Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan védekezik a kullancs...

Dogsilove9 kérdése:

Ki hogyan védekezik a kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Kullancsriasztó szerekkel kapcsolatban.



a csepegtetős szereknek komoly mellékhatásaik vannak.


Adv.....x ot probáltam most több kutyámon is. Az egyiknél 24 órán át komoly vizelettartási problémák jelentkeztek. Egy fiatal kutya meg 3 napon át hasmenéses, hányásos tüneteket produkált.


Nem valószínű , hogy a többi szer kíméletesebb lenne.


Ezért kutyáimat gyógynövényes illóolajjal csepegtetem be séta előtt. Kakukkfű, levendula, rozmaring és citromfű olajból készítettem egy keveréket. Nem csak a kullancsok kerülik őket , hanem minden rovar.


Mellékhatás nem ismert. Egy 20 kg os kutyára mondjuk 10 csepp, amit szétkenek a teljes testre és lehúzom a lábakra is. A kutyákat k9 hámban sétáltatom. Azok is illatoznak, mert szivacsosak és jól beszívják az anyagot.


2013. márc. 17. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy spot-ont az előző kutyámon egyetlen egyszer használtam, allergiás lett rá, a hátán kihullott a szőr és ekcémás tünetei voltak. Hónapokig tartott, mire elmúlt a szenvedése és rendbe jött. Mint utólag megtudtam, elég sok kutya allergiás ezekre a szerekre. A mostani kutyáimon már nem is próbáltam.

Egy jó pár éve a Kiltix-Neostomosan kombit használom, ez eddig tökéletes védelmet nyújtott. Most télen ment egy kullancs az egyikbe (nem lett semmi baja szerencsére), de ez is csak az én hibámból, csak Kiltix volt rajta, nem fújtam be Neostomosannal.

2013. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi nyakörvekkel, cseppekkel, spraykkel próbálkozunk, de folyamatosan tele vannak kullanccsal. Az egyik kutyám babézis gyanús is (már megkapta az injekciót). Szóval most elég tanácstalan vagyok... Mivel mi úsztatni is szeretnénk őket, így nem nagyon tudom mit használjak...
2013. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk csak a Sebacil vált be, ezt elsősorban haszonállatokon használják, nekünk az állatorvos ajánlotta, mert minden más szer és nyakörv hatástalan volt.
2013. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem sem jöttek be a szerek!

Viszont a homeopátiás , természetes, gyógynövényes dolgok igen!

Én mindenkinek ezt ajánlom az ismerőseim közül.

2013. márc. 20. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!