Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes francia buldogom...

6 hetes francia buldogom folyamatosan sír. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ma vettem a kis csöppséget... nagyon kis tündérke. Csak az a baj, hogy folyamatosan sír, és csak akkor hagyja abba, ha felveszem. Első kutyám és nagyon meg vagyok ijedve.. valami baja lehet vagy csak fél?
2013. márc. 16. 17:39
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
55%

nagyon pici még, bakker... nem kellett volna elhozni, egy tenyésztő ilyenkor még oda sem adja... (az enyém 8 hetes volt, amikor mentünk, de nem lehetett még őket elhozni, mert nem volt meg a törzskönyv. várni kellett még egy hetet, nem haltunk bele, jót is tett a kölyöknek.)

ne vedd fel, ha sír. adj neki valami játékot. próbálj vele finoman ismerkedni, játszani, este meg tedd valami biztonságos helyre és ha sírj ne nagyon figyelj rá, max rakd az ágyad mellé és nyújtsd le a kezed.

amikor az enyémet elhoztuk, én a kanapén aludtam, este még felfedezett (ő egyáltalán nem sírt), aztán lefeküdt mellém a szőnyegre. ennyi.

2013. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Igen, tenyésztőtől vettem. Az nem az én hibám, hogy elszakították az anyjától. Barátom 8 hetes mini yorkijával nagyon kijön.. Most már játszik is, eszik ... Szóval kezdi szokni a környezetet :))
2013. márc. 17. 09:49
 13/42 A kérdező kommentje:
vagyis szaporítóitól .. elnézést.. :)
2013. márc. 17. 09:51
 14/42 anonim ***** válasza:
51%
" Barátom 8 hetes mini yorkijával nagyon kijön"..... Szóval a yorki is szaporítós kutya... Ugyanis nem létezik olyan, hogy "mini yorki"...
2013. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
75%
Basszus mi a francért kell támogatni ezeket a ganéj embereket akik mind a kölykök mind az anyakutya érdekeit teljesen figyelmen kívül hagyják, és hozzáértés nélkül csinálják amit csinálnak?? MIért?? Értelemes magyarázatot tud erre valaki adni?? Ha már megtisztelsz egy fajtát h belőle választasz egy kutyát társnak, akkor miért nem tiszteled meg annyira h ne támogasd azok munkáját akik tönkreteszik azt és hozzájárulnak az állomány leromlásához, beteg egyedek létrehozásához, a szukák kiszipolyozásához?
2013. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Makk egészséges :)
2013. márc. 17. 13:43
 17/42 anonim ***** válasza:
25%
Hát szegény kérdezőt jól lehordjátok. Szerintem is borzasztó dolgok a kutyagyárak, de nem azért vesznek innen kiskutyát, mert ezt akarják támogatni, hanem mert korábban erre nem hívták fel a figyelmüket, és nem tudják, hogy ezzel sokszor rosszat tesznek. Nem kell boszorkányüldözést folytatni.
2013. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
67%

Azért vesznek szaporítótól kutyát az emberek, mert nincs annyi felelősség érzet és tudatosság bennük, hogy egy egészen picit is utána nézzen a kutyatartásnak! Ma már, az internet világában 5 perc alatt mindent meg lehet tudni a felelős állattartásról! Nem kell pátyolgatni az embereket, akiben van némi ész, az magától is utána jár a dolgoknak, anélkül hogy fogná valaki a kis kezét! Nem, egyszerűen csak meglátnak a buta emberek egy hirdetést és ész nélkül már veszik is a bizonytalan genetikájú, idegrendszerű keverék kölyköket, mert hogy milyen édes a képen. Az a legszánalmasabb, hogy egy használati cikket garancialevéllel vesz az ember, nem pedig ócskapiacról! Akkor egy családtagért, egy társárt miért nem tudnak legalább ekkora felelősséggel viseltetni? Ez csak szánalmas spórolás, semmi több.


És kérdező, az örökletes betegségek nem most fognak kijönni, hanem majd pár hónap, egy-két év múlva. De akárhogy is, te azt támogattad, hogy még több kutya kerüljön menhelyre, utcára, még több szukát ellessenek addig, amíg legyengülve el nem pusztul.

És mégis hogy találkozhat másik kutyával? 3 hónapos koráig közterületre ki se lehet vinni! Ugyan, miért nincs benned egy csöpp felelősség?

2013. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
52%

Látom kedves kérdező, leszűrted a lényeget a mondandómból ;o) Az sem egészséges h egy 6 hetes kölyök mindentől fosik... Nálam épp most volt egy alom, most 8 hetesek a kölykök, ma vitték el az új gazdik őket, de 6 hetesen nem fostak idegenektől, idegen környezetben, idegen kutyáktól - mivel nagy hangsúlyt fektettem a megszületésük óta a szocializációra, arra h ismerjenek meg új dolgokat, új embereket stb. Az meg a másik h csak jó idegrendszerű kutyával tenyésztettem.

Az a baj h még nem látod az összefüggést aközött amit csinálsz és amit a szaporítók tesznek egy fajtával... de talán idővel rádöbbensz. Én nem várom el h most, meg azt se h valaha azt leírd h igazunk volt. Elég ha egy későbbi kutya vásárlásánál már tudatosabb leszel és erre is odafigyelsz.

2013. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
A nagy felelősségteljes emberek :)) ... Nem lehet mindenki tökéletes, hogy őszinte legyek nem érdekelnek a menhelyen lévő kutyák, mivel semmit nem tudok tenni.. maximum meglincselni az embernek nevezett valakiket akik lemondanak róluk, nem is ez a lényeg. 6 hetesen itt van, már nem fél semmitől, játszik, ugrándozik, imád enni, inni, pisilni, kakilni... És nem keverék, hanem gyönyörű kutya, gyönyörű szülőktől. Nem az én hibám, hogy a p*cs szaporítók ilyen hamar elválasztották az anyjától, még mindig 100× jobb helyen van nálam, mint ott...
2013. márc. 18. 01:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!