Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy másfél...

Mennyire visel meg egy másfél éves kutyát a költözés?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves szuka skót juhászom. Fél évesen fogadtam be, egy évig élt egy faluban nálunk, egy másik kutyussal,. Én közbe kicsit arrébb költöztem és lehetőségem van, hogy egy kutyust magammal hozzak. Azért őt választottam, mert nagyon nagy kutyust nem hozhatok, a másik kutyus pedig nagyobb nála. Szóval a lényeg, egy évig volt azon a helyen a másik kutyussal. Nekem nagyon hiányzik, és az életem félig üres kutyus nélkül. Ő itt lenne nálam a másik pedig otthon maradna a szüleimmel(neki is jó helye van ott). Megviselné nagyon?

Annyi, hogy itt van egy macska, meg a szomszéd kiskutya néha átjön, viszont ő barátságos. Az én kutyám is barátságos, szóval nem lenne gond sem a szomszéd kutya sem a macsek, de nem is ez a lényeg..

Megviselné?



2013. márc. 16. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdájával lehet (akit feltételezem,szeret) nem. Egy kicsit furcsa lesz neki, de hamar megszokja :)
2013. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen velem lesz és nagyon szeretem!:) Így sokkal több időt is tudok majd vele tölteni. Minden nap séta, boltig meg vissza minimum, meg a környék is szép, sok hely van, ahová tudnánk menni, még terelni is vihetném, meg kutyasuli is van itt a közelben. Szóval sokkal jobban le tudnám kötni, mint eddig, ez remélem segít majd neki megszokni az új helyet.
2013. márc. 16. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy is! Tök nagy kalandnak fogja fel! Vele vagy végig, te hozod el az előző helyről, te mutatsz meg neki mindent az új helyen akkor semmi gond nem lehet.

Én a macs-ommal voltam így. Már 2 éves múlt mikor költöztünk. Mindenki mondta hogy majd visszaszökik mert a macska a házhoz szokott. Semmi. Tökre hozzánk szokott. Nem akart elmenni, ha felfedezte a környezetét hamar vissza jött, később ha 2 napig is eltűnt vissza jött, és semmi jele nem volt a legendáknak. Ja, előtte is sokszor vittük magunkkal nyáron-télen panziókba. 1 darab póráz vagy hám nem volt rajta, sosem szökött el, a kertben/ház előtt csavargott egy kicsit de mindig visszajött.

Ne aggódj!

A kutya szeret téged!

Semmi gond nem lesz a költözés során!

Neki csak az a lényeg, hogy TE vele maradj!

2013. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most már megnyugodtam:)

Én mutatok majd be neki mindent, még egy kutyaágyat is vettem, olyat, amilyen a cicának van csak nagyban:) Végig vele leszek, és imádom. Új felfedezni valója lesz az új udvarban az biztos, mindent meg kell majd neki nézni, szóval gondolom jól el fog szórakozni. Imád emberek között lenni, mert már ugye megszokta, hogy ha kimegyünk, mindenki odajön, hogy megsimogassa, ebből sem lesz hiány.

Ment a zöld pacsi!:) Köszönöm!:)

2013. márc. 16. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutya nem helyhez ragaszkodik általában, hanem személyhez.
2013. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, csak attól féltem, hogy ugye új környezet, meg nem látja többet a másik kutyust.. Majd megpróbálok mindent bepótolni neki:)
2013. márc. 16. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd meséld el hogy fogadta, hogy élte meg a nagy kalandot!
2013. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Hónap végén hozom el, akkor leírok majd mindent:)
2013. márc. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!