva ,nem alultaplalt most vittem oltásra 39 kiló szóval szép példány
2013. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ő valóban az lehet majd 40 kiló súllyal. :) Köszönöm! :)
2013. márc. 22. 19:00
 5/6 sippara ***** válasza:
80%
Kedves utolsó, egy zsák (15 kg) normális táp egy ekkora kutyának két-két és fél hónapig elég. Ez az, amit nem látnak az emberek, hogy olcsón veszed a sz@rt és adsz neki rengeteget (hiszen semmi tápértéke nincs), vagy megveszed kilónként 20-30 forinttal drágábban a normális tápot, adsz neki kb. fele annyit, és mégis jobb húsban-szőrben-bőrben van a kutya.
2013. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az is fontos hogy nézd meg a tápos zacsin az ajánlott mennyiséget mert hízékonyak akutyusok aztán nehéz lesz lefogyasztani. tönkreteszi a kutya izületeit ha dagi. mi tuletettük a kutyát. nem volt meg a rend hgoy ki eteti. fontos téma a kutya etetése!
2013. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!