Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy mindenkinek...

Mit tehetnék, hogy mindenkinek jó (bb) legyen?

Figyelt kérdés
Elég rossz körülmények között laktunk elvettek anyukámtól, 15évessen hazaköltöztem,eléggé hadilábon álltam a világgal. Aztán vettem 1 német vizslát ő segített ki a depiből ,rengeteg dolgot megéltünk és tanultunk együtt lány létemre én barkácsoltam kerítést kennel ajtót minden pénzemet ráköltö(ttet)m a baj az ,hogy kiskorától kezdve az egyik pillanatról a másikra kitör belőle az agresszió kiváltó oka nincs valószínű, hogy örökletes.Lassan 2 éves már kiismertem tudom kezelni de mostanában megint rosszul alakultak a dolgok és elkellet költöznöm ide nem hozhatom magammal de otthon kiszökik fő úton lakunk rettegek ,hogy baja esik,ezért be zárták a kennelbe bepállott a bőre kihullott a szőre és véresre vakarta, lekezeltem a sebeit és vettem láncot de ez így ő neki nem élet láncra verve, mind e mellet van otthon 1 három éves kishúgom nem tudom hol kéne lennem megszakad a szívem ,hogy nem tudhatom biztonságba a kutyám és hiányzik a kis húgom de nincs időm tanulok és dolgozom éppen telik a legszükségesebbekre. Mit tegyek tehetnék ,hogy mindenkinek jobb legyen???
2013. márc. 16. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress a kutyádnak egy olyan gazdát, aki megfelelően tud róla gondoskodni, az ő érdekében. Ha agresszív, az lehet nevelésbeli probléma is, ám bármi is az oka, így nem kicsi gyerek mellé való.
2013. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, rengeteg kutyás ember megnézte kutyás rendőr, stefi tenyésztő stb és azt monták hogy kiszámíthatatlan, Ha belehal a fél lelkem sem lehetek vele önző az anyjának is volt a viselkedésével problémája a végén el altatták. Azzal ha másnak odaadom a felelősséget is át adom nem fajtatiszta így ki fogadná el kiszámíthatatlanul szökősen? Amúgy nagyon okos és fogékony , engedelmes és rafkós. Hol keressek így megfelelő gazdát aki tud neki biztonságot adni és kellően letudja reagálni a kitöréseit??? van ilyen ember???
2013. márc. 16. 21:53
 3/8 sippara ***** válasza:
50%
Nem kellett volna eleve ideggyenge szülőktől kutyát venni - olcsó húsnak híg a leve. Ha akkor kellett, akkor tessék valahogy megoldani, havi négyezer forintból ki lehet hozni normális táppal a kutyát, ha egyébként nincs semmi baja.
2013. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel viselkedésbeli problémái vannak próbáld meg felvenni a kapcsolatot a cerberos egyesülettel. Ők helyre teszik a kutyádat és ha minden jól megy új gazdihoz is kerülhet.

Mivel problémás kutya tapasztalatlan embernek ne add oda, komolyabb bajok is lehetnek a későbbiekben!!

2013. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
23:22-es Most is kell a kutya szerintem elég egyértelmű ,hogy ezért tettem fel a kérdést: " Mit tegyek tehetnék ,hogy mindenkinek jobb legyen ? De a kutyatartás számomra nem abból áll ,hogy elé rakom a kaját ezenkívül vannak fizikai és mentális igényei. És mivel édes anyámmal meg romlott a kapcsolatom amíg nem vagyok otthon nem szeretném ,hogy az én olcsó húsomnak a kishúgom igya meg a levét. A többieknek köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 17. 08:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

megéltél pár dolgot,így tudod,hogy nem lehet minden jóóó!

17 lehetsz ? komoly felelőség van rajtad, és amikor majd felnősz :) inkább mikor öregebb leszel !tudni fogod ,hogy mit -hogyan tégy.

javaslom ,most : 1 add be egy menhelyre ,ne te keress neki gazdát,hanem ők .

2 valószínűleg elaltatják, ez szomorú,de nincs más logikus lehetőség

aki pedig téged bánt ezért ,azok a negyedét sem élték meg annak amin te már átmentél,így az ő véleményük érdemtelen.

most első te vagy, meg a tesód, az állat sorsa kevésbé fontos, sőt valószínűleg neki is jobb lenne a túlvilági erdőkben kergetni a vadat,mint bezárva sínylődni éveket.

de..

később amikor újra lesz kutyád ,sokkal jobb gazdája leszel neki ,mint azok akik téged itt bántanak !

hozd meg a helyes döntést,gyászold meg,lépj tovább,és tanulj a hibádból.

ez a jó döntés.

2013. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Régóta és rengeteget gondolkodtam ezen ,hogy mi lenne célszerű de igazából nem jutottam dűlőre. Mindig eszembe jutnak a régi emlékek a jók és a rosszak egyaránt,de ha mérlegelem a rossz is még is jó volt mert ha a kutyára rájött az agresszivitás akkor is csináltam valamit: le reagáltam helyre tettem mindig volt dolgom, teendőm vagy a kutyussal vagy a kennellel, kerítéssel. Ha goromba volt akkor is ott volt nem hagyott magamra csak a figyelmemet kérte megvédett ha kellet. És azzal hogy problémás megtanított küzdeni megtanított szeretni magamat és őt is mer azáltal hogy lenyugtattam kicsit büszkeség töltött el hogy ez most nekem sikerült. Most ,h. ezeket leírtam arra jutottam ,h felveszem a kapcsolatot a menhellyel DE nem adom be csak meghirdetem , csinálok futóláncot hazamegyek anyukám szülinapjára 3 hét múlva,és ha esetleg találok gazdát akkor csak olyat akivel személyesen találkozhatok és akkor tudni fogom ,hogy megfelelő-e.ha nem sikerül akkor én szeretném elaltattatni mert akkor velem kezdődött és én zárhatnám le. (De nagyon remélem ,hogy nem kell így lennie!!! Még egyszer köszönöm a kommenteket és továbbra is várom véleményeiteket.
2013. márc. 18. 19:49
 8/8 anonim ***** válasza:

okos vagy .

nem szoktam látatlanba dícsérni, de őszintén mondom , ügyes vagy . csináld ahogyan elgondoltad,mert ez így helyes !

2013. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!