Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinetek mostanában a...

Moll008 kérdése:

Szerinetek mostanában a kutyások ellen nem amolyan boszorkány üldözés folyik! Nálunk még a vakvezető, vagy segítő kutyák is ki vannak tiltva mindenhonnan! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Pedig szreintem egy jól nevelt kutya nem piszkít csakúgy bárhova! Tiszteletben tartja az embert, és környezetét!
2013. márc. 16. 08:56
 1/9 compactegon ***** válasza:
85%
mert ez az ország inkább tartozik még a balkánhoz, mint európához. nevetségesen elmaradottak az emberek ezen a téren, bár látható valamiféle lassú fejlődés. itt szombathelyen például pár helyre már bevihetsz kutyát, ráadásul nem is amolyan lepukkant kocsmákról van szó. igaz, nem is elit éttermekről :)
2013. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán tünt fel még. Kötekedések vannak de azok mindenhol lesznek. Azt hogy 1-1 parkoból ki vannak tiltva a kutyák megértem mivel nemes országunkban nem igazán szedik a szart az emberek össze..


Nekem egyre több pozitív tapasztalatom van. Már van ahol várják hogy megjelenjek a kutyával :D.. Séta alatt is egyre kevesebb a hiszti az emberek részéről. Persze ez szerecse alapú hogy merre sétálsz kivel futsz össze..


De engedtek már be nem kifejezetten kutyás éterembe is kutyával.. Egy szó nélkül és nem egy csivavám van. Kutya ment az asztal alá a vendégek észre se vették hogy ott van csak max azt hogy az asztal alatt horkol ^^

2013. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem a kutyáknak szól, hanem a gazdiknak, legalábbis szerintem. Sajnos nagyon sok póráz nélküli kutyával találkozok közterületen, és nem mindegyiknek engedelmeskedik a kutyája(amelyik meg van nevelve, azzal nincs gondom). Nem egyszer volt olyan, hogy valaki kutyája odasz.rt az utcában valakinek a gyepére, a gazdi meg sétált tovább nyugodtan. Ja igen, ez ugyan lakóövezet sok fával stb, de nincs rossz helyen, és még itt sem veszik sokszor a fáradtságot.
2013. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem csivavám van és megdöbbentem mikor a Dm-ben szoltak hogy nem mehetek be a kutyával...pedig a kezemben volt. Nem értem őket ...
2013. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg csak szállító dobozban lehet bevinni.
2013. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Azt kéne tudatosítani, hogy kutyát tartani nem jog, hanem kiváltság! Ha nem szedik össze a kutyapiszkot, ha neveletlen a kutya stb, akkor mire föl jár jön a panasz? Persze, tudom sok a kivétel, de akkor ők meg mért nem nevelik a nem kivétel társaikat?! Főleg, ha már közösségként beszélnek magukról, mint "kuyások". Tehát be lehetne menni akárhova, ha úgy vislekednének az emberek. De nem úgy vislkednek, akkor meg "így jártál", de az nem működik, hogy nekem mindent, mert van kutyám, én meg semmit nem akarok tenni.
2013. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez az ország egy trágyadomb. Más országokban van külön kutyás kávézók itt meg egy helyre sem viheted be a kutyádat. Az hogy szabadon futkos az nem feltétlen a gazda hanyagsága, mert például fehérváron nincs egy darab kutya futtató sem így mindenki kénytelen elengedni a kutyáját.
2013. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vakvezető kutya nem tiltható ki sehonnan, ahová a gazdi bemehet, oda ő is. Kivétel a kórházak operatív és intenzív osztálya. Ha egy vakvezető kutyust kiutasítanak valahonnan, azt a helyet a gazdi feljelentheti, mert személyiségi jogaiban sértik. Egyetlen esetben utasítható (és nem TILTHATÓ) ki valahonnan a vakvezető kutya, ha adott helyen és időben fenyegető magatartást tanúsít, azaz morog vagy ugat. Ami gyakorlatilag kizárt. A mi vakvezető kutyánk is jön velünk orvoshoz, étterembe, boltba.

Vakvezető kutyák jogairól itt olvashatsz:

[link]

[link]

2013. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 chihuahua kutyusom van, és az üzletek 90%-ába nem engednek be úgyhogy én nem is próbálkozom bevinni őket. De az hogy a vakvezetőket nem engedik be mélységesen felháborít!
2014. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!