Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak véres a mancsa....

A kutyámnak véres a mancsa. Miért?

Figyelt kérdés

A kutyusomnak véres a hátsó két lábán a mancsa.Nem erősen csak pöttyökben.És úgy megy,hogy az egyik lábát mindig felemeli,sántít.

Valami házi praktika?Hétvégén nincs orvos:(


2013. márc. 16. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg nincs-e szilánk vagy valami szálka-tüske benne, tisztítsd meg, stb. Dehát nálunk van hétvégén orvos. Szombaton simán, vasárnap meg csak pár órát, de akkor is rendel.
2013. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Náunk egyik hétvégn sincs orvos.

Megnéztem de nem nagyon találtam semmit.

Nem lehet hogy a sótol amit leszornak a földre,hogy olvadjon a hó?Vagy nem is tudom

2013. márc. 16. 09:12
 3/14 FannaL ***** válasza:
De, az viszont nagyon keményen rossza a kutya lábának.
2013. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valami ötlet hogy mit csináljak vele?Csak hétfőn lesz orvos.
2013. márc. 16. 09:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ha fenn áll a lehetősége annak, hogy a só marta ki, akkor mindenképpen mosd meg neki a lábát!

Ha nem csak a só veszélye áll fenn, akkor is most meg, fektesd le, és alaposan vizsgáld meg a talppárnáit, de ne csak ami könnyen látható, hanem az ujjai között, a talppárnái oldalát, ha nem látsz semmit, picit nyomogasd, és nézd a kutyát, ha valahol megrezzen, akkor valószínűleg ott van a baj.

Ha nagyon szőrös a tappancsa az ujjai közt, akkor vágd le ott a szőrt, úgy jobban látni(én is csináltam már)

Ha esetleg látsz benne egy oda nem illő tárgyat, akkor próbáld meg óvatosan, és egyenesen kifelé húzni, lehetőleg csipesszel, mert azzal jobban meg lehet fogni, és vigyázz arra, hogy ha mondjuk üvegszilánk, vagy tüske, hogy ne törjön bele, ezért húzd lassan, és egyenesen(inkább úgy mondom, hogy a bemeneti iránynak megfelelően, ha sréhen ment bele, akkor abba a sréh irányba, de egyenesen, húzd, mert ha mondjuk kicsit már elferdítve húzod könnyen beletörhet.) Ha nincs benne semmi, csak mondjuk egy vágás van, akkor(és ha van is benne valami) miután megvizsgáltad tüzetesen, kend be neki betadinnal, és ügyelj arra, hogy egy jó pár percig ne nyalja le.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.

Majd írj, hogy mire jutottál.

2013. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,mindjárt megcsinálom.
2013. márc. 16. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Volt hóesés nálatok is?

Nálunk olvad és fagy egyszerre. A megfagyott réteg könnyen elvághatja a tappancsot. De a hó is kimarhatja a talpakat. Vazelin, de akár zsír is mehet kenésre a lábára. Persze, előtte Betadinnal fertőtlenítsd le.

2013. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. na miújság?
2013. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kora délután még szinte "kézen állt".Mind a két lábát a levegőbe emelte.
2013. márc. 16. 19:26
 10/14 A kérdező kommentje:
Megmostam mind a 4 lábát,bár csak a hátsó kettőt emelgette,a bal lábán az ujjai közt egy nagyon pici kavics volt mikor megmostam neki.Azóta már egyik lába sem vérzik,és nem is emelgeti.Meglátjuk mi lesz holnap,de minden esetre hétőn irány az állatorvos.
2013. márc. 16. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!