Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Sűrgős többi lennt.

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kan kutyám (nem ivartalanitott), nagyon szeret szaglászni az utcán és a fákat lepisilni, mint minden kan kutya..De az a gond, hogy húz..nem valami hosszú a póráza ezért szerintetek vegyek hosszabbat? Nem igen fontos az hogy mellettem jöjjön mert nem szeretném megakadályozni abban, hogy szabad legyen és nyugodtan szaglásszon, lepisilje a fákat..Szerintetek a hosszú póráz segit azon, hogy ne húzzon vagy nem?Jah és a kutyus sajnos nem valami megfelelően van nevelve...sajnos amikor kicsi volt elrontottuk a séta közbeni fegyelmezettséget.. :/ hogyan tanitsam meg neki még azt, hogyha kell akkor, lábhoz hivjam és mellettem jöjjön?Közepes méretű kutyus...És még annyi hogy hámmal vagy sima nyakörves pórázzal tanitsam?Kb mennyi ideig kell vele gyakorolni hogy rám figyeljen séta közben és a lábhoz, ül parancsopkat megtanitsam neki , azért mert már nem fiatal..

2013. márc. 17. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a lábhoz, ül, gyere, fekszik parancsokat tudja az udvarban..de utcán nem hallgat rá.
2013. márc. 17. 08:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörv, nem kell hosszabb póráz, azzal csak rontassz a helyzeten. A probléma megoldása egyszerű. Amint a kutya megerőz, már egy lábhosszával is, megfordulsz és az ellenkező irányba mész, határozottan. A póráz végig laza, mikor meg akar előzni, hirtelen megfordulsz, a póráz megfeszül, picit ránrhatsz is rajta. Légy következetes, ne add fel, többször csináld, sose engedd, hogy megelőzzön, lehet hülyének fognak nézni, hogy ide oda mész, de lényeg a határozottság, és ne engedd, hogy megfeszüljön a póráz, ez fontos. Így hamar le fog esni a kutyának mit is akarsz.
2013. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nem igen fogja érdekelni se a kutyát hogy mit akarsz.. nem élet neki a póráz fegyelem.. Le kéne vinni a futtatóba sokszor hogy lehesen szabadon néha.
2013. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amíg nincs meg a megfelő kötődés én nem engedném el a kutyát, kizárólag olyan helyen, ahonnan nem tud elszökni.
2013. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írtam a futtatót.. de a pórázfegyelmet önmagába baszahatod. csak befusztrálod vele a kutyát...
2013. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, kell neki a szabad futkározás, stb, de sanda gyanúm a kérdező eddig sosem tette.
2013. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.. :) futtatóba nem vittem még de nem is akarom, ami a megfordulós tehnikát illeti, meddig kell vele ezt gyakorolnom?1, 2, 3 hét?Mert láttam Korom ábor videóját és ő 3 perc alatt megtanitotta a kutyának hogy a gazda melett menjen..
2013. márc. 17. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:

sajnos ,te képtelen vagy átnevelni az elkényeztetett kutyádat.

talán neked kellene megtanulnod ezt-azt a kutyanevelésről:)

a kutyád a domináns,ő vezet téged ,sőt te ezt el is várod tőle:: ("" Nem igen fontos az hogy mellettem jöjjön mert nem szeretném megakadályozni abban, hogy szabad legyen és nyugodtan szaglásszon,"" )

ilyen hozzáállással, sajnos SEHOGYAN nem tudod megtanítani.

esetleg a kutyaiskola segítene rajtad,ott megtanulhatnád ,hogy hogyan is kellene nevelned a kutyádat ahhoz,hogy megtegye amit elvárnál tőle.

ez kb: egy síma 10-12 hetes alapengedelmességi kurzus után már alap !!

nem szeretném leírni,hogy miért is húz,vagy miért nem okos dolog a kutyára hagyni az irányítást. sokkal jobb,ha te magad jössz rá.

vagy ,marad minden a régiben,hiszen eddig is így volt!

minek is kellene átnevelni???:)

mennyire is gondolod ezt komolyan ??:)

mennyire is lennél kitartó ??:)

szóval a döntés rajtad áll.

2013. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos kutyasuliba nem birok menni vele..itthon kellene megtanitani :)
2013. márc. 17. 12:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam vele sétálni és megpróbálkoztam újra a megfordulós tehnikával.Ezúttal kicsit erélyesebben fordultam meg és picit jobban megrántottam a kutyát...és bevált nagyon szépen jött mellettem és 2 ujjall is birtam vezetni.Csak az a gond hogyha az utcán lát egy kóborkutyát vagy ha egy másik kutyát vezetnek akkor már elkezd szűkölni és húzni..Na meg van a barátnőmnek egy szuka tacskója..Az én kutyám (kan) szeretne vele barátkozni (báris úgy nez ki mintha azt akarná) szagolja a másik hátsóját az enyém de az meg nagyon fél tőle és ugrál a gazdájára meg lelapul..hogy lehetne megoldani hogy az enyém ne vegye tudomásul az utcán levő kutyákat meg azt hogy összeszoktassuk a tacsit meg az én kutyusomat? :)
2013. márc. 17. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!