Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen ellenséges a...

Miért lett ilyen ellenséges a kutyám ma?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen normálisan viselkedett. Ha jött valaki persze ugatott meg minden, de ha az illetőt beengedtem semmi gond nem volt.

Ma jött a villanyórás és szó szerint majdnem megtámadta ha nem fogom meg. Ugatott, morgott, körbe ugrálta és kapott a keze-lába után.

Este elmentünk sétálni és azok a házak mellett ahol eddig teljesen csendesen ment el (miközben vicsorogtak és ugattak az ottani kutyák) most ő is visszatámadott, vicsorgott, morgott, ugatott, stb.


2013. márc. 16. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
tavasz:D:D:D
2013. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha pont most van az ivarérettsége környékén, akkor az is lehet ennek az oka... Elkezdett kialakulni benne a védőösztön...


Ha idősebb kutyáról van szó, akkor lehet, hogy a falkasorrenddel vannak gondok...

2013. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közel 3 éves. Lány kutya, ivartalanítva van. Rottweiler.
2013. márc. 16. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Na én egy idegen kutyához nem mernék bemenni csak úgy ha nincs ott a gazdája akármennyire kedves kutya is legyen :)

Valószínűleg tényleg azért ilyen ahogy az előző is írta tüzel vagy egyszerűen csak most kezd kialakulni nála az őrző-védő ösztön a rotiknál ez meg különösen erősebb mert őrző-védő kutyáknak tenyésztették őket legalább is régen ezt a célt szolgálták mára inkább már ölebek mint az összes többi fajta:)

2013. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy kis elhanyagolás a háttérben? Hogy keveset voltál vele mostanában, kevesebbet vitted sétálni, nem fárasztottad le kellően szellemileg? Vagy egyszerűen ösztönszinten nem tudta az energiáit leadni?

De lehet próbálkozás is. Ha a jelenlétedben mutatott agressziót és nem tudtad erről leállítani, az komoly nevelési hiányosság is.

2013. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi nem változott. Nem utaztam el, nem voltam kevesebbet vele, nem játszottam kevesebbet vele, nem sétáltunk kevesebbet. Ma nem voltak ezek a dolgok (még?), úgyhogy tényleg furcsa.
2013. márc. 17. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!